ebook Antisocial media. Jak Facebook oddala nas od siebie i zagraża demokracji
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 79)

Antisocial media. Jak Facebook oddala nas od siebie i zagraża demokracji
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
-50% 14.90 zł
-30% 20.99 zł Lub 18.89 zł
25.49 zł Lub 22.94 zł
19.90 zł
24.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)

Książka poświęcona hegemonii Facebooka. Ukazuje się w najlepszym możliwym momencie, wpisując się w debatę o roli mediów społecznościowych w zachodnim modelu demokracji. „Antisocial Media” to atak na obecny model biznesowy Facebooka na wszystkich frontach.

Autor opisuje manipulacje, jakim poddawany jest użytkownik po to, aby uzależnić go od Facebooka. Ten „największy na świecie system inwigilacji” gromadzi dane o dwóch miliardach użytkowników. Żaden inny nośnik reklam nie może się równać z tym, co oferuje serwis Zuckerberga. Oferta gazet, magazynów i telewizji wypada przy tym bardzo blado. W systemie Zuckerberga produktem jesteśmy my – i nasza uwaga.
Vaidhyanathan odnosi się również do gorącego tematu spłycenia debaty publicznej w zachodnich demokracjach, antagonizacji i radykalizacji różnych grup społecznych, tworzenia zamkniętych baniek informacyjnych, wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA, wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wpływu obcych państw (głównie Rosji) na wiele z tych procesów. „Antisocial Media” to bardzo aktualna znakomita próba ujęcia zjawiska współczesnego w solidnych ramach koncepcyjnych.

Antisocial media. Jak Facebook oddala nas od siebie i zagraża demokracji od Siva Vaidhyanathan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć