Czyt-NIK

Tomasz Kosik

Tomasz Kosik – (1982) bytomianin, z wykształcenia socjolog oraz doradca zawodowy. Z zawodu trener pracy w Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Bytomiu. Z zamiłowania zagorzały czytelnik, posiadacz pokaźnej biblioteczki zawierającej 900 książek, która nadal gromadzi swoje zasoby. Szczególnie umiłował sobie książki dotyczące historii radia, biografie muzyczne oraz gwiazd ze szklanego ekranu. Zaczytuję się również w książkach, które zostały zekranizowane. Często sięga po literaturę polityczną oraz opartą na faktach, a także erotyki. Jednak na największą sympatię mogą liczyć książki kryminalne rodzimych i zagranicznych autorów.
17.99 zł
Wielki norweski bestseller. Prawa do jego publikacji sprzedano aż do dwudziestu sześciu krajów. Wciągnęła cię „Pacjentka”? Przeczytaj „Psychoterapeutkę”! Wie wszystko o uczuciach swoich pacjentów. Dlaczego więc pozwala się oszukiwać własnym emocjom? Sara prowadzi praktykę psychoterapeutyczną dla trudnej młodzieży w starym odziedziczonym domu, który odnawia jej mąż Sigurd. Pewnego ranka mężczyzna zostawia jej wiadomość, że wyjechał na weekend z kolegami i jest już...
Bez wątpienia Psychoterapeutka to thriller psychologiczny, który mogę Wam polecić. Również dzięki warstwie kryminalnej, jak i psychologicznym analizom, których w tej książce nie brakuje.
16.80 zł
XXII wiek nie musi oznaczać braku zapotrzebowania na prywatnych detektywów. W cyberpunkowej Gigalopolis klasycznie błyskotliwy Valter Fingo do spółki z hologramową, zjawiskowo urodziwą asystentką Luką i półmechanicznym kotołakiem o umyśle człowieka porywają się na każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie; są przecież specjalistami od spraw niemożliwych.
To książka, która już nigdy nie zniknie z Waszej pamięci. Jak już raz sięgnięcie do tego świata, to możecie być pewni, że będziecie pragnęli łaknąć podobnych historii. Kornel Mikołajczyk stworzył doskonały świat, wykreował nietuzinkowych bohaterów, dzięki czemu do naszych rąk trafia powieść, którą śmiało można określi mianem Najlepszej Interesującej Książki.
17.94 zł
Kontynuacja cyklu o trzech przyjaciółkach, które próbują odnaleźć zagubione szczęście w Dziwnowie. Uparta i zadziorna Wiktoria Popławska pragnie spokojnie prowadzić swoją restaurację „Kotwica” i cieszyć się powrotem ukochanych sióstr do Dziwnowa. Niestety dawne tajemnice, złe decyzje i przystojny policjant – Edwin Gajda, który zadaje zbyt dużo pytań, nieustannie burzą jej spokój… Lilianna i Alwina próbują odkryć sprawcę dawanej...
Dorota Milli napisała wzruszającą opowieść o tym jak przeszłość wpływa na naszą teraźniejszość, jak „tu i teraz” kształtowane jest przez wydarzenia sprzed lat. „Sekret wyspy” to doskonała lektura nie tylko dla czytelników pragnących porywów serca, lecz również i tych, którzy w dobrej książce szukają intrygującej historii, w której tajemnice odgrywają pierwsze skrzypce.
17.94 zł
Fascynująca historia o miłości, przyjaźni i trudnych wyborach, które życie stawia przed każdym z nas. Karolina i Szymon są przyjaciółmi. Zawsze mogą na siebie liczyć. Ona jest w szczęśliwym związku, a on nie wierzy w miłość, wikłając się w liczne romanse, lecz nie szukając nikogo na stałe. Gdy spotyka siostrę Karoliny, niepokorną Weronikę, sądzi, że oboje patrzą w tym samym kierunku. W końcu jednak życie stawia przed nimi swoje ograniczenia i Szymon musi wybrać między wygodnym związkiem z Weroniką, rodzącą...
Tomasz Kieres jest jedynym męskim autorem powieści obyczajowych, które czytałem. I przyznam szczerze, że doskonale przelewa na papier historie, którą porywają moje serce. Zakochałem się w twórczości tego autora.
19.74 zł
Cara Hunter – autorka znana z thrillerów „Kto porwał Daisy Mason?” i „ Kto mieszka za ścianą?” – po raz kolejny nas zaskoczy. W ekskluzywnej dzielnicy Oxfordu cudem uratowano dwóch chłopców z płonącego domu. Młodszy zmarł, nieco starszy – walczy o życie. Dlaczego byli sami w domu? Wkrótce okaże się, że będzie to najbardziej traumatyczna sprawa w karierze detektywa Fowleya. Kryminał jednej z najlepszych brytyjskich autorek thriller&oacu...
Cara Hunter ponownie porwała mnie w wir wciągającej historii, utkanej w charakterystycznym dla pisarki stylu. Jeśli czytaliście dwa wcześniejsze thrillery jej autorstwa, to lekturą Kto chce ich śmierci? również będzie usatysfakcjonowani.
20.90 zł
Nowoczesna technologia miała pomóc Idze w powrocie do zdrowia. Ale po wszczepieniu chipu w życiu Ingi zaczyna dochodzić do coraz bardziej niepokojących wydarzeń. Przerażona kobieta zadaje sobie pytanie, co jest wytworem jej wyobraźni, a co faktem, i kto dopuścił się napaści na jej ukochanego synka – ona sama, jej mąż, przyjaciółka? Gdy codzienność jest przepełniona podejrzeniami, możesz zapomnieć o normalnym życiu… Iga, świeżo upieczona mama, od lat cierpi na silne zaburzenia obse...
Klaudia Muniak trafnie operowała słowem doskonale celując w najczulsze zakamarki mojej percepcji. Nie ufam już nikomu to thriller medyczny, który polecam każdemu żądnemu mocnych wrażeń. Myślę, że każdy czytelnik znajdzie w nim solidny kawał mocnych emocji. Zdecydowanie polecam.
19.74 zł
Miłośnicy literatury Maxa Czornja wiedzą, że w gatunku thrillera autor czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie i po jego książki sięgają bez zbędnego zastanowienia. Tym razem autor serwuje swoim wiernym fanom zupełnie coś odmiennego, Córka nazisty to wspaniała powieść obyczajowa, w której autor udowadnia, że potrafi przykuwać uwagę czytelnika i odnajduje się także doskonale w innych gatunkach. Fabuła: Greta to kobieta doświadczona straszną chorobą – Alzheimerem – odzierającym ją powoli...
Autor przekonał mnie o swoim geniuszu. Zabieg, którego dokonał świadczy o jego niebywałej umiejętności do mieszania uczuć podczas poznawania historii. Max Czornyj w finale książki rozłożył mnie na łopatki. Ostatnie strony ukazały tę historię z nieco innej strony, która kreowała się w mojej psychice.
19.74 zł
autor:
Żeby twoja córka mogła żyć, jej dziecko musi umrzeć. Dwie matki, dwie córki, jedno serce. Jak daleko się posuniesz, by uratować życie swojemu dziecku? Minął rok, kiedy życie Alice Miller rozpadło się na kawałki, po tym jak utonęła jej córka, Amelie. Rok wypełniony słowami otuchy ze wszystkich stron i nie kończącymi się kondolencjami. Jednak Alice znajduje ukojenie tylko w alkoholu i pigułkach nasennych. Pogrążona w ciężkiej depresji kobieta, nie dba już o nic. Pragnie tylko tego, by Amelie powr...
Pióro Alex Dahl jest fenomenalne, trzyma w napięciu, które nie gaśnie, lecz podsycane jest kolejnymi zwrotami. Warto zatem zwrócić uwagę na debiut autorki. Życie za życie nie tylko sprawi, że (jak na rasowy thriller psychologiczny przystało) rozszarpie Wasze emocje, lecz również sprawi, że łzy same napłyną do oczu.
23.86 zł
Maleńka Vassey traci rodziców i trafia do domu dziecka, a potem do antypatycznej ciotki. Zahukana i nieśmiała nie potrafi odnaleźć się w świecie, aż pewnego dnia poznaje w szkole cudownego chłopaka, który wydaje się jak ze snu. Jednak czy to przypadek, że pojawia się on po tym, jak wtargnęła w tajemnicze miejsce kultu, znajdujące się w lesie, przed czym ostrzegał ją zaprzyjaźniony gajowy? Kim jest ów chłopak? Pragnie jej miłości czy może... zguby?
Spadające anioły podzielone są na dwie księgi, a każda z nich wręcz kipi magią i tajemniczością, które w pełni ogarniają nasze emocje. Nie ukrywam, że już od pierwszych stron dałem porwać się w nurt fabuły. A co również ważne nurt ten z każdą stroną wciągał mnie jeszcze głębiej. Zdecydowanie zachęcam do poznania tej jakże magicznej historii.
21.17 zł
Druga powieść pisarza, który kryje się pod pseudonimem Melquiades. Wzorowy syn, który podał do sądu całą swoją rodzinę; kura, która ma dziwne konszachty z cyganami; tajemnica nawiedzonego domu. Oraz tajemniczy hobbysta z dalekiej przyszłości, który postanowił poznać dawno zapomnianą istotę, aby dowiedzieć się, dlaczego mówiono o niej: Człowiek to brzmi dumnie! Po lekturze tej książki będziesz mógł odpowiedzieć, na ile to prawdziwe hasło. Twoim przewodnikiem w tej sza...
Dajcie wystrzelić się na orbitę fabuły książki, która zapewni Wam wiele emocjonujących chwil podczas czytania. Melquiades doskonale bawi się słowem, umiejętnie łączy kilka stylów, dzięki czemu do naszych rąk trafia książka będąca kolażem ciekawej wariacji gatunkowej.