ebook W snach to ja trzymam nóż
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 53085)

W snach to ja trzymam nóż
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.99
wciąż za drogo?
24.79 zł
-10% 35.99 zł Lub 32.39 zł
39.99 zł
23.99 zł
39.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Sześcioro przyjaciół. Spotkanie po dziesięciu latach. I jedna brutalna, niewyjaśniona zbrodnia.

Wszyscy pragniemy akceptacji, a niektórzy nie cofną się przed niczym w pogoni za perfekcją.
Spotkanie po latach na uczelni to idealny moment, aby powspominać w gronie dawnych przyjaciół, a przy okazji wskrzesić głęboko pogrzebane sekrety.
Jedno z nich zabiło z zimną krwią, a drugie zastawiło pułapkę na mordercę i zrobi wszystko, aby osoba winna śmierci Heather dostała wreszcie to, na co zasłużyła.
Tylko kto jest kim?
Mint, Caro, Frankie, Coop, Heather, Jack i Jessica.
Przeżyli razem najlepsze i najgorsze chwile w życiu.
Jedno z nich jest potworem skrytym pod piękną maską. A drugie zaplanowało zemstę.

Rekomendacje e-booka W snach to ja trzymam nóż:

Pełna napięcia, zwrotów akcji... Wspaniała książka. – Riley Sager

Jeżeli lubicie "Tajemną historię" i książki Ruth Ware to pokochacie ten thriller. A po ostatniej stronie będziecie mieli koszmary. – Amy Gentry

O e-booku W snach to ja trzymam nóż blogerzy napisali: 

To jedna z tych powieści, które przywracają wiarę, że jeszcze jestem w stanie dać porwać się lekturze i nie przerywać jej pod byle pretekstem. Dawno na taką książkę nie trafiłam. - Spadło mi z regała - Ania

W snach to ja trzymam nóż od Ashley Winstead możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O jak dawno żaden thriller mnie tak nie wciągnął! Jak dawno nie czułam w głowie presji, że muszę jak najszybciej przeczytać kolejny rozdział i dowiedzieć się, co się stało. Tęskniłam za akcją, która poniesie mnie tak bardzo, że zapomnę o całym świecie. I właśnie tak stało się, gdy w pewnego dnia usiadłam na kanapie i włączyłam czytnik, w którym już czekał na mnie recenzencki egzemplarz W snach to ja trzymam nóż Ashley Winstead.

Historia grupy przyjaciół, którzy spotykają się po dziesięciu latach na zjeździe absolwentów uniwersytetu, nie jest niczym unikatowym w literaturze. Gdy dochodzi do tego motyw morderstwa, mamy gotowy przepis na thriller. Wystarczy wspomnieć o Zjeździe absolwentów Guillaume Musso, który swoją opowieść oparł o nieco podobne wydarzenia. Znajdziemy też tutaj słynne bractwa i siostrzeństwa studenckie, do których przynależność stanowiła jeden z najważniejszych punktów całej edukacji uniwersyteckiej.

Jednak Ashley Winstead pokazuje, że można wybrać znany wszystkim motyw i ograć go naprawdę świetną zagadką, która wcale nie będzie oczywista. Przyznam, że do samego końca poddawałam się całej wymyślonej intrydze i za nic w świecie nie potrafiłam wskazać, kto jest winny. Co ciekawe, na początku miałam wrażenie, że nic się nie dzieje. Nie do końca wiedziałam, o co chodzi głównej bohaterce, co jest tam „pod spodem” (bo że coś jest, to czułam od początku). Zastanawiałam się, w którą stronę to wszystko pójdzie, wiedząc co nieco z opisu książki. A jednak nie spodziewałabym się, że fabuła rozkręci się do takiego stopnia, a tempo wydarzeń zablokuje mi dwa wieczory prawie na wdechu.

Trudno mi sobie wyobrazić nudę przy tej książce. Sześcioro bohaterów, z których każdy ma jakąś tajemnicę. Trudno przewidzieć, w którym momencie zostanie obnażony i jak sobie poradzi z wyjaśnieniami. Kto zabił? Mint, Caro, Frankie, Coop, Jack czy Jessica? A może Eric? A może nikt z nich, może po prostu stali się pionkami w grze kogoś, kto bardzo chciał się zemścić? Naprawdę, pomysłów na rozwiązanie tej zagadki miałam całe mnóstwo i… żaden nie przewidział zakończenia.

Jeżeli szukacie naprawdę wciągającej książki i dysponujecie chwilą (bo na pewno tak łatwo się nie oderwiecie), to W snach to ja trzymam nóż będzie doskonałym wyborem. Dla mnie to jedna z tych powieści, które przywracają wiarę, że jeszcze jestem w stanie dać porwać się lekturze i nie przerywać jej pod byle pretekstem. Dawno na taką książkę nie trafiłam. Bo ekscytujących i ciekawych jest pewnie całe mnóstwo, ale nieczęsto mam w sobie taki głód czytania jak w tym wypadku. Polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Spadło mi z regała
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć