ebook Historia małżeńska
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 62)

Historia małżeńska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 20.63
Audiobook - najniższa cena: 21.27
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
-20% 20.63 zł
22.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Malwina i Alek poznali się na studiach. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która połączyła ich na całe życie. Za kilka miesięcy minie trzydzieści lat, odkąd ich losy na zawsze się ze sobą splotły. Dzisiaj jednak rozpoczyna się kolejny etap w ich wspólnym życiu. Ich jedyna córka wyjeżdża na studia i opuszcza dom. Przez ponad dziewiętnaście lat całe ich życie było podporządkowane wychowaniu córki. Zgubili gdzieś po drodze siebie, poświęcając całą uwagę dziecku. Dwie najbliższe sobie osoby na świecie z każdym dniem stawały się sobie coraz bardziej obce.

Czy uda im się rozpocząć wspólnie nowy etap życia, pozostawiając za sobą sprawy i wydarzenia, które od lat pomijali milczeniem? Przed nimi pierwszy weekend tylko we dwoje. Jeśli go przetrwają, czeka ich nowy, piękny etap. Jeśli…

O e-booku Historia małżeńska blogerzy napisali:

Tomasz Kieres ponownie porwał moje emocje, zainteresował wykreowaną historią. Ale nie tylko to, stanowi o wyjątkowości tej powieści. To, co najważniejsze, to przekaz z niej płynący. Niech ta książka będzie dla nas akumulatorem do znalezienia sił o zawalczenie o swoją miłość w trudach życia codziennego. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Tomasz Kieres z niezwykłą życzliwością, ciepłem i delikatnością odmalował obraz małżeństwa, które stoi na rozdrożu i które musi podjąć decyzję, w którą stroną powinny zmierzać ich losy. Totalnie mnie to urzekło. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Historia małżeńska od Tomasz Kieres możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Malwina i Alek to małżeństwo z prawie trzydziestoletnim stażem. Do tej pory ich życie skupione było wokół wychowywania córki i to jej poświęcali większość swojej uwagi. Teraz gdy ich córka wyjeżdża na studia Malwina i Alek na nowo muszą ułożyć swoje relacje. Pierwszy weekend tylko we dwoje to okazja na nowy początek, ale też szansa by wyjawić to, na co wcześniej zabrakło odwagi.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

istoria małżeńska to jedna z tych powieści, którą pokochałam całą sobą. Od pierwszy stron relacja Malwiny i Alka i ich emocje były mi nie tylko bliskie, ale także znajome. Na szczęście większość przeżyć z którymi musiało zmagać się małżeństwo jest mi obce a mimo to wiele z ich uczuć, rozterek, myśli wydało mi się zbieżne z tym co sama czasem czuję.

Tomasz Kieres z niezwykłą życzliwością, ciepłem i delikatnością odmalował obraz małżeństwa, które stoi na rozdrożu i które musi podjąć decyzję, w którą stroną powinny zmierzać ich losy. Totalnie mnie to urzekło.

Bardzo przypadły mi również do gustu sylwetki bohaterów tej książki. Jest w nich ogromna prawda, realność i życiowa mądrość pomimo zagubienia i pomimo traum.

Podsumowując: Początkowo wydawało mi się, że Historia małżeńska to jedna z tych lekkich i przyjemnych powieści na wyciszenie a jednak bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie, jak wielki ładunek emocjonalny autorowi udało się w niej zawrzeć. I z jednej strony jest w tej historii coś niezwykle ciepłego, ale przede wszystkim coś mocno dającego do myślenia.

Komu polecam?

Historia małżeńska to pozycja dla wielbicieli pióra Tomasza Kieresa a tych jak obserwuję jest bardzo wiele. Jeśli szukacie historii z ciekawymi bohaterami, wieloma warstwami i nad którą można się pochylić i zadumać, to śmiało sięgajcie po tę książkę.

Moim zdaniem zdecydowanie warto.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Z twórczością Tomasza Kieresa miałem przyjemność spotkać się już dwukrotnie. Kilka słów o miłości oraz Nie pozwól mu odejść ujęły moje czytelnicze serce. Wrażliwość oraz wykreowane historie zapisały się w moich emocjach, sprawiając, że niecierpliwie czekałem na kolejną powieść autora.

Teraz mając przed sobą Historię małżeńską zastanawiałem się, czy moja miłość do twórczości autora, będzie nadal płonęła. I przyznam, że Tomasz Kieres sprawił, iż owe uczucie nie tylko płonie, lecz ogrzewa emocje historią, która może zdarzyć się w każdym małżeństwie.

A wiadomo nie od dziś, że małżeństwo jest niczym ogród, który należy pielęgnować każdego dnia. A każdy kamień rzucany nie może zniszczyć tej siły, lecz moc miłości powinna przezwyciężać pojawiające się trudności.

Tak samo było w życiu Malwiny i Alka, którzy wychowując swą córkę, stracili to, co najważniejsze – siebie. Poświęcając całą uwagę dziecku, zapomnieli o korzeniach swej miłości. Miłości, która miała swój początek w studenckich latach, kiedy to poznali się i zakochali niemal od pierwszego wejrzenia. Dzisiaj po trzydziestu latach, gdy ich dziewiętnastoletnia córka wyfrunęła z rodzinnego gniazda, muszą na nowo poskładać, to, co utracili przez całe lata wychowania Poli. Teraz, gdy zostali sami, nie potrafią odnaleźć siebie, tego, co utracili przez lata.

Czy nowa rzeczywistość pozwoli im na nowo wykrzesać uczucie miłości? Czy jednak płomień miłości zdmuchnęła codzienna rzeczywistość, która sprawiła, że stawali się obcymi dla siebie ludźmi?

Dlatego też Malwina i Alek rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu. Starają się na nowo poskładać swoją miłość. Spędzają wspólny weekend tylko we dwoje. Warto poznać odpowiedź na to pytanie i sięgnąć po Historię małżeńską, powieść, która nie tylko zachwyca, lecz dla każdego małżeństwa może być cennym drogowskazem jak przetrwać burze, które nie są uniknione. Ważne, aby nie zatopić się w jej strumieniach, lecz wypłynąć w poczuciu bezpieczeństwa i świadomości, że uczucie do drugiej osoby, jest tak silne, że żaden sztorm nie jest w stanie zniszczyć jej mocy.

Tomasz Kieres ponownie porwał moje emocje, zainteresował wykreowaną historią. Ale nie tylko to, stanowi o wyjątkowości tej powieści. To, co najważniejsze, to przekaz z niej płynący. Myślę, że wiele małżeństw takich jak to Malwiny i Alka boryka się z podobnymi problemami. Dlatego też niech ta książka będzie dla nas akumulatorem do znalezienia sił o zawalczenie o swoją miłość w trudach życia codziennego.

Autor nie tylko wykreował porywającą historię, lecz podejmuje temat jakże ważny. Historia małżeńska tak jak wcześniejsze książki autora, które czytałem mają w sobie głębię, przesłanie, z którego warto czerpać pełnymi garściami. A ja czerpałem ogromną przyjemność podczas zagłębiania się w historię Malwiny i Alka. Jaki był jej finał? Koniecznie przekonajcie się sami. Warto!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć