Jakiej marki czytnik wybrać i dlaczego NIE musi być to Kindle?

Mówisz czytnik, myślisz Kindle? Te czasy bezpowrotnie minęły. Producenci sprzętu i usług szybko dostrzegli potencjał drzemiący w rynku e-czytelnictwa i zakończyli hegemonię Amazonu prezentując rozwiązania, które dają czytelnikom ogromny wybór. Dzięki temu każdy znajdzie na rynku rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Na Dzień Dziecka, nie zapomnij o książce

Każdy z rodziców pragnie, aby jego dzieci były "naj". Marzy nam się aby nasze pociechy były inteligentne, elokwentne, wygadane, niczym nieskrepowane w kontaktach z rówieśnikami. Wielu z nas nie potrafi sobie uświadomić, w jak prosty sposób możemy dzieciom w tym pomóc. Zadbać o to, aby poznawały świat, rozumiejąc go, właściwie analizując i przygotowując się - najpierw do rzetelnej edukacji, a potem wejścia w dorosłe życie. Zapewniając dziecku szeroki dostęp do literatury zadbamy u niego o ...

E-bookowe Święta Bożego Narodzenia - co czytać na święta.

Choć pogoda stara się nam obwieścić zupełnie co innego, to każdy z nas wie, że coraz szybciej zbliżamy się do najbardziej magicznego i szczęśliwego  okresu w roku, do Świąt Bożego Narodzenia. Krótkie, grudniowe dni umykają szybko i okazuje się, że na zakup wymarzonych przez naszych bliskich prezentów, zostaje niewiele czasu. Wielkimi krokami wkraczamy w czas szalonych, gwiazdkowych zakupów

Jakiej marki czytnik wybrać i dlaczego powinien być to Kindle?

Wydawać się każdemu może, że podjęcie decyzji dotyczącej zakupu konkretnej marki e-czytnika jest prostą sprawą. Znajdą się zapewne osoby, które dokonają wyboru losowo, poprzez wskazanie palcem danego modelu na sklepowej półce, dokonując na dokładkę tej czynności przy zamkniętych oczach.

Dlaczego warto kupować e-booki z legalnych źródeł?

Pytanie dotyczące sensowności nabywania książek elektronicznych zadaje sobie wielu użytkowników czytników książek, tych nowych jak i pewnie starych wyjadaczy. Czy warto sięgnąć do zasobów księgarni i zdobyć upragniona książkę w sposób legalny, czy może przegrzebać zasoby Internetu i ściągnąć ją z jednego z pirackich portali, zajmujących się nielegalnym udostępnianiem wszelkiego rodzaju plików? 

Jakiej marki czytnik kupić (kindle classic, paperwhite, onyx, pocketbook, a może inny)?

Chcąc podjąć tę ważną dla e-czytelnika decyzję, w szczególności jeśli jest to pierwszy czytnik książek, z którym się zetkniemy, należy odpowiedzieć sobie na jedno, podstawowe pytanie - czego oczekujemy od takiego urządzenia?

Wady i zalety czytnika e-booków.

Z delikatnym uśmiechem wspominam moje obawy związane z zakupem pierwszego czytnika. Kiedy targały mną takie rozterki, świat książki elektronicznej w Polsce był jeszcze w dość mocnych powijakach, więc moje obawy mogły mieć w tamtym czasie zupełnie inne podłoże. Kiedy ponad cztery lata zastanawiałem się nad podjęciem tej ważnej w moim życiu decyzji, księgarni z wydaniami elektronicznymi było w Polsce  jak na lekarstwo.

Z PDFa nie będzie e-booka

Wydawać by się mogło, że rynek książki elektronicznej w Polsce jest już na tyle znany i popularny, że właściwie każdy użytkownik czytników e-książek doskonale wie, że format PDF nie jest odpowiedni do prawidłowego zaprezentowania treści książki, będącej w naszym zainteresowaniu. Okazuje się jednak, że spora ilość użytkowników e-booków nie posiada właściwej wiedzy na ten temat.

Czy koniecznie muszę kupować e-czytnik aby odczytać e-booka?

W obecnym czasie ciężko wyobrazić sobie istnienie człowieka, który nie miał kontaktu z książką elektroniczną, lub choćby o takowej nie słyszał. Są osoby, które nie wyobrażają sobie czytania książek bez użycia czytnika, istnieją jednak też takie, które spotykają się z e-bookami sporadycznie. W jaki sposób odczytać e-booka, jeśli z różnych przyczyn nie chcemy, lub nie możemy kupić czytnika? Jest na to kilka sposobów.

Na jakim urządzeniu najlepiej czytać e-booki?

Wiele osób, które chciałby rozpocząć swoją przygodę z książką elektroniczną zadaje sobie pytania związane z zasadnością kupowania samego czytnika. Czy warto wydać dodatkowe kilkaset złotych, jeśli w domu posiadamy komputer, tablet, iPad bądź nawet “smartfon”? Przecież każde z tych urządzeń posiada ekran, na którym wszystko i wyraźnie widać. Urządzenia te zaopatrzone w są w ekrany dotykowe, pozwalaj więc na wygodne i niczym nie skrępowane czytanie.

Co to takiego ten czytnik e-ink?

Czytnik książek e-ink jest urządzeniem elektronicznym, służącym oczywiście do czytania książek. Osoby, które zupełnie nie są zorientowane w tym temacie, zapewne zadadzą jedno i podstawowe pytanie. W jakim celu mam wydawać pieniądze na czytnik książek, skoro tak samo mogę czytać na monitorze swojego komputera, tabletu czy nawet smartfona? Odpowiedź jest prosta, żadne z tych urządzeń, oczywiście poza czytnikiem e-ink, nie jest wyposażone w wyświetlacz zwany popularnie papierem elektronicznym, który wygląda zupełnie tak samo jak strona książki tradycyjnej.

Kupiłem pierwszy czytnik i co dalej?

Zdecydowałeś się na zakup swojego pierwszego czytnika książek. Przekopałeś się przez masę stron polecających i wychwalających pod niebiosa konkretną markę oraz odbyłeś setki rozmów z przeciwnikami i zwolennikami e-czytelnictwa. Kupiłeś czytnik marki, która wydała ci się najbardziej przyjazna dla czytelnika. Masz jednak dalej rozterki związane z tym, czy poradzisz sobie w świecie wydań elektronicznych? Okazuje się, że tworzenie sobie takich problemów jest całkowicie niepotrzebne.