Przenajświętsza Rzeczpospolita
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.34 / 5.00
liczba ocen: 1113
Ilość stron (szacowana): 434
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.72 zł
21.82 zł
22.73 zł
27.72 zł
27.72 zł
Pozostałe księgarnie
22.26 zł
23.01 zł
24.95 zł
24.95 zł
25.00 zł
27.72 zł
27.72 zł
Opis:

W scenografii nieustającej orgii alkoholowo-narkotyczno-seksualnej wszyscy próbują wyszarpać dla siebie chociaż odrobinę władzy… "Przenajświętszą" zrujnowały rządy skorumpowanych polityków sterowanych przez mafie, koterie, zagraniczne koncerny i wraże specsłużby. To kraj pogrążony w strugach kwaśnych deszczy, z fanatyzmem religijnym, handlem żywym towarem i Śląskiem zamienionym w obóz koncentracyjny. W "Przenajświętszej", pod uschniętymi lasami Suwalszczyzny, geologowie odkrywają pokłady ropy naftowej. Uwaga, porównywalne z zasobami arabskimi! Rozpoczyna się Wielka Gra, w której nie będzie litości dla pokonanych, a stawką jest istnienie państwa. Co ugrają politycy, dostojnicy kościoła czy agenci wywiadu, a co sprostytuowany pisarz, zesłany poeta czy drobny urzędnik marzący o wielkiej karierze? Jacek Piekara o swojej powieści: wyobraźcie sobie sojusz osobników pokroju Rydzyka, Millera i Michnika oraz to, co z takiego sojuszu wyewoluowałoby za lat -dzieści. Fanatyzm religijny połączony z totalną degeneracją państwa i jego urzędników, a wszystko w fałszywie moralizatorskim, ideologicznym sosie, mającym zakłamać każdy aspekt życia.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka bardzo słaba. Płascy, jednowymiarowi bohaterowie, a akcja jest do bólu przewidywalna. Erotyczne, czy wręcz pornograficzne opisy, miały jak rozumiem podnieść notowania tego wątpliwego "dzieła". Niestety efekt okazał się odwrotny od zamierzonego.
  Książka trwale spowodowała u mnie wstręt do sięgnięcia innych powieści tego autora.
  Nie polecam.

 • Awatar

  Nie porywa, jak inne. Nie tędy droga panie Jacku. Odstawiam do przeczytania kiedyś tam...

 • Awatar

  Miałam jednocześnie ochotę książkę wyrzucić i czytać dalej. Mroczne fantasy polityczne, wizja zdegenerowanej Polski przyszłości. Książka bardzo dobra językowo, a postacie są tak dobrze stworzone, że naprawdę łatwo ich nienawidzić.

Inne proponowane
Warto zerknąć