Wydawnictwo Helion

Grupa Wydawnicza Helion SA to największe wydawnictwo specjalistyczne w Polsce, posiadające szeroki zakres tematyczny publikacji. Niewątpliwie specjalizuje się w literaturze informatycznej. Kilka tysięcy wydanych tytułów, zaspokaja głód wiedzy użytkowników komputerów. Każdy przyzna, że dynamiczny rozwój nowych technologii wymusza nieustanne sięganie do publikacji, które pomagają zrozumieć ten postęp, wskazują jak się w nim odnaleźć i jak z niego korzystać w pracy i nauce. Oprócz literatury informatycznej GW Helion publikuje literaturę biznesową, przewodniki turystyczne, beletrystykę, poradniki psychologiczne oraz podręczniki szkolne.
GW Helion doskonale radzi sobie nie tylko w tradycyjnym kanale dystrybucji swoich książek ale także na polu on-line. Podzielenie rynku książki na kilka sektorów, pozwoliło stworzyć nowe marki i tak powstały serwisy internetowe:
    helion.pl – oferuje literaturę informatyczną;
    onepress.pl – oferuje literaturę dotycząca biznesu i ekonomii;
    sensus.pl – oferuje poradniki psychologiczne;
    septem.pl – oferuje literaturę poradnikową;
    dlabystrzakow.pl – oferuje serię poradników dla poszukiwaczy wiedzy;
    edukacja.helion.pl – oferuje podręczniki szkolne;
    bezdroza.pl – oferuje przewodniki turystyczne, mapy i poradniki dla turystów.
Na wyżej wymienionych stronach, czytelnik ma pełną ofertę wydawnictwa wraz z dodatkowymi informacjami o książkach m.in. spisy treści, długie fragmenty, opinie czytelników, recenzje prasowe.
Helion uruchomił ebookową księgarnię internetową ebookpoint.pl, która oferuje książki wielu wydawców, bez zabezpieczenia DRM i w trzech formatach elektronicznych (PDF, ePub, mobi) w pakiecie. Warto dodać, że zakupionego w ebookpoint.pl ebooka w formacie mobi można wysłać bezpośrednio na swój czytnik Amazon Kindle. Osoby czytające na komputerze, tablecie czy smartphonie mają szybszy i wygodniejszy dostęp do zakupionych ebooków dzięki synchronizacji zawartości biblioteczki z platformą Dropbox.

Wydawnictwo Helion