Ogród małych kroków
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.13 / 5.00
liczba ocen: 836
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-35% 18.19 zł
Opis:

Minęły trzy lata, odkąd Lili w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lili zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie.

Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.

 

„Piękna historia, która doprowadziła mnie do łez, a chwilę potem do śmiechu. Uwielbiam tę książkę!”

Dorota Gardias

Recenzje blogerów
Często łączę się z postaciami z powieści, które czytam. Traktuję je nie tylko jak przyjaciół, ale czasem czuję jakby byli moją rodziną. Więc kiedy kończę jakąś książkę, to mi smutno, że ich już nie zobaczę (chyba, że jeszcze raz po nią sięgnę). Ogród małych kroków to debiutancka powieść Abbi Waxman, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. I właśnie to bohaterowie sprawili, że to tak bardzo wyjątkowa powieść, którą pokochałam już od pierwszych stron.

Minęły trzy lata, odkąd Lily w wypadku straciła męża. Udaje jej się normalnie funkcjonować, nawet odnosi sukcesy jako ilustratorka w wydawnictwie, jednak wciąż bardzo tęskni za ukochanym. Jak ognia unika nawiązywania nowych znajomości, a czas wolny spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry. Dlatego gdy w ramach przygotowań do nowego projektu firma wysyła ją na kurs ogrodnictwa, Lily zabiera rodzinę ze sobą. Dziewczyny świetnie się bawią, a jej udaje się na kilka chwil zapomnieć o tęsknocie. Szybko okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby, ale też okazja, by spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i skonfrontować się z niewygodną prawdą o sobie samej.

Nie sądziłam, że ta historia, aż tak bardzo mnie wciągnie i skradnie moje serce. Opis brzmi smutno, ale cała powieść jest niezwykle zabawna, pocieszająca i dająca ogromną nadzieję. Te szczęśliwe i zabawne momenty dodają uroku książce.

Nie była to opowieść o jednej kobiecie, ale historia o wielu ludziach. Różnorodne osoby, które spotykają się w małej przestrzeni czasu i stają się sobie nagle bliskie. Stają się więcej niż przyjaciółmi. Przeobrażają się w rodzinę, bardzo zróżnicowaną, czasem szaloną, ale najcudowniejszą na świecie. Bohaterowie są niezwykle inteligentni i od razu wzbudzają sympatię u czytelnika.

To także powieść dla osób, które mają swoje małe ogródeczki, działki czy nawet balkony. Bo zagłębiając się w tę historię zupełnie inaczej spojrzycie na Wasz zagospodarowany kawałek. A tych, którzy nie mają własnej oazy, ta lektura na pewno zainspiruje do stworzenia takiego miejsca.

Ogród małych kroków to niezwykle urokliwa i piękna opowieść. O byciu silnym, chociaż nie zawsze taki musisz być. O radzeniu sobie z codziennością. O powolnym wychodzeniu ze skorupy. O utracie i tęsknocie. O miłości, przyjaźni i więzach, które nie tylko otrzymujemy, ale i je tworzymy. Niesamowita lektura, przy której wspaniale się bawiłam. Poza tym okładka książki oddaje jej wewnętrzne piękno. Idealna na wakacje. Koniecznie przeczytajcie.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć