ebook Szaławiła
4 / 5.00 (liczba ocen: 82)

Szaławiła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 5.49
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
5.49 zł
-15% 8.49 zł Lub 7.64 zł
9.99 zł Lub 8.99 zł
7.69 zł
8.49 zł
9.00 zł
9.99 zł
Inne proponowane

Rarytas dla fanów Marty Kisiel. Opowieść o tym, co działo się z Lichotką pomiędzy „Dożywociem” a „Siłą niższą”.

Tytułowa Szaławiła, Oda Kręciszewska, ma trzydzieści osiem lat.Właśnie zmarła jej matka. Po dziesięciu latach podróżowania po świecie i ku przerażeniu własnej siostry, bohaterka postanawia kupić dom w lesie i tam się osiedlić. Tymczasem z piwnicy Ody dobiegają dziwne drgania… Czy ma to związek ze znajdującym się nieopodal cmentarzykiem? Wygląda na to, że Oda może mieć nadprzyrodzonych współlokatorów…

Szaławiła od Marta Kisiel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Będziemy pić wino i gadać do rana. Albo pić piwo i milczeć. Albo pić wódkę i biegać nago po łące, gorsząc kleszcze i wiewiórki.
Lichotka - reaktywacja

Szaławiła to opowiadanie dołączone do drugiego wydania Dożywocia, które przedstawia dalsze losy spalonej Lichotki. Główna bohaterka – czterdziestodwuletnia Oda dziedziczy po matce sypiący się nad górną wargą wąsik oraz sporą sumkę, za którą, ku zdziwieniu całej rodziny, kupuje działkę należącą wcześniej do Konrada Romańczuka. Na starych fundamentach stawia nowy dom, i szybko przekonuje się, że podłoga z dnia na dzień drży coraz bardziej, aż zmusza protagonistkę do wyprawienia się do piwnicy, gdzie przez aktywowany świeżo portal pojawia się... uroczy mały czort z wadą wymowy, który wygląda jak krzyżówka kozy z bakłażanem.

Jeżeli coś wam to przypomina, macie całkowitą rację – w opowiadaniu jest bowiem wszystko, za co fani lubią prozę Marty Kisiel – humor sytuacyjny i językowy, absurdalne sytuacje, nadprzyrodzone stworzenia, które mają nie do końca równo pod sufitem, a także potencjał na całą nową opowieść o wesołej gromadce mieszkańców już nie Lichotki. Zasadnicza różnica polega zaś na tym, że Oda jest silniejszą i bardziej zdecydowaną postacią niż Konrad, co wychodzi całej historii na plus. A czy będzie z tego coś więcej, pewnie przekonamy się wkrótce... Miłośników autorki nie muszę chyba namawiać na lekturę?

Ocena: 4/6
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zaczyna się jakby smętnie i ponuro. Od pogrzebu. Potem się okazuje, tu nie ma nic smutnego, raczej kamień z serca.

  Po śmierci matki Oda postanawia mieć dom. Dotychczas od domu uciekała. Kupuje działkę. W lesie, na końcu świata, bez kanalizacji, bez prądu. Tylko z fundamentami, po spalonym domu.

  Dom z allegro, ekipa z Podkarpacia i kuzynka - kierownik budowy.

  I jest cudnie! Atmosfera narasta, dreszcze, macki, siły nieczyste, finał zachwyca! A dalszy ciąg, mam nadzieje, chociaż w głowie Marty Kisiel już jest! Bo mało! Mało!

  Aaaaaapsik! Alleluja!

  www.czytaska.blogspot.com

Warto zerknąć