Uwikłana
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.62 / 5.00
liczba ocen: 4886
Ilość stron (szacowana): 384
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
cena polecana: 25.66
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.90 złpremium: 19.74 zł
25.66 zł
27.97 zł
32.90 zł
32.90 zł
Pozostałe księgarnie
-9% 25.00 zł
26.87 zł
27.32 zł
27.61 zł
29.61 zł
29.61 zł
32.90 zł
32.90 zł
Opis:

Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której nie możesz zaufać nawet najlepszym przyjaciołom? Kiedy wiesz, że każdy z nich może być… mordercą? Wydaje ci się, że wiesz o nich wszystko… aż do momentu, gdy znajdujesz zwłoki. Później nic już nie jest pewne, a życie zamienia się w koszmar.

Dla Mackenzie i jej sześciorga przyjaciół weekend w domku letniskowym miał być czasem totalnego resetu od problemów codziennego życia. Szalona impreza zakończyła się jednak makabryczną niespodzianką: dwoje uczestników znaleziono martwych. W kałuży krwi. Mackenzie wie jedno: morderca jest wśród nich, a wszyscy mieli własne powody, by zabić. Kto najlepiej kłamie? Kto skrywa najmroczniejsze sekrety? Kogo należy się obawiać? Odpowiedzi na te pytania mogą się okazać najważniejsze… by przetrwać. Czas, by zapłacili za swoje grzechy.
Mroczny thriller Natashy Preston, autorki bestsellera „Uwięzione”.

CYTATY:
Jeśli nikomu nie ufasz, nikt cię nie wyroluje.
Sekrety, które skrywasz sama przed sobą, zawsze są najbardziej niebezpieczne.
Recenzje blogerów
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Feeria Young miałam niezwykłą przyjemność poznać kolejną powieść Natashy Preston. To moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki.

Uwikłana to historia młodych ludzi, którzy znają się od lat i choć na ich drodze jest pełno zakrętów, które mogą zachwiać ich więzią, trzymają się razem. Główną bohaterką jest Mackenzie, dziewiętnastolatka, która wraz z szóstką znajomych wyjeżdża do letniego domku. Chce dobrze się bawić i cieszyć młodością. Wszyscy nastawieni są na dobrą zabawę suto zakrapianą alkoholem. Tak też się dzieje. Nad ranem jednak okazuje się, że dwójka z nich jest martwa, a podejrzanym jest któreś z pozostającej przy życiu piątki. Makabryczne odkrycie sprawia, że zaczynają być bardziej podejrzliwi wobec siebie. Z ukrycia zaczynają wychodzić skrywane tajemnice.

Dwoje z moich przyjaciół ukrywało przede mną wielkie, gigantyczne sekrety. Poprawka-technicznie rzecz ujmując, nie dwoje a czworo. Wiedziałam, że gdybym z kimkolwiek się tym podzieliła, Kyle i Megan znaleźliby się w tarapatach. W końcu ich tajemnice mogłyby zostać uznane za motyw zbrodni.

Książka Natashy Preston niezwykle przypadła mi do gustu. Autorka bawi się z czytelnikiem, wzbudza ciekawość i chęć odkrycia kto jest sprawcą, przez co książka jest praktycznie „nieodkładalna”. Pochłania się ją w mgnieniu oka. Akcja zwalnia by za chwilę przyspieszyć. Mamy wrażenie, że może uda nam rozwikłać tę sprawę przed bohaterami, jednak autorka nie pozwala nam do końca odkryć prawdy. Tu duży ukłon w stronę pani Preston, bo zakończenie jest FENOMENALNE. Piszę to z wielkich liter, by podkreślić to, co chcę wyrazić. Choć jak wspomniałam wcześniej jest to moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki mam wrażenie, że ta powieść jest znacznie lepsza od poprzedniczki.

Jedyną delikatną rysą na naprawdę dobrym utworze jest postać Mackenzie. Jak na dziewiętnastolatkę po dość dramatycznych przejściach bywa momentami niedojrzała i lekko denerwująca w swojej łatwowierności. Jednak mimo wszystko nie stanowi to aż takiego wielkiego problemu. Za to fantastyczną postacią, choć rzadko pojawiającą się w książce był inspektor Wright. Zawsze wprowadzał nutkę strachu i tajemniczości.

Sądzę, że czytelników, którzy już poznali twórczość autorki nie będę musiała przekonywać do sięgnięcia po Uwikłaną, a pozostałych gorąco zachęcam, bo książka pochłania, a zakończenie wbija w fotel.

Ocena: 5/6
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć