Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 32079
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.00 zł
25.90 zł
25.98 zł
28.05 zł
31.35 zł
Pozostałe księgarnie
21.45 zł
26.43 zł
28.40 zł
31.35 zł
33.00 zł
Opis:

Marzycielski Gaiman odkrywa przed nami swoje senne poetyckie marzenia po raz kolejny. Trzydzieści jeden perełek, plus dodatkowa – trzydziesta druga, ukryta w odautorskim wstępie. Zapraszamy…

Podobnie jak pierwsze dwa zbiory krótkich nieilustrowanych tekstów Gaimana (który przecież ma w swoim dorobku także zbiory komiksowe), „Rzeczy ulotne” ukazują jeden z wielu aspektów jego talentu. „Adventures in the Dream Trade” to zbiór najróżniejszych wspomnień zawodowego fantasty. Parodia – w postaci rozgrywającego się w świecie alternatywnym pastiszu Sherlocka Holmesa „Studium w szmaragdzieĎ i wyimaginowanej ostatniej księgi Biblii – oraz wspomnienia (dwa przedruki z „Adventures...” i co najmniej jedno opowiadanie, „Pora zamykania”, które, jak przyznaje Gaiman, pełne jest prawdziwych osób i wydarzeń) także pojawiają się w tej książce, lecz większość tekstów, również wspomnieniowe, promieniuje tym samym romantyzmem, często mocno erotycznym, który wcześniej, mimo mrocznej atmosfery i surowości jego pierwszych dwóch książek, „Nigdziebądź” i „Gwiezdnego pyłu”, uczynił z nich niezwykle fascynujące lektury.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Gaimana nieodmiennie po prostu dobrze się czyta: genialnie buduje klimat, zupełnie od niechcenia wywołując czasami ciarki na plecach czytelnika. Chociaż "Dym i lustra" miały wstrząsającą "Dzieciznę", to tutaj też nie brakuje ciekawych rozwiązań, których rozwinięcie chciałoby się przeczytać w formie dłuższej powieści. Eklektyczny zbiorek nie ma spójnego tematu, ma jednak łączącą wszystkie opowiadania atmosferę. I jak miło zobaczyć znowu Cienia! Czołówka światowego urban fantasy.

  • Awatar

    Trochę nieprawda że przeczytałam, bo nie skończyłam. Zwyczajnie mnie znudziła. Ale Neila Gaimana i tak uwielbiam, tyle że znam jego lepsze książki. Trzy gwiazdki.

Inne proponowane
Warto zerknąć