Morderstwo przy drodze krajowej 94
3.4 / 5.00 (liczba ocen: 301)

Morderstwo przy drodze krajowej 94
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.74
Audiobook - najniższa cena: 32.11
wciąż za drogo?
26.91 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.00 zł
23.32 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.74 zł
22.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kilku podejrzanych. Liczne motywy. Kto wymierzył sprawiedliwość?

Prywatny detektyw Mirek Filer, który specjalizuje się w ujawnianiu zdrad niewiernych małżonków, podejmuje się oczyścić z zarzutów swojego księgowego Leszka Szajnę. Szajna, mąż autorki kryminałów, jest podejrzany o zabicie mordercy swojej matki.

Inspiracją do napisania powieści „Morderstwo przy drodze krajowej 94” była prawdziwa historia, która wydarzyła się w rodzinie autorki. W 1983 roku została zamordowana jej teściowa. Mordercę skazano na dwadzieścia pięć lat pozbawienia wolności. Wkrótce po tym, gdy opuścił zakład karny, znaleziono w rzece jego zwłoki.

Morderstwo przy drodze krajowej 94 od Danka Braun możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po tych wszystkich słodko - gorzkich historiach świątecznych nabrałam ochoty na mocniejszą lekturę i mój paluszek wybrał tę oto książkę. Nie znając opisu i nie spodziewając się za wiele zaczęłam czytać. I co? Powiem tak - było bardzo dobrze. Zapraszam na moją recenzję.

Kiedyś czytałam książki tej autorki i pamiętałam z tyłu głowy, że jej styl pisania bardzo mi odpowiadał. Tym razem także się nie zawiodłam. Nie jest to typowy kryminał, bardziej powieść obyczajowa ze zbrodnią w tle...

Myślę, że bardzo istotnym jest fakt, że inspiracją autorki do napisania tej książki była prawdziwa historia, która wydarzyła się w jej rodzinie. W 1983 roku została zamordowana jej teściowa w drodze z pracy z Olkusza do Krakowa. Mordercę skazano na dwadzieścia pięć lat więzienia, a wkrótce po tym jak wyszedł z zakładu karnego, znaleziono jego zwłoki w rzece.

W powieści jest bardzo podobna historia.

Historia wciąga od samego początku. Autorka opisuje ostatni dzień Wali Szajny, która wybierała się do Olkusza, jak zawsze okazją, gdyż autobusy jeździły bardzo rzadko w tamto miejsce. Po odkryciu rano braku mamy, jej syn dzwoni na milicję i pyta o swoją mamę. Niestety dowiaduje się, że znaleziono martwą kobietę podobną z opisu do jego mamy. Została mocno pobita tępym narzędziem po głowie. Poznajemy dalsze losy rodziny po tragedii, aż do momentu, kiedy zostaje znaleziony sprawca... I to wszystko dzieje się w pierwszym rozdziale książki.

Dalsza fabuła toczy się trzydzieści lat po tych wydarzeniach.

Mirek Filer to prywatny detektyw, zajmujący się głównie ujawnianiem zdrad niewiernych małżonków. Pewnego dnia dostaje zlecenie z prawdziwego zdarzenia, którym bardzo chętnie chce się zająć. Leszek Szajna (jego księgowy) został oskarżony o zamordowanie mordercy swojej matki - Kazimierza Kropa. I tutaj się pojawia pytanie czy jego poważny księgowy był w stanie popełnić mord po tylu latach od śmierci matki? Czy czekał na wyjście z więzienia oskarżonego i chciał go zabić? Dlaczego wobec tego zrobił to 4 lata po jego wyjściu na wolność?

Jednak to detektyw, a nie syn zamordowanej jest pierwszoplanowym bohaterem tej książki.

Książka bardzo dobra, nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie, czyta się ją bardzo szybko i lekko. Wiedząc, że autorka pisała na podstawie własnych doświadczeń, tym bardziej czułam ciarki na całym ciele. Co innego jest czytać fikcję, a co innego jednak powieść, która jakąś cześć fabuły ma odbicie w rzeczywistości.

Wielki plus za ściągawkę dla czytelnika, rozpisanie kto jest kim zawsze pomaga (przynajmniej dla mnie) i szybciej wciągam się wtedy w daną historię. Bardzo mi się podobał fakt, że cała akcja toczy się bardzo powoli,

Nie spodziewałam się, że to będzie aż taka obyczajówka, choć osobiście mi to w niczym nie przeszkadzało. Autorka mocno skupiła się na wątku miłosnym detektywa, jego zawahaniach, rozterkach itd. Główny bohater lekko mnie irytował swoim zachowaniem, ale mimo wszystko książka jest napisana tak, że chce się ją dalej czytać, niezależnie od naszej sympatii do głównej postaci.

Książka bardzo mnie zaciekawiła i wiem, że na pewno sięgnę po dalsze losy detektywa. Jestem mocno zaintrygowana co dalej się będzie działo w jego pomieszanym życiu prywatnym.

Osobiście uważam, że autorka jest jakoś mało promowana i jakoś mało znana. A pisze naprawdę świetne książki. Bardzo bym chciała poznać wszystkie jej dzieła i mam nadzieję, że mi się to uda.

Polecam z całego serca!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć