ebook Proszę bardzo
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 363) Ilość stron (szacowana): 498

Proszę bardzo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
21.95 zł Lub 19.76 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-29% 27.93 zł Lub 25.14 zł
39.90 zł
39.90 zł
30.01 zł
31.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Anda Rottenberg – znana historyk sztuki – poszukuje swoich korzeni, by określić własną tożsamość. Z jej anegdot i wspomnień wyłania się arcyciekawy obraz wielokulturowej rodziny, której nie ominęły tragiczne wydarzenia XX wieku. „Proszę bardzo” (e-book w formatach epub i kindle mobi) to książka o trudnych relacjach. O miłości i cierpieniu, o poszukiwaniu tożsamości, o oczekiwaniu, stracie, śmierci i pogodzeniu z losem. O upadkach i o podnoszeniu się.

Anda Rottenberg rekonstruuje dzieje własnej rodziny, niejednorodnej pod względem etnicznym i wyznaniowym.
Babka ze strony ojca jako ortodoksyjna Żydówka nosiła perukę i przestrzegała restrykcyjnych zasad koszerności. Krewni po kądzieli byli pochodzenia rosyjskiego, a wszelkie uroczystości obchodzili w obrządku prawosławnym. Dlatego też autorka swoich korzeni szuka m.in. na nowosądeckim kirkucie i w Nowosybirsku.
Rodzinnymi opowieściami oswaja nieobecnych. Niczego nie retuszuje. Nie przemilcza i tego, że wujek był pionierem i komsomolcem. Wspomina o skandalu obyczajowym, jaki wybuchł tuż po ślubie jednej z ciotek. Opowiada przy tym niezwykłą historię łagrową o znajomości swoich przyszłych rodziców.
Z fragmentarycznych relacji, z dokumentów urzędowych usiłuje wydobyć informacje o konkretnych osobach, które zginęły w obozach koncentracyjnych i gułagach. Anda Rottenberg nie zapomina również o żywych. Krewnych odnajduje zarówno w Rosji, jak w Szwajcarii i Kanadzie.
Poszukiwania korzeni Anda Rottenberg przeplata z wątkiem dramatycznej historii zaginionego syna, o czym opowiada odważnie i szczerze. To książka o trudnych relacjach, miłości, cierpieniu, poszukiwaniu tożsamości, oczekiwaniu, stracie, śmierci i pogodzeniu z losem. O upadkach i o podnoszeniu się.

Proszę bardzo od Anda Rottenberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć