Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 32079
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 13.35 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-7% 17.04 zł
22.36 zł
23.29 zł
28.40 zł
Pozostałe księgarnie
13.35 zł
28.40 zł
19.88 zł
22.67 zł
22.75 zł
23.57 zł
25.56 zł
28.40 zł
Opis:

Wiele tu historii miłosnych, od posępnej super-noir Pamiątek i skarbów, w których multimiliarder z pomocą narratora, geniusza-socjopaty, odnajduje i traci swój specyficzny ideał urody, poprzez zabarwiony SF horror Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach, o dwóch napalonych nastolatkach, którzy wpraszają się na wyjątkowo kiepsko wybraną imprezę, po motyw zwycięskiej miłości wiersza Dzień, w którym przybyły spodki i wzruszający tryumf uczucia nad czasem w Goliacie. Goliat został napisany na zamówienie Braci Wachowskich na krótko przed premierą Matrixa i zamieszczony na stronie internetowej filmu.

Obok nich znalazły się urokliwe, arcyromantyczne cudeńka, jak choćby 15 miniatur o kartach z Wampirzego tarota, rada spersonifikowanych miesięcy w Październiku w fotelu, gorzko-słodka wariacja na temat komedii de l’arte Arlekin i Walentynki i wszystkie pozostałe wiersze.

Miłośnikom Tori Amos z pewnością przypadną do gustu urokliwe Dziwne dziewczynki. To w istocie dwanaście bardzo krótkich historyjek napisanych jako uzupełnienie płyty Tori Amos Strange Little Girls. Zainspirowana przez Cindy Sherman Tori stworzyła postaci do każdej z nich, a Neil Gaiman napisał ich historie. Nigdy jeszcze nie ukazały się w żadnym zbiorze, choć wydano je w broszurze z trasy koncertowej, a cytaty z historii pojawiały się na płycie.

W sumie 31 perełek, plus dodatkowa trzydziesta druga, ukryta w odautorskim wstępie. Zapraszamy…

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Gaimana nieodmiennie po prostu dobrze się czyta: genialnie buduje klimat, zupełnie od niechcenia wywołując czasami ciarki na plecach czytelnika. Chociaż "Dym i lustra" miały wstrząsającą "Dzieciznę", to tutaj też nie brakuje ciekawych rozwiązań, których rozwinięcie chciałoby się przeczytać w formie dłuższej powieści. Eklektyczny zbiorek nie ma spójnego tematu, ma jednak łączącą wszystkie opowiadania atmosferę. I jak miło zobaczyć znowu Cienia! Czołówka światowego urban fantasy.

  • Awatar

    Trochę nieprawda że przeczytałam, bo nie skończyłam. Zwyczajnie mnie znudziła. Ale Neila Gaimana i tak uwielbiam, tyle że znam jego lepsze książki. Trzy gwiazdki.

Inne proponowane
Warto zerknąć