ebook Damy, dziewuchy, dziewczyny: Podróże w spódnicy
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 29)

Damy, dziewuchy, dziewczyny: Podróże w spódnicy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.44
Audiobook - najniższa cena: 31.25
wciąż za drogo?
-19% 24.00 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
19.44 zł
-14% 25.50 zł
Inne proponowane

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:

• korespondencja Nellie Bly – reporterki, która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata” 

• wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii, dobrą znajomą tamtejszych szamanów

• porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest 

• portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie 

• fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie

…oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz. Poznaj nasze autorki i tak jak one odkrywaj nowe lądy!

Damy, dziewuchy, dziewczyny: Podróże w spódnicy od Anna Dziewit-Meller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Podróż dookoła świata z Anną Dziewit-Meller

Miałam ogromną przyjemność przesłuchać tę książkę w formie audiobooka, ale też zaglądałam do papierowego odpowiednika. Obie formy przynoszą czytelnikowi zupełnie inne doznania, ale obie są tak fantastyczne, że nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, która bardziej mnie urzekła. Audiobook czytany był przez samą Annę Dziewit-Meller, której tonacja i interpretacja kolejnych rozdziałów dosłownie zachwyca i jeszcze bardziej wciąga. Mimo że z audiobookami mam różnie i na niektórych nie zawsze potrafię utrzymać skupienie, tak od tych dziewuch nie potrafiłam się uwolnić. A wersja papierowa ma mnóstwo ciekawych ilustracji będących idealnym uzupełnieniem rozdziału. Sami więc zdecydujcie, która forma bardziej wam odpowiada i ruszajcie w tę cudowną podróż!

To jedna z tych książek, która zaangażuje zarówno starszego i bardziej wymagającego czytelnika, ale przede wszystkim będzie niesamowitą przygodą dla młodszych. Jej forma jest niezwykła i dla mnie to było spore zaskoczenie – zapisana została jako magazyn, w którym pojawiają się relacje z dalekich wyjazdów, wspomnienia, ale także rozmowy z bohaterkami. W zabawny i ciekawy sposób przedstawione zostały fakty historyczne i biograficzne, które przez ten pozytywny ton książki na długo zostają w pamięci. Życzyłabym sobie książek w takim stylu jako uzupełnienie do szkolnych lekcji historii. Autorka przede wszystkim pokazuje w tych krótkich historyjkach, że kobiety od zawsze potrafiły walczyć o siebie, swój rozwój i przyszłość, że robiły rzeczy, które raczej przypisywane były mężczyznom. I mimo że mówiło się o nich, że są słabe, to niejednokrotnie pokazywały, że mają więcej odwagi niż niejeden mężczyzna. A dodając do tego szczyptę uporu skończyły jako te podziwiane i wspominane. A smaczek w postaci Marii Czaplickiej, badaczki Syberii, pokazuje, że polki też potrafią!

Ocena: 4+/6
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć