ebook Muzeum osobliwości
3.73 / 5.00 (liczba ocen: 32848)

Muzeum osobliwości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 26.03
wciąż za drogo?
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
26.03 zł
29.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W świecie pełnym niezwykłości, coś tak powszedniego jak miłość jest największą zagadką

Pierwsza dekada XX wieku, Coney Island, miasto jak ze snu szaleńca i niecichnący lunapark. To miejsce, w którym szukają rozrywki mieszkańcy budowanego właśnie Nowego Jorku, miejsce grzechu i folgowania przyjemnościom. To też dom Coralie, która dorasta w Muzeum Osobliwości, gdzie jej ojciec, surowy profesor Sardie, zgromadził kolekcję najbardziej nieprawdopodobnych okazów natury: bliźnięta syjamskie, mężczyzna o szpiczastej głowie czy kobieta z tak długimi włosami, że może po nich stąpać. Coralie, wyśmienita pływaczka, w dziesiąte urodziny dowiaduje się, że całe jej dotychczasowe życie było tylko przygotowaniem do roli, jaką miała odegrać – roli jednego z ojcowskich eksponatów. Rozpoczyna się jej spektakularna kariera, która tak naprawdę jest niewolą.

Eddie Cohen przybył do Ameryki jako dziecko, uciekając przed prześladowaniami religijnymi. Wraz z ojcem, ortodoksyjnym Żydem, pracuje jako szwacz a jego życie ogranicza się do zamkniętej społeczności żydowskich imigrantów. Ale pewnego dnia wewnętrzna niezgoda na los doprowadza go do desperackiego kroku, który poprowadzi go przez nowojorski półświatek drobnych oszustów i złodziei, aż do odkrycia nowej pasji – fotografii.

W przededniu katastrofalnego w skutkach pożaru w Triangle Shirtwaist Factory drogi 18-letniej syreny i młodego fotografa krzyżują się w najbardziej niespotykany sposób, bo miłość jest tym, czego najmniej się spodziewasz.

Alice Hoffman to jedna z najbardziej uwielbianych pisarek Ameryki, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Jej książki przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków. Trzy z nich (Totalna magia, Król rzeki oraz Akwamaryna) zostały sfilmowane, a na podstawie powieści Gołębiarki powstał serial telewizyjny.

„Jak zwykle Alice Hoffman zadziwia swoją zdolnością do operowania słowem z taką wirtuozerią, z jaką inni artyści operują pastelami, malując świat jak ze snu. O wielu powieściach mówi się, że zapierają dech w piersiach – ta naprawdę ma taką moc… Nieprawdopodobnie piękna historia.”

Jodi Picoult

„Wielki wkład do literatury XXI wieku”

Toni Morrison

Muzeum osobliwości od Alice Hoffman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Oko ludzkie nie potrafi uchwycić prawdziwego obrazu, gdyż ogranicza je człowieczeństwo przysłonięte żalem, przekonaniami, wiarą. To, czego człowiek jest świadkiem nie zawsze jest przez niego od razu rozumiane. Dopiero oko kamery chwyta świat takim, jakim jest on naprawdę.
Świat jest bardziej różnorodny i zadziwiający, niż pojmują ludzie. (...) Nikt nie jest tym, kim się wydaje.
Sądzisz, że imię coś znaczy? Jesteś, kim jesteś, niezależnie od tego, jak cię wołają.
Miłość jest tym, czego najmniej się spodziewasz.
Oko ludzkie nie potrafi uchwycić prawdziwego obraz, gdyż ogranicza je człowieczeństwo przysłonięte żalem, przekonaniami, wiarą. To, czego człowiek jest świadkiem nie zawsze jest przez niego od razu rozumiane. Dopiero oko kamery chwyta świat takim, jakim jest on naprawdę.
Chodzi nie o to, by znaleźć to, co zaginęło, lecz o to, by zrozumieć, co znalazłeś.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Duży plus za przedstawienie panoramy Nowego Jorku początku XX wieku i za historię Ezechiela Cohena. Historia Cory i jej nawiedzonego ojca, w ogóle mnie nie przekonała.

Warto zerknąć