Cesarz ośmiu wysp
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.65 / 5.00
liczba ocen: 885
Ilość stron (szacowana): 400
cena od: 22.73
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.73 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.73 zł
27.06 zł
33.00 zł
33.00 zł
Pozostałe księgarnie
33.00 zł
23.10 zł
26.72 zł
27.39 zł
29.70 zł
29.70 zł
30.00 zł
33.00 zł
Opis:

Średniowieczna Japonia, zamieszkana przez dzielnych wojowników i cynicznych zabójców. Koszmarne zjawy i duchy opiekuńcze – to tylko niektórzy z głównych aktorów zapierającego dech w piersiach fantasy, które otwiera pełną dramatów i intryg serię „Opowieść o Shikanoko”.

Ambitny władca zostawia swojego bratanka na pewną śmierć i przejmuje jego ziemie.
Uparty ojciec zmusza młodszego syna, żeby oddał swoją żonę starszemu bratu.
Tajemnicza kobieta szuka pięciu ojców dla swoich dzieci.
Potężny kapłan ingeruje w sprawy sukcesji Lotosowego Tronu.
Oto wątki misternego arrasu utkanego z losów rozgrywających się na tle dzikiego lasu, eleganckiego dworu i krwawych pól bitewnych. Osadzony w mitycznej średniowiecznej Japonii, zamieszkanej przez wojowników, zabójców, zjawy i duchy opiekuńcze, „Władca ośmiu wysp” jest błyskotliwą powieścią, pełną dramatów i intryg, i zaledwie początkiem pasjonującej, epickiej przygody – „Opowieści o Shikanoko”.

CYTATY:
Mężczyzna nie ucieka od świata, tylko dzielnie znosi trudy życia i wypełnia swoje obowiązki.
Jeśli będziesz czekać, aż skończy się zima, stracisz miesiące.
Tylko człowiek niegodny zaufania uważa, że nie można wierzyć innym.
Recenzje blogerów
W obecnej dobie dzielenia wielu książek na dwie części, zbiorcze wydanie dwóch pierwszych tomów, jest praktyką dość niespotykaną. A w przypadku „Cesarza Ośmiu Wysp” ma to moim zdaniem specjalne uzasadnienie. Bowiem dopiero po przeczytaniu większego fragmentu książki zaczynamy orientować się w całej historii, która na pierwszy rzut oka wydaje się być wieloma osobnymi opowieściami. Pierwsza część, czyli „Cesarz Ośmiu Wysp” ma za zadanie wprowadzić czytelnika do wykreowanego świata oraz zarysować kim są bohaterowie. Zaś dopiero w drugiej – „Jesienna Księżniczka, Dziecko Smoka” - akcja nabiera tempa, a losy postaci coraz mocniej się przeplatają i zacieśniają wokół sprawy sukcesji Lotosowego Tronu. Z tego powodu zbiorcze wydanie jest według mnie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ po lekturze tylko pierwszego tomu z pewnością nie byłbym tak pozytywnie nastawiony i nie wiem czy sięgnąłbym szybko po kontynuację. A tak obie części dobrze się uzupełniają i nie pozostawiają poczucia niedosytu. Żałuję tylko, że do książki nie została dołączona mapa, ponieważ ułatwiłaby ona orientację, gdzie dzieją się opisywane wydarzenia.

Pomimo że wcześniej nie miałem okazji czytać książek Lian Hearn, to po lekturze Cesarza Ośmiu Wysp z pewnością muszę to zmienić. Jej najnowsza książka jest historią przesiąkniętą klimatem średniowiecznej Japonii, magii, duchów i wspaniałych bohaterów. Polecam!

Ocena 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć