ebook Czas przeszły
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 16980)

Czas przeszły
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 17.05
Audiobook - najniższa cena: 29.75
wciąż za drogo?
-31% 17.05 zł Lub 15.35 zł
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
24.80 zł Lub 22.32 zł
31.00 zł
21.99 zł
24.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Kolejny hit z kultowej serii Lee Childa. Tym razem JACK REACHER stanie twarzą w twarz z przeszłością. Ale przeciwników z pięściami i bronią, z jaką dotąd nie miał do czynienia, również nie zabraknie!

Reacher postanowił podążyć szlakiem zachodzącego słońca i przejechać z Maine do Kalifornii. Ale, jak zwykle, nie ujechał daleko. Przy drodze widzi drogowskaz do miejsca, w którym nigdy nie był: miasteczka, gdzie mieszkał jego ojciec. Czym jest jeden dodatkowy dzień podróży? Dla Reachera niczym szczególnym.
Kiedy Reacher przekracza granicę miasteczka Laconia, kilka kilometrów dalej kanadyjskiej parze psuje się samochód i muszą się zatrzymać w odciętym od świata motelu. Wprawdzie każda jego ściana zdaje się wołać do nich, żeby wynosili się stąd jak najszybciej, ale samochód nie działa, a właściciele obiecują pomoc…
Tymczasem Reacher stara się dowiedzieć czegoś o rodzinnym domu, po którym w archiwach miejskich nie ma śladu. Żeby odnaleźć strzępy informacji o ojcu, Reacher będzie musiał wpakować się w niezłe kłopoty. Choć nie takie jak dwójka Kanadyjczyków… I dokona szokującego odkrycia: teraźniejszość może być ciężka do zniesienia, ale przeszłość też nie jest spokojna… raczej zabójcza.

Czas przeszły od Lee Child możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Licz na najlepsze, ale nastaw się na najgorsze.
Czas wcale nie przeszły

Często przyglądamy się przeszłości, sprawdzamy jej detale, dociekamy co faktycznie miało miejsce. Czasem kryje się w niej jakaś tajemnica, niedopowiedzenie lub tylko intuicja podpowiada, że może nie wszystko w niej jest takiej jak się wydaje. Zwłaszcza historia rodzinna intryguje niektórych i skłania do poszukiwań, czasem dzieje się to pod wpływem chwili …

Podróż przed siebie, w własnym tempie, bez pośpiechu i dokładnego planu. Jack Reacher wyrusza z Maine na południe, nie dlatego, że kolejna sprawa wymaga jego interwencji, ale o prostu tego chce. Mniej lub bardziej prosto przed siebie, autostopem, przynajmniej takie były jego założenia. Znak z napisem „Laconia” zwrócił uwagę Jacka z uwagi na związki z ojcem, czemuż by więc nie odwiedzić tego miejsca? Spokojne miasto, w sam raz na krótką wizytę, poszperanie w archiwum i zaspokojenie ciekawości. Nic więcej, lecz tam gdzie pojawia się Reacher zawsze daje znać coś, co nie pozwala mu ot tak zostać z boku i być jedynie widzem. Splot okoliczność czy też przypadek sprawia, że musi niektórym wytłumaczyć jak powinni postępować, niestety nie do wszystkich to trafia. Ktoś woli dmuchać na zimne i nie mieć Jacka za gościa, lecz pewne sprawy trzeba doprowadzić do końca, zwłaszcza kiedy zbyt wielu to nie na rękę. Spokój to pozory, przekonali się o tym Patty i Shorty, chcący jedynie dojechać do Nowego Jorku. Jednak w Laconii trudno nie wpaść w kłopoty, zwłaszcza kiedy się ich nie szuka. Reacher próbował się trzymać od nich z daleka i oficjalnie wciąż tylko i wyłącznie miłym podróżnym, poszukującym fragmentów familijnej przeszłości. Ale niekiedy po prostu nie da się nie wyciągnąć pomocnej dłoni i nie zaprowadzić porządku, nawet jeśli jest się obserwowanym i zajętym własnymi sprawami.

Czas przeszły nie jest powieścią drogi, chociaż początek mógłby na to wskazywać, ale kultowy bohater Lee Childa zawsze gwarantuje, że podąży własną ścieżką, daleką od prostych schematów. Powrót do korzeni, nawet nie zaplanowany, okazuje się punktem wyjścia dla historii, w jakiej niewiadome są pewnikiem, a to co wydawało się oczywiste wcale takim nie jest. Pisarz zadbał by nie zabrakło zagadek oraz akcji, to drugie jest konfrontacją pomiędzy ludźmi, w jakiej rezultat nie do końca jest przewidywalny, a przypuszczenia są elementem zwiększającym napięcie. W nieśpiesznym tempie toczy się fabuła Czasu przeszłego, lecz to tylko pozory, których zresztą jest wiele, skrywają one tajemnice i sekrety oraz przede wszystkim prywatne dochodzenie. Jego wyniki są zaskakujące, podobnie jak i sama postać Jacka Reachera, pragnącego tym razem jedynie podróżować z północy na południe. Jednak jak to bywa trudno przejść obojętnie wobec kłopotów, zwłaszcza gdy wprost się pchają się do człowieka, no i pozostaje jeszcze kodeks honorowy, nie pozwalający obrócić wzroku w drugą stronę. Lee Child napisał całkiem inną książkę niż można by się spodziewać, Jack Reacher został pokazany z innej perspektywy niż do tej pory, nie mniej intrygującej i odsłaniającej mniej znaną twarz bohatera.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć