ebook Gra w kości
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 1820) Ilość stron (szacowana): 406

Gra w kości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.25
Audiobook - najniższa cena: 29.55
wciąż za drogo?
23.25 złpremium: 15.00 zł Lub 15.00 zł
18.25 zł
19.25 zł Lub 17.33 zł
25.00 zł Lub 22.50 zł
19.24 zł
21.07 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Uznaje się, iż święci się nie psują - kto się odważy sprawdzić?
Otto III to dwudziestoletnie genialne cesarskie dziecko, któremu powierzono władzę nad największa potęgą chrześcijańskiego świata. Od trzeciego roku życia w cesarskiej koronie. Otoczony najwybitniejszymi umysłami epoki. Zmęczony władzą, znajduje upodobanie w ekstazie.
Bolesław Chrobry to trzydziestotrzyletni mężczyzna. Świadomy siebie, rozgrywający sojusze. Kocha kobiety, seks, szaleńcze polowania, przyjaciół, mocne wrażenia. Pragnie korony i dla niej gotów jest na wszystko. Europa wchodzi w rok tysięczny. Dwubiegunowa konstrukcja Gry w kości poprzez osobne sekwencje dworu piastowskiego, cesarskiego i papieskiego - świata Bolesława Chrobrego i świata Ottona III - wiedzie do spotkania w Gnieźnie w marcu 1000 roku. Każdy z władców zagra wtedy o wszystko.
Ta powieść unika monumentu, koturnu, przerysowania. Jest współczesna do szpiku: wojna wywiadów, polityka, racje stanu, manipulacja informacją, średniowieczny public relation. A jednocześnie doskonale oddaje realia historyczne, szczegół, detal i to, co w średniowieczu najgłębsze: mentalność epoki, w której religijna ekstaza i okrucieństwo graniczą ze sobą. Z każdego grzechu można się wyspowiadać. Wszystko dzieje się szybko, bardzo szybko. Gra w kości chociaż może zdawać się brawurowa historycznie - opiera się na faktach. Tych, które można wyczytać ze źródeł. Tych, których szukamy między ich wierszami. Co się wydarzy, gdy Bolesław stanie z Ottonem twarzą w twarz? A gdzie miejsce świętego Wojciecha Adalberta? To jest właśnie Gra w kości.

Elżbieta Cherezińska - autorka książki Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum, traktującej o historii getta łódzkiego, oraz Sagi Sigrun i Ja jestem Halderd, wchodzących w skład cyklu "Północna Droga", osnutego na tle dziejów Norwegii. Zysk i S-ka Wydawnictwo przedstawia pierwszą powieść Autorki związaną z historią Polski.

Gra w kości od Elżbieta Cherezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W narodzinach i śmierci cesarzy nie ma nic osobistego. W ich życiu również.
Historia to polityka, tyle że widziana z dystansu. Historia to ludzie, których ożywiamy, wyciągając spod płyt grobowców. Nie, nie jestem wariatką, do której obcy mówią nocami. Oni ani nie są dla mnie obcy, ani nie są dla mnie historią. Tysiąc lat? Nie szkodzi.
Widać prawdą jest, że śmierć zadana ręką bohatera jest słodsza niż życie..
Wojna wyzwala w człowieku bestię, ale tylko tę, którą nosi w sobie od urodzenia.
Oczy widzą to, co podpowiada dusza.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Moim zdaniem, to naprawdę dobra i rzetelnie napisana książka. Widać po niej, że autorka starała się oddać klimat średniowiecza i pokazać Polskę przełomu, gdy nowa religia walczyła ze starymi zwyczajami. Książkę czyta się znakomicie, postacie nie są papierowe, a Bolesława Chrobrego po prostu trudno nie podziwiać. Po tej lekturze ma się ochotę szperać i dowiedzieć więcej o kolejnych bohaterach, których dylematy wydają się bardzo współczesne.

  • Awatar

    Wycinek z życia Bolesława Chrobrego i Ottona III napisany w sposób bardzo obrazowy . Niby znana historia, a znakomicie się książkę czyta.

Warto zerknąć