ebook Pasja według Einara
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 1127) Ilość stron (szacowana): 392

Pasja według Einara
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.25
Audiobook - najniższa cena: 13.46
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
18.25 zł
19.25 zł Lub 17.33 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
19.24 zł
21.07 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Einar z Vikny. Ochrzczony wiking. Gończy pies Chrystusa.
Kim był? Rozmodlonym zdrajcą? Tym, który wierzy, wątpiąc, i który modli się przez seks?

Nie znał kobiet, choć podobno miał dziewięć matek. Znał tylko ojca, pogańskiego kapłana, który kochał życie, a nienawidził świata. Gdy jego ojciec zginął, sam został synem Chrysta. Zamknięty w klasztorze przechodził kolejne szczeble mniszych wtajemniczeń. Sądził, że żyje według Reguły świętego Benedykta z Nursji, choć ktoś ukryty w mroku wciąż pociągał za sznurki. Nie mógł uwolnić się od polityki, w którą wplątano go w dzieciństwie. Mógł jej ulec albo ją tworzyć. Ukrzyżowany przez dwie siły. Rozdarty przez miłość do Niego i do Niej. Wydany na pokuszenie. W jego życie cielesność i duchowość wczepiły się, jak cierń w koronę.
Akcja Pasji według Einara dzieje się tysiąc lat temu i dotyczy świata, który musi zmienić wiarę, ale nie potrafi zmienić siebie. Czytelnik, sięgając po Pasję, przemierzy Europę od norweskiej Północy do arabskiego Południa. Z długim postojem w mroku średniowiecznego klasztoru.

Pasja według Einara od Elżbieta Cherezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Może starość zaczyna się w dniu, w którym młodość przestaje być zrozumiała.
Dzieci mają prawo być inne od rodziców... tyle że rodzice nie wzięli tego pod uwagę, gdy układali im przyszłość...
To, przed czym uciekacie, w końcu was dopadnie.
Nie w tym rzecz, ile jeszcze przed nami upadków, ale w tym ile razy będziemy mieli siłę wstać
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    "Pasja według Einara" po raz kolejny przenosi nas w świat nieustraszonych wikingów. I to w jakim stylu! Jest to trzecia część cyklu, która wywraca do góry nogami wszystkie przemyślenia jakie towarzyszyły nam podczas czytania poprzednich części. To właśnie teraz dowiadujemy się kto na prawdę pociągał za sznurki i zręcznie sterował odpowiednimi postaciami. Serdecznie polecam przeczytanie wszystkich części Północnej drogi w kolejności wydania. Czytając tylko Pasję (lub co gorsza rozpoczynając od niej) na własne życzenie pozbawimy się wielu emocji związanych z poznawaniem świata przedstawionego przez autorkę. W tej części towarzyszymy w ziemskiej podróży Einarowi, który z każdą przeczytaną stroną dojrzewa psychicznie i duchowo. Poznajemy jego nową twarz, tak odmienną od tej pokazanej w "Ja jestem Halderd".

  • Awatar

    Autorka pokazuje mechanizmy wczesnośredniowiecznej indoktrynacji, inwigilacji, pociągania za sznurki. Ciekawe są wędrówki mnicha Einara, który te mechanizmy obnaża. Polecam.

Warto zerknąć