ebook Miniaturzystka
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 68174)

Miniaturzystka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
-28% 20.90 zł Lub 18.81 zł
35.34 złpremium: 22.80 zł Lub 22.80 zł
32.90 zł
33.15 zł
35.34 zł Lub 31.81 zł
29.55 zł
30.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie.

Jest październikowe popołudnie 1686 roku, gdy osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić  się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent:  okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemniczy miniaturzysta. Podziw dla jego zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artysta tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jego rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest ów nieuchwytny twórca?

Jessie Burton - jej debiutancka powieść – Miniaturzysta – była najbardziej rozchwytywanym tytułem podczas Targów Książki we Frankfurcie. Ukazuje się w 30 krajach. Jessie, która jest absolwentką Oxford University, pisała ją potajemnie, ukrywając ten fakt przed rodziną i znajomymi... Pracowała jako aktorka i menedżerka w londyńskim City, a po pracy zasiadała do pisania.

Pasjonująca powieść Jessie Burton, absolwentki uniwersytetu w Oksfordzie, przeniesie nas w czasy złotego wieku Holandii, rozkwitu handlu i sztuki i pozwoli zajrzeć w serca postaci, które spoglądają na nas z obrazów Vermeera, Halsa i Rembrandta... Książka, która zrobiła furorę wśród wydawców na Targach Książki we Frankfurcie, ukazuje się w 30 krajach.

Miniaturzystka od Jessie Burton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lepsze jest złudzenie miłości niż rzeczywistość, lepiej, gdy za nią gonisz, niż kiedy ją chwycisz.
Uwolnij się. Pręty twojej klatki są twoim własnym dziełem.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Piękna i jednocześnie okrutna powieść. Jedna z tych, które chce się jak najszybciej skończyć ale też jak najdłużej czytać. Niebywałe, że jest to debiut literacki, ponieważ fabuła jest tak misternie skonstruowana i poprowadzona, że nasuwa myśl o pisarce z bogatym dorobkiem. Postaci są "treściwie" zarysowane, każda z nich ma swoją historię, nikt nie został pominięty a jednocześnie ta wiedza nie przytłacza, bo każdy z bohaterów odgrywa niebagatelną rolę w tej straszliwej historii. Jestem pod wrażeniem ogromnej siły, która płynie z kart tej powieści. Główna bohaterka, zaledwie osiemnastoletnia Nelly zawstydza mnie odwagą, która ujawnia się w niej w obliczu odrzucenia, kompromitacji, ostracyzmu oraz straty, która była dopełnieniem bezmiaru otaczającej jej bezsilności. Onieśmiela mnie jej wola walki wtedy, kiedy wszystko jest stracone, a cały świat wali jej się na głowę. Podziwiam ją za to, że mimo takiego upokorzenia, jakiego doznała ze strony męża, trwała przy nim, niosąc mu otuchę i choć odrobinę ciepła.
  Zastanawiam się też, kiedy tzw. sprawiedliwość społeczna ma szansę być zaspokojona. Gdzie jest granica, w której karze się za występki, określone przez prawo, a gdzie jest czysta żądza zemsty, zdeptania człowieka i mordu. Jak można w imię zasad (akceptowanych przez społeczność Amsterdamu tamtych lat), zabić człowieka nazywając to zwycięstwem prawa?! Moment śmierci jednego z bohaterów jest dla mnie tak wstrząsający, że musiałam te dwa zdania przeczytać kilka razy, żeby pojąć, co się właśnie stało! Nigdy nie byłam za karą śmierci, ale ta książka upewniła mnie w tym przekonaniu jeszcze mocniej. Polecam serdecznie. Wrócę do tej książki na pewno, bo mimo okrutnej historii jest napisana pięknym językiem

 • Awatar

  Oczekiwałam chyba zbyt wiele, nudna i trochę przerysowana. Piękna kompozycja opisów, z grą świateł, zapachów i liryki, ale sam pomysł na książkę jak dla mnie zbyt ciężki. Postać miniaturzystki jakby niedopracowana, na pierwszy plan wysuwają się za to bardzo nielegalne związki, bardzo zakazane w XVII-wiecznym Amsterdamie. Liczyłam na lekką, kobiecą, może trochę tajemniczą książkę, a to raczej rodzaj manifestu wspaniale wkomponowujący się w nasze współczesne czasy. Jeśli do przeczytania to jedynie w bardzo promocyjnej cenie.

 • Awatar

  Dla mnie "Miniaturzystka" jest jak malarstwo holenderskie. Dopracowane, pełne precyzyjnych detali, z grą świateł wskazującą to co ważne... ale potwornie mroczne, dołujące i niestety nudnawe.
  Bohaterowie ciekawie nakreśleni, tajemnicza Miniaturzystka pociąga, atmosfera mroczna, tajemnice sprzed lat i bieżące mieszają się i otaczają biedną Nellę.
  I jest nudnawo.
  Fantastyczne są opisy miniatur, żywe, barwne, sugestywne. Przed oczmi stają jak żywe i ludzie i zwierzęta. I to jest główny atut książki.
  Bo historia jest (mimo zakazanych związków i uczuć) po prostu nudno opowiedziana.

  Szkoda bo miałam nadzieję na zachłyśnięcie zachwytem.

 • Awatar

  Bardzo fajna książka. Autorka całą siebie oddaje głównej bohaterce i może dlatego wszyscy inni są na drugim planie. Może o to właśnie chodziło. O główną bohaterkę - dziewczynę i jej drogę do stania się kobietą odpowiedzialną i kreującą własny świat. Jak w życiu. Mamy różnych bohaterów obok nas, lepszych i gorszych, ale to my jesteśmy "architektkami swojego życia".
  Mnie się podobało, wciągało i intrygowało. To był świetny prezent, za który jeszcze raz serdecznie dziękuję ;o) Polecam.

 • Awatar

  Bardzo dobrze się czyta w jesienne wieczory. Książka zasłużyłaby na miano mojej ulubionej, gdyby autorki nie poniosła fantazja i rolę miniaturzystki ograniczyłaby do dekorowania domku, bez nadawania jej cech wróżbitki. Co moim zdaniem bardzo obniżyło wartość powieści.
  Drugi mój zarzut dotyczy rozwiązania wątku oskarżenia Johannesa Brandta. Nie do końca wiadomo czy został oskarżony bo faktycznie złapano go na akcie homoseksualnym, czy też wszystkie zarzuty wynikały z zazdrości, przekupstwa i chęci zemsty.
  Mimo wszystko polecam.

Warto zerknąć