Niemożliwi detektywi: Trefny nauczyciel - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena: 0.00 / 5.00
liczba ocen: 0
Papwerwhite 4#amazon
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
16.90 złpremium: 10.14 zł
14.05 zł
14.15 zł
16.90 zł
16.90 zł
Pozostałe księgarnie
15.21 zł
Opis:
Przenikliwy jak Herkules Poirot, dociekliwy jak porucznik Columbo, inteligentny jak Sherlock Holmes: oto ideał prawdziwego detektywa! Uwaga młodzi detektywi! Oto pierwsza cześć serii opowieści uczących dedukcji i logicznego myślenia, dostosowanych do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury.
 

Czy każdy z nas może zostać detektywem? Czy trzeba mieć do tego talent, predyspozycje i charyzmę? A co z warsztatem i wiedzą?
Nasza seria pozwoli znaleźć odpowiedzi na te pytania! Obejmuje książki uczące dedukcji i logicznego myślenia, dostosowane do wiedzy, wrażliwości i ciekawości dzieci sięgających samodzielnie po pierwsze lektury. Zatem młodzi detektywi – uwaga, jesteśmy na tropie przygód!

Recenzje blogerów
A oto kilka słów o książce dla dzieci. Jeśli macie w domu małych detektywów, to będzie opowieść dla nich!

Pierwsza część serii Niemożliwi detektywi to Trefny nauczyciel . Z różnych powodów Blanka, Bernard i Bajorek nie pojechali razem z innymi uczniami na wycieczkę szkolną. Szkoła o nich nie zapomniała i zorganizowała im zastępstwo z Panią Piórko. Zamiast niej, dłuższą chwilę po dzwonku w klasie zjawił się „podejrzany typ”. Dzieci zamiast uciekać ile sił w nogach (ja bym uciekła), zaczynają własne śledztwo i próbują ustalić co się dzieje. A tak właściwie, to gdzie jest Pani Piórko? Dlaczego jeszcze nie przyszła?

Uczniowie szkoły w Karłowicach z uwagą godną Sherlocka Holmesa dostrzegają różne szczegóły i brawurowo składają wszystko w całość. Wiadomo, akcja musi zakończyć się sukcesem, ale podczas tej przygody będziemy świadkami nie tylko ich sławy i chwały, każde z nich zyska przyjaciół. Morał więc jest taki, że przyjaciół można znaleźć wszędzie, czasem są bliżej niż sądzimy.

Trefny nauczyciel to krótka historyjka opatrzona ładnymi ilustracjami Tomasz Minkiewicza, w której możemy przeczytać jak dziecko mądrze używa smartfona i Internetu. Nie do instafotek czy do kolejnego snapa. Trójka detektywów użyła telefonu, aby sprawdzić czy książka, której szukają została zdigitalizowana i znajduje się w projekcje Gutenberg. Ha!

Z chęcią przeczytam kolejne części serii Niemożliwi detektywi.

Ocena: 4+/6
©Idę czytać
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć