Pejzaż z Aniołem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.00 / 5.00
liczba ocen: 286
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-9% 22.79 zł
Opis:

W tym roku w życiu Ady wszystko ma się zmienić!

Jeden wieczór, jedno spotkanie sprawiają, że marzy tylko o tym, by w te Święta wyjechać jak najdalej. Nie chce pamiętać o Wigilii i Bożym Narodzeniu, które od śmierci taty kojarzą jej się z niepewnością i odrzuceniem. Pragnie ciszy, samotności i spokoju gdzieś w górskiej chacie.

Na szczęście jej dawna znajoma Madeleine z radością przyjmie ją w swoim domu niemal na końcu świata…

Gdy zamykała drzwi, nie wiedziała, że właśnie za moment wydarzy się coś, co diametralnie odmieni całe jej życie. Czasem doprawdy niewiele trzeba. Ot, wino, korkociąg, koc i odrobina determinacji. No i szczypta szczęścia. Niby mało, a jednocześnie dla niektórych tak wiele.

Pejzaż z Aniołem to wzruszająca historia o tym, że warto szukać szczęścia i nigdy nie tracić wiary w lepsze jutro. O tym, że czasem przyda się szczypta magii. Może i ty odnajdziesz ją w Malowniczem?

 

Recenzje blogerów
Patrzenie, jak z odmętów nocy wyłania się nowy dzień to prawie jak obecność przy narodzinach (...). To ten jedyny w swoim rodzaju moment, gdy wszystko jeszcze może się zdarzyć. Każdy poranek to zarazem któryś z kolei pierwszy krok, a pierwszy krok zawsze daje nadzieję, że wszystko jest jeszcze przed nami, to lepsze, nieznane, oczekiwane...

Serię Malownicze znam można powiedzieć od podszewki i tak sobie pomyślałam, że kolejna część to już lekka przesada i będzie smakować jak odgrzewane kotlety. Cóż, nic bardziej mylnego, bo Pejzaż z Aniołem cudownie nastraja do świąt i pozwala skrócić czas oczekiwania. To idealna lektura na ten przedświąteczny czas: wzrusza, bawi i pozwala na chwilę zadumy. Ja przeczytałam ją jednym tchem i gwarantuję, że spodoba się ona nie tylko miłośnikom obyczajówek.
Główna bohaterka Ada we wczesnym dzieciństwie straciła ojca i wraz z jego śmiercią straciła całą miłość do świąt . Wychowywana przez wręcz patologiczną matkę była na bakier z Bożym Narodzeniem. Kobieta tak umiejętnie uprzykrzała życie najpierw małej Adzie, a potem dorosłej Adriannie, że kobieta nie umiała w zasadzie zaakceptować samej siebie, bała się kochać i nie umiała przestać o magicznym czasie spędzanym z ojcem.

Z życia trzeba czerpać pełnymi garściami. i patrzeć w przyszłość, a z przeszłości brać tylko to, co nas wzmacnia.

W tym roku Ada chce zapomnieć o całej otoczce związanej ze świętami, o przygotowaniach i prezentach, o choince i przede wszystkim nie chce po raz kolejny podjeżdżać pod dom, w którym mieszkała z ojcem. Spontanicznie postanawia wyjechać w góry i tym sposobem trafia do Malowiczego, w którym to mieszka jej koleżanka ze studiów, a zarazem nasza dobra znajoma Magda wraz z mężem i dziećmi. Pierwszy szok przezywa tuż po przyjeździe, bo całe Malownicze stroi się na święta. Czy dziewczyna znajdzie tu spokój i zapomnienie czy może wręcz przeciwnie za sprawą magii przekona się do Bożego Narodzenia? Jeśli jesteście ciekawi to koniecznie sięgnijcie po Pejzaż z Aniołem, który otuli Was jak kocyk w zimny grudniowy dzień.

A wieczór wigilijny jak co roku miał sprawić, że niemożliwe stanie się osiągalne, miał w niejednym ludzkim sercu roznieć iskrę, rozpalić wiarę w drugiego człowieka i sprawić, by wiara, nadzieja i miłość zamieszkały w każdym domu.

Magdalena Kordel po raz kolejny udowadnia, że potrafi wzruszyć do łez i uczy, uczy nas szacunku do drugiego człowieka i zmusza do zadumy nad tym co jest naprawdę ważne. Pejzaż z Aniołem to wyjątkowo piękna książka, napisana tak, że nie sposób się od niej oderwać. To prawdziwa karuzela emocji, a powrót do Malowniczego okazał się być jak powrót do rodzinnego domu, gdzie wszystko pachnie znajomo i za którym się nieustannie tęskni.
Polecam z całego serca lekturę Pejzażu z Aniołem zwłaszcza teraz w tym zabieganym okresie, kiedy warto znaleźć chwilę dla siebie i zatopić się w tę rewelacyjną historię.

Ocena: 5+/6
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć