ebook Kosmiczne zachwyty
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 23339)

Kosmiczne zachwyty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 15.11
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
-44% 15.11 zł
25.10 złpremium: 16.19 zł Lub 16.19 zł
-17% 18.90 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
21.59 zł
21.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czy można badać kosmos zwykłym kijem? Jaki kolor ma wszechświat? Czy stojąc na szczycie Everestu, jesteśmy najdalej od środka Ziemi? Dlaczego wydostanie się z wnętrza Słońca zajmuje światłu milion lat? Na te i wiele innych kosmicznych pytań odpowiada Neil deGrasse Tyson – słynny amerykański astrofizyk i znakomity popularyzator nauki.

Entuzjazm i pasja, z jaką Tyson opisuje wszechświat – ten bliski i ten odległy – udziela się milionom jego widzów i czytelników. Nawet najbardziej skomplikowane kosmiczne zjawiska stają się w jego ujęciu zrozumiałe i, co najważniejsze, fascynujące!
Lektura „Kosmicznych zachwytów” – napisanej lekkim piórem książki pełnej zdumiewających faktów i wciągających opowieści – sprawi, że nocne wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo już nigdy nie będzie takie samo.

Kosmiczne zachwyty od Neil deGrasse Tyson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To książka idealna dla każdego, kto lubi poszerzać swoją wiedzę, ale boi się sięgać po bardziej skomplikowane tytuły (spokojnie, to przychodzi z czasem!). To książka równie dobra dla tych, którzy są już mocno osadzeni w temacie astrofizyki i nie wierzą, że ten temat można przedstawić w tak lekki sposób. To dobra pozycja również dla tych czytelników, którzy dopiero chcieliby zacząć zgłębiać poruszaną tutaj tematykę – zdecydowanie będzie to wyśmienity start, który z pewnością zachęci was do podjęcia kolejnych kroków na tej niesamowitej drodze!

Cała recenzja: Kosmiczne zachwyty

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©BookeaterReality
Kosmiczne zachwyty są grubszą książką aniżeli Astrofizyka dla zabieganych, ale wydaną w takim samym formacie i stylu. Jest to zatem idealna książka, żeby zabrać ją ze sobą w podróż, do autobusu, czy do poczekali u lekarza i w wolnej chwili dowiedzieć się wie;u fascynujących i nieznanych rzeczy o otaczającym nas wszechświecie.

Tyson porusza w swojej książce tematy łatwe, niekiedy oczywiste, a innym razem zdecydowanie trudniejsze. Za każdym jednak razem przekazuje wiedzę w sposób bardzo przystępny i interesujący. Bardzo często autor posługuje się analogiami do naszego codziennego życia lub z wykorzystaniem przedmiotów, które znamy. Dzięki czemu bardzo łatwo jest sobie wyobrazić nawet skomplikowane teorie i zagadnienia. Co więcej, w jednym z rozdziałów, Tyson pokazuje jak wielu rzeczy możemy dowiedzieć się o wszechświecie wbijając po prostu kawałek drewnianego kija w ziemię. Ja byłem autentycznie zaskoczony! Niesamowita wyobraźnia i talent do autora do przekazywania i popularyzowania wiedzy o kosmosie.

W książce nie mamy tylko wyjaśnionego danego zagadnienia, ale także całe mnóstwo ciekawostek i niekoniecznie oczywistych informacji. Tyson pokazuje również jak zmieniała się nasza wiedza o kosmosie, jego badaniu i wyobrażeniu - od starożytności aż do współczesności. Wielokrotnie byłem zaskoczony, jak dawno ludzkość odkryła pewne rzeczy! Może się wydawać, że badania kosmosu, to głównie ostatnie kilkadziesiąt lat, kiedy na orbicie Ziemi pojawiły się teleskopy zdolne do robienia zdjęć i mierzenia promieniowania nawet odległych galaktyk. A jednak już w starożytności dokonano wielu znaczących odkryć i to często za pomocą prostej obserwacji nieba. Nie mamy zatem tylko wyjaśnienia danego zagadnienia związanego z kosmosem, ale przede wszystkim całą historię z nim związaną oraz ludzi, którzy za tym wszystkim stali. Niesamowicie uatrakcyjnia to lekturę książki i od razu nabiera się ochoty, żeby samemu sięgnąć po kolejne tytuły i pogłębić swoją wiedzę.

Kosmiczne zachwyty to krótka, ale bogata w fascynujące historie i opowieści, książka o otaczającym nas wszechświecie. Neil deGrasse Tyson opowiada o kosmosie w sposób bardzo przystępny i rozumiały nawet dla laika. Polecam!

Ocena: 4+/6

czytaj więcej
©Świat fantasy
Tyson w przedmowie napisał, że Kosmiczne zachwyty otwierają czytelnikom perspektywę tego, co nas w kosmosie wzrusza, poucza i przeraża. Mam wrażenie, że książki o wszechświecie przerażają trochę czytelników. Jeśli czytamy tylko powieści, nie zabieramy się w ogóle za literaturę popularnonaukową, bo wydaje nam się, że może być za trudna. Tyson udowadnia, że książki o wszechświecie są dla każdego – nauka jest dla każdego, musimy tylko chcieć się z nią zaprzyjaźnić. Wszechświat nigdy nie był łatwiejszy do zrozumienia niż w narracji Tysona.

Trudno zdefiniować konkretnie, o czym jest ta książka. To zbiór esejów, a jak wiadomo, eseje mają w sobie sporo dygresji. Tyson rozważa w nich pewne zagadnienia, coś, co go fascynuje czy zastanawia. Czy kiedykolwiek osiągniemy kres wiedzy? Czy przyjdzie taki dzień, że będziemy wiedzieć wszystko? Jakie znaczenie na postrzeganie świata mają nasze zmysły i jak bardzo rozwój nauki nie zależy od nich, a od technologii. Jak radzić sobie ze sprzecznościami w nauce, jak odnaleźć się w gąszczu wykluczających się teorii? Jak ludzie doszli do tego, że Ziemia jest okrągła? Jakie podejście do badań naukowych jest najlepsze? Czego możemy się dowiedzieć za pomocą kija? Jak powstające we wnętrzu Słońca światło dociera na powierzchnię Ziemi? Jaka jest historia badania planet? Jaka dziedzina ma najzabawniejszy żargon naukowy? Czy stałe są naprawdę stałe? W jaki sposób astrofizycy czerpią wiedzę o wszechświecie?

Dużo? A jest jeszcze więcej, bo dostajemy ogromną dawkę wiedzy. Pojawiają się typowo naukowe hasła – jest o grawitacji, pojawia się mechanika kwantowa, są wzory, duże liczby, odległości, gęstości i prędkości. Nie da się opowiadać o wszechświecie, pomijając te wartości. Tyson pisze o historii nauki, o teoriach naukowych, informacje o naukowcach, ich wynalazkach i ich wpływie na świat. Do tego dochodzi wiedza czysto fizyczna i astronomiczna, jak zawsze u Tysona podana w takiej formie, że nawet się nie zorientujecie, że czytacie o czymś, co może być trudne.

Umiejętność przekazania takiej ilości wiedzy na tak niewielu stronach świadczy o erudycji autora i doskonałej znajomości tematu. Kiedy jeszcze kosmiczne zagadnienia są opisane w sposób przystępny i z poczuciem humoru – nic tylko się zakochać! Czytajcie Tysona, bo naprawdę warto! Do tego bardzo łatwo się je czyta, w czym pomaga również wydanie. Po pierwsze to krótkie eseje, które można czytać zupełnie oddzielnie. Jeden na dzień wystarczy, a po lekturze polecam pomyśleć i pozastanawiać się nad tym, co właśnie przeczytaliśmy. Po drugie – te książki są malutkie, podręczne, spokojnie można je trzymać w jednej ręce, zmieszczą się do torebki, czy nawet do większej kieszeni. Wszystko po to, żeby mieć Tysona przy sobie i często do niego wracać. Bo oprócz tego, że to astrofizyk znający się na wszechświecie, to również po prostu bardzo mądry człowiek, który dzięki kosmicznej perspektywie wie, o co chodzi w życiu. I tego możemy się od niego nauczyć.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć