ebook Fake it
2.64 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Fake it
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.53
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.53 zł 20% rabatu
23.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Czy poznałaś kiedyś kogoś takiego, kto wydawał się odbiciem twojej duszy? Kogoś, z kim rozumiesz się bez słów i z kim każda chwila nabiera milionów znaczeń? Bez kogo życie stanie się całkiem puste? Druga powieść Sandry Nowaczyk, która wbija w fotel!

Sparks postanawia skończyć ze sobą. Jej analityczny umysł nie widzi innego rozwiązania… Życie straciło dla niej sens, gdy wiele lat temu zniknęła jej mama. Wszystko już zaplanowane – do zrobienia zostało już tylko jedno. Idzie w miejsce, gdzie będzie mogła bezlitośnie wyszydzić i zdemaskować to, czego nie da się racjonalnie wytłumaczyć: intuicję, zdolność przewidywania, uczucia.
Nie wie jednego: że spotka tam kogoś, kto rzuci jej wyzwanie.

Fake it od Sandra Nowaczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sparks i Indie. Niby całkowicie inne dziewczyny. Przeciwny rodzaj urody, inne pasje, odmienne talenty, skrajne charaktery. A jednak coś je łączy. Tylko co to może być...?

Poznają się w dość specyficznych okolicznościach, bo u wróżki, zamieniają ze sobą dosłownie kilka zdań, a mimo to jedna z nich czuje coś więcej. Czuje, że to nie było zwyczajne spotkanie ze zwyczajną osobą. Uważa, że nowo poznana dziewczyna jest jej bratnią duszą. W jej obecności może być sobą, nie musi niczego udawać. Jest tylko mały problem - Sparks chce popełnić samobójstwo. Do tej pory czuła się zdeterminowana, ale teraz, gdy poznała Indie, zaczyna się wahać. Gdy ta dowiaduje się o planach Sparks, chce zapobiec tragedii i przekonać dziewczynę, że życie może być lepsze. Czy nastolatki połączy coś więcej? Czy myśli samobójcze opuszczą Sparks?

Co mogę napisać o Fake it? Fabuła powieści wydawała się naprawdę ciekawa. Porusza tematy trudne, więc takie, w których od jakiegoś czasu się lubuję. Trudne, czyli raczej powinny zmuszać czytelnika do refleksji, poruszać choć w małym stopniu. Niestety, mną książka Sandry Nowaczyk w ogóle nie wstrząsnęła, a Fake it uważam za zwyczajne czytadło, w które nie potrafiłam się zaangażować. Przez większość książki czułam się po prostu znudzona. Myślę, że to dlatego, że nie potrafiłam polubić, nie, może nie polubić - to za duże słowo. Przejąć się losami bohaterek. Nie sprawiały one dla mnie wrażenia wiarygodnych, a w szczególności Sparks. Uważam, że niektóre wydarzenia były przerysowane, przekoloryzowane, a nawet tak przesadzone, że aż średnio wiarygodne.

Mimo wszystko doceniam pomysł Sandry Nowaczyk. Chciała swoją książką przekazać coś więcej, poruszyć tematy trudne, ziemskie i bliskie sporej części nastolatków. Pokazać, że życie może być piękne, że na swojej drodze możemy spotkać kogoś, kto ponurą codzienność przemieni w pełne radości dni i będzie powodem, dla którego warto żyć. Muszę przyznać, że ja jestem jednak trochę zawiedziona. Liczyłam na kawał dobrej książki, którą będę mogła bez wahania polecać młodzieży. Niestety, nie tym razem. To średnia książka. Na dobrą sprawę - ani dobra ani zła. Musicie sami po nią sięgnąć i ocenić, czy tyle wystarczy, by Was zachwycić.

Ocena: 2/6
©Książkomaniacy Recenzje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć