ebook Ciało obce
3.03 / 5.00 (liczba ocen: 874) Ilość stron (szacowana): 248

Ciało obce
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.05
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
21.39 złpremium: 13.80 zł Lub 13.80 zł
19.05 zł Lub 17.15 zł
23.00 zł
19.55 zł
19.60 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Jest to opowieść o miłości, ale nie jest to historia romantyczna, bo miłość przegrywa tu z niedojrzałością, rodzinnymi obciążeniami i codziennością. Jest to historia pełna obscenów, ale nie jest to powieść erotyczna, bo seks uczyniony neurotycznym przymusem nie daje spełnienia ani radości. Jest to historia upadku człowieka, ale nie moralitet, bo bohater do końca nie rozumie, co w życiu zrobił źle. Jest to wreszcie dzieło znanego komentatora politycznego, bezlitośnie pokazujące prawdę o III RP ale zarazem Ciało obce to ostatnia rzecz, jakiej czytelnik spodziewał się po prawicowym publicyście.

Rafał Aleksander Ziemkiewicz (ur. w 1964) - pisarz i publicysta, uznanie zdobył najpierw jako autor opowiadań i powieści fantastycznych (Pieprzony los Kataryniarza, Walc Stulecia, Coś mocniejszego). Bestsellerami stały się jego książki publicystyczne: Polactwo i Michnikowszczyzna, a powieści współczesne Ciało obce, Żywina i Zgred powtórzyły ten sukces. Prowadził, cieszący się rekordową oglądalnością, telewizyjny Antysalon. Obecnie, odsunięty od mediów elektronicznych, pisze w opozycyjnych tygodnikach Uważam Rze oraz Gazeta Polska i w Internecie.

Ciało obce od Rafał A. Ziemkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Człowiek, który musi prowadzić dwa życia, traci siły i spala się dwa razy szybciej od tego, który ma tylko jedno
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    No i może przebrnęłam, ale mimo najszczerszych chęci nie zdołałam przetrawić treści książki pana Ziemkiewicza. Nawet nie pomógł w tym jedyny plus tej książki, czyli niewątpliwy talent autora do posługiwania się sprawnie i zwinnie językiem polskim. Bo jeżeli tak ma wyglądać portret faceta w średnim wieku, który jak każdy facet w średnim wieku przeżywa kryzys, który z kolei jest pretekstem, wymówką, usprawiedliwieniem do sprowadzania i rozważania każdego, ale to każdego problemu i sprawy, obojętnie jakiej materii i obojętnie jakiej natury, pod zawsze tym samym kątem, a mianowicie, „co mój penis lubi najbardziej”, to… litości, bo ja nie chcę. Nie chcę mieć nic wspólnego z takim żałosnym facetem. Nawet nie z facetem, bo Ziemkiewicz - nie wiem, czy z premedytacją, czy bez niej - daje swojemu bohaterowi, za przeproszeniem, cechy dupka czystej krwi.

    Podsumowując: nie sprawiłby mi żadnej przyjemności zaszczyt spotkania takiego faceta w życiu, a tym bardziej nie sprawiało mi żadnej przyjemności czytanie wynurzeń żałosnego, podchmielonego faceta o jego wątpliwych "sukcesach" i "wyczynach" na wiadomym polu.

Warto zerknąć