ebook Ocean na końcu drogi
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 332864)

Ocean na końcu drogi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MAG
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
-15% 21.25 zł Lub 19.13 zł
25.00 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
25.00 zł
17.90 zł
22.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Nowe dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana! Powieść autora głośnych „Amerykańskich bogów” i „Koraliny”, która jest jak wędrówka w głąb baśni pełnej magii i niezmierzonej ciemności.

„Ocean na końcu drogi” to książka o pamięci, magii i przetrwaniu, o potędze opowieści i mroku skrytym w każdym z nas – dzieło niezrównanej wyobraźni Neila Gaimana.
„Ocean na końcu drogi” to także baśń nadająca nowe ramy współczesnej fantasy: poruszająca, przerażająca i poetycka – czysta jak sen, delikatna jak skrzydełko motyla, niebezpieczna jak klinga w ciemności – owoc geniuszu narracyjnego Gaimana.
Pewien mężczyzna wspomina wydarzenia ze swojego dzieciństwa. Kiedy ma siedem lat, lokator wynajmujący pokój u jego rodziców kradnie im samochód i popełnia w nim samobójstwo. Śmierć ta budzi pradawne złe moce, które mogą pokonać jedynie trzy tajemnicze kobiety mieszkające na końcu ulicy. Najmłodsza z nich twierdzi, że staw przy jej domu to ocean. Najstarsza pamięta Wielki Wybuch...
Ta błyskotliwie opowiedziana historia autorstwa współczesnego mistrza cudów i grozy jest pierwszą powieścią Neila Gaimana skierowaną do dorosłych czytelników od czasów „Chłopaków Anansiego” notowanych na 1. miejscu listy bestsellerów „New York Timsa”. Adaptację powieści, której producentem jest Tom Hanks, rozpoczyna już Studio Focus Features. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca „Anny Kareniny” i „Pokuty”.

Ocean na końcu drogi od Neil Gaiman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasami wspomnienia z dzieciństwa kryją się, przesłonięte tym, co nastąpiło później, niczym zabawki dziecięce, zapomniane na dnie wypchanej szafy dorosłego, ale nigdy nie giną bez śladu.
W tym właśnie problem z żywymi istotami. Nie trwają zbyt długo. Jednego dnia kociak, drugiego stary kot. A potem wyłącznie wspomnienia. A wspomnienia blakną, zlewają się i łączą razem...
Nie można zdać lub oblać bycia człowiekiem, mój drogi.
Gdy się starzejemy, zamieniamy się we własnych rodziców; wystarczy pożyć dość długo, by ujrzeć twarze powtarzające się w czasie.
Różni ludzie inaczej pamiętają różne rzeczy, nie znajdziesz dwóch osób, które zapamiętałyby coś tak samo, nieważne, były tam czy nie. Choćbyście nawet stali obok siebie, równie dobrze moglibyście znaleźć się na różnych kontynentach.
Książki były znacznie bezpieczniejszym towarzyszem od ludzi.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Neil Gaiman znany jest z tego, że potrafi stworzyć ciekawy, często bajkowy świat. Udowodnił już to w kilku swoich pozycjach, chociażby w - znanej chyba wszystkim fanom fantasy - „Koralinie”. Autor znany jest również z tego, że tworzy przeróżnych bohaterów – czasem bliższych dorosłym czytelnikom, innym zaś razem skierowanych ku dzieciom.
  „Ocean na końcu drogi” to już czwarta powieść Gaimana, w której głównym bohaterem jest dziecko. Trzeba przyznać, że to dobry ruch, gdyż pisarz porusza się w sferze dziecięcej psychiki wręcz po mistrzowsku. Można by zastanawiać się, czy dziecko potrafi opowiedzieć naprawdę wciągającą historię – wystarczy jednak zastanowić się chwilę, czy naprawdę nie słyszeliśmy czegoś niesamowitego od zwykłego przedszkolaka?
  Fabuła „Oceanu…” cały czas trzyma w napięciu i prowadzi do zakończenia, którego chyba nikt się nie spodziewa i nie domyśla. Podpowiem tylko, że całość została na tyle dobrze pomyślana, że naprawdę warto zwrócić uwagę na każdy szczegół, gdyż niepozornie błahe rzeczy mają tu ogromne znaczenie… Może właśnie dlatego narratorem jest chłopiec?

  Ocena: 4,5/6

 • Awatar

  Gaiman jak zawsze niesamowicie klimatyczny. Książka trochę straszna, trochę magiczna. Ale też trochę taka... smutna. Nieco w klimacie takiej "Koraliny", tylko trochę "doroślej". W moim rankingu Gaimanów - za Neverwhere, ale przed Amerykanskimi Bogami i chyba Stardustem.

Warto zerknąć