ebook Postawić na szczęście
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 90)

Postawić na szczęście
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 20.24
Audiobook - najniższa cena: 26.23
27.90 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
20.00 zł
20.24 zł
20.97 zł
22.62 zł
23.44 zł
23.72 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
Inne proponowane

Rok na schudnięcie, rok na złowienie faceta i rok na urodzenie dziecka, żeby wyrobić się do czterdziechy. Niezły plan. Ale czy w jego realizacji nie przeszkodzi Agacie spotkanie byłego chłopaka?

Agata jest dziennikarką, która z powodu braku etatu w gazecie, zajmuje się blogowaniem. Pisze o mało atrakcyjnych pracach. Była więc już „babcią klozetową”, operatorem karuzeli i petsitterką. Dziewczyna zakłada się ze swoją młodszą siostrą Polą, że w ciągu trzech lat schudnie, znajdzie męża i urodzi dziecko. Chce być jak Bridget Jones. Powoli zaczyna realizować swój plan. Jednak nie jest to takie proste. A sprawy dodatkowo komplikują się po spotkaniu byłego chłopaka Emila…

Postawić na szczęście od Anna Sakowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dobry plan to podstawa sukcesu, bez niego trudno osiągnąć cel. Czasem jednak trzeba dostosować to co zawiera do sił, chociaż upór i wiara w siebie niejedną przeszkodę pokonały, nawet kiedy wydawała się niemożliwa do przejścia. A kiedy już zakłada coś zdeterminowana kobieta to nic ją nie powstrzyma, ani los, ani okoliczności, nawet ona sama! Jedynie trzeba brać na serio ostrzeżenie by uważać o czym się marzy …

Popularna blogerka i dziennikarka, pracująca do tej pory jako wolny strzelec, Agata Żółtaszek nie narzeka na brak ciekawych zajęć. Kolejne zajęcia są dla niej źródłem tematów dla felietonów i blogowych postów, oczywiście stałą posadą nie pogardziłaby, lecz wiadomo jaka jest rzeczywistość. Jednak zawodowe życie nie przysparza aż takich stresów jak osobiste, zwłaszcza ciągłe pytanie o związki i tym podobne. Nic więc dziwnego, że w jej głowie „rodzi” się plan diametralnych zmian w egzystencji czyli schudnięcia, znalezienia męża oraz urodzenia dziecka. Jakby tego było mało daje sobie czas na te karkołomne zadania trzy lata … Słowa się rzekły, więc nie pozostaje nic innego jak zabrać się do dzieła lub raczej dzieł, a okoliczności nie do końca Agacie sprzyjają. Wiadomo jak trudno utrzymać dietę, znalezienie odpowiedniego faceta zakrawa na cud, no i pozostaje kwestia potomka. Codzienność zawodowa także przynosi zawirowania, zresztą wszystko zaczyna się toczyć tak jakby w innym kierunku niż chciałaby sama zainteresowana. Co nieco wymyka się spod kontroli, pozostałe sprawy przynoszą również niespodziewane efekty, niektóre nawet są ogromnym zaskoczeniem i sprawiają, iż Agata czuje, iż wszystko zmierza ku katastrofie. Ale czy naprawdę tak jest? Może plan wymaga kilku poprawek oraz modyfikacji do realiów, lecz przecież jego założenie były interesujące i przyniosły nie tylko chaos …

Humor, sporo celnych spostrzeżeń oraz bohaterka, a nawet dwie, sprawiają, że czas podczas lektury Postawić na szczęście biegnie szybko i na pewno nuda w niej nie gości. Anna Sakowicz połączyła dowcipne dialogi z kwestiami, które często zaprzątają głowy kobiet i stanowią źródło wielu wątpliwości. Lżejsze elementy wkomponowane są w charaktery postaci i sytuacje jakich są one twórcami lub uczestnikami. Trudniejsze wątki nie są wydumane, lecz współgrają z kontekstem całości, pisarka konsekwentnie kontynuuje motyw, wplatając go w perypetie bohaterek i czyniąc z niego ramę dla fabuły. Pierwszoplanowe osoby tej historii nieraz dają powód do śmiechu, ale także do zastanowienia się nad tym co wydaje się dla wielu oczywiste, lecz dla niektórych wcale takim nie jest. Gdzieś pomiędzy humorystycznymi rozmowami i rozmyślaniami, znajduje się miejsca gdzie padają istotne pytania związane z rodzinnymi oczekiwaniami oraz próbą zdobycia tego, co jest istotne dla bohaterek. Po chwilach śmiechu, tak samo jak w prawdziwym życiu, następują momenty kiedy trzeba zastanowić się jak dalej postępować by marzenia stały się rzeczywistością. Anna Sakowicz daje czytelnikom do rąk opowieść o kobietach, które są podobne do tych znanych z naszego otoczenia lub takich jak my same – starającymi się po prostu być szczęśliwymi, ale niekiedy dążącymi do tego dość pokrętnymi ścieżkami.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Łapka w górę kto zna Bridget Jones? Myślę, że większość. Dawno nie oglądałam tego filmu, ale doskonale go pamiętam. Czy książka polskiej autorki w podobnym klimacie do wspomnianego filmu spełniła moje oczekiwania? Zapraszam Was gorąco do mojej recenzji.

W maju tego roku poznałam osobiście autorkę, pojechałam na spotkanie...nie znając jej twórczości. To trochę było tak, że musiałam wyrwać się z domu i trafiła mi się okazja. Pamiętam jak autorka mówiła o serii dwóch książek tzw. Plan Agaty. To miała być lekka lektura. Przeczytałam kilka książek autorki, bardzo dobre, ale każda miała w sobie jakiś choć zalążek smutku czy trudnego tematu. Szczerze mówiąc, nie wierzyłam, że autorka napisze taką a'la komedię romantyczną dla kobiet. I co? Znów mnie zaskoczyła! Zdecydowanie na plus.

Rok na schudnięcie.
Rok na złowienie faceta.
Rok na urodziny dziecka.

Przed czterdziestką!???????? YYYYY...


Czy Agacie się uda taki plan? Czy w ogóle jest możliwe wprowadzenie takiego planu w życie i wykonanie go w ciągu trzech lat?

Agata jest dziennikarką, która z powodu braku etatu zajmuje się blogowaniem. Ale nie byle jakim. Wyobraźcie sobie, że kobieta w moim wieku, czyli jeszcze przed czterdziestką, podejmuje na m-c różne nieatrakcyjne prace, a potem opisuje to na blogu. Kto z nas chciałby być babcią klozetową? A może petsitterką? Agata co raz zmienia pracę, przez co jej życie jest w ciągłym biegu. Zawodowo jest zadowolona ze swojej pozycji, choć jej rodzina uważa inaczej, jednakże nie ma szczęścia w miłości. Pewnego dnia spotyka swojego byłego chłopaka Emila, który też się będzie przewijał na kartach tej książki.

Siostra Agaty - Pola to młoda kobieta, która w wieku piętnastu lat przeżyła wypadek na motorze i od tego momentu porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo traumatycznych przeżyć jest samodzielna, pełna życia i energii. To właśnie z nią Agata zakłada się, że za trzy lata będzie chuda, będzie w związku i z dzieckiem.

Książka opowiada o perypetiach dwóch sióstr, ich wspólnym wyjeździe, opowiada o odczuciach osoby na wózku, kobiety, która mimo niepełnosprawności też chce się czuć seksowna i piękna. Naprawdę polecam - dobra książka na te smutne dni za oknem.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć