ebook Nigdy nie zapomnisz
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 17534)

Nigdy nie zapomnisz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 15.50
Audiobook - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
26.35 zł Lub 23.72 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
-50% 15.50 zł
-9% 19.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne… Kolejny elektryzujący thriller bestsellerowej brytyjskiej autorki, której powieści „Córeczka”, „Tylko jedno kłamstwo”, „Nie ufaj nikomu” stały się w Polsce wielkimi hitami.

Leah Mills wiedzie życie uciekinierki i wciąż próbuje wymazać z pamięci wstrząsające wydarzenia z przeszłości. Samotna, pozbawiona przyjaciół i miłości, izoluje się od świata, jednak gdy na horyzoncie pojawia się Julian, bohaterka zaczyna wierzyć, że w końcu uda się jej ułożyć sobie życie. Ale Julian chyba nie jest tym, kim się wydaje, a przeszłość i tak wkrótce da o sobie znać…
W rocznicę tamtego przerażającego dnia Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Dociera do niej, że jest ktoś, kto nie pozwoli jej zapomnieć i nie spocznie, dopóki nie zniszczy namiastki normalnego życia, jaką sobie stworzyła.
Czy Leah jest jednak tylko niewinną ofiarą, czy może zasłużyła na karę? Czy ktokolwiek będzie mógł ją zrozumieć… i jej wybaczyć?
Nie można uciec przed przeszłością…

Nigdy nie zapomnisz od Kathryn Croft możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Obojętność jest gorsza od nienawiści.
Nie przesadzę jeśli napiszę, że to jeden z lepszych thrillerów jaki czytałam. No dobra, może thriller to za mocne słowo, ale fakt faktem ta książka idealnie mi podpasowała. Wciągnęła mnie ta historia, a zakończenie powaliło. Czego chcieć więcej? Zapraszam!

Kojarzycie autorkę? Pani Croft napisała Córeczkę, Tylko jedno kłamstwo i Nie ufaj nikomu. Książki mi się podobały, więc sięgnęłam po najnowszą propozycję Burda Książki. Uważam sobie, że to najlepsza książka pani Croft (moim skromnym zdaniem).

Nie można uciec przed przeszłością

W Prologu autorka opisuje odczucia osoby, która właśnie ocknęła się w samochodzie po wypadku samochodowym. I to wszystko.

Jedenaście lat później poznajemy naszą główną bohaterkę, niepozorną kobietę Leah Mills. Jest to osoba bardzo nieufna, zamknięta w sobie, żyjąca wg schematu, pracująca w bibliotece i nie mająca znajomych. Kobieta jest praktycznie zamknięta w czterech ścianach, a jakakolwiek nieprzewidziana sytuacja wprowadza w jej życie mega stres. Dzieje się tak dlatego, ze ma za sobą traumatyczne wydarzenia. Jakie? Oczywiście wam nie powiem, ale autorka odkrywa je bardzo powoli w umiejętny sposób.

W rocznice "tamtego dnia" Leah otrzymuje kartkę z życzeniami. Niestety dociera do niej fakt, że ma stalkera, kogoś kto zna jej sekret i nie da jej zapomnieć o przeszłości. Zaczyna się powolna walka między stalkerem a Leah.

Fabuła jest napisana w pierwszej osobie, przez co bardziej można się wciągnąć w odczucia bohaterki. A najważniejsze, że autorka opisuje teraźniejszość i cofa się do czasów szkolnych Leah. Taki zabieg daje dużo do myślenia i można zacząć się zastanawiać, czy nasza bohaterka mogła zapobiec temu co się stało...

Nie oceniaj książki po okładce - ale to właśnie ona przykuła moje oko i sprawiła, że zaczęłam czytać tę historię. Uwielbiam książki, które toczą się niby tak powoli i niemrawo, żeby na końcu przyśpieszyć. A jak ostatni rozdział rozwala mnie na łopatki to czuję wielki szacunek dla autora, że potrafił mnie zaskoczyć. Jest to trzymający w napięciu thriller, którego nie sposób odłożyć. Na plus zasługuje fakt, że do końca nie wiemy co się tak naprawdę kiedyś stało w życiu Leah.

Czytam właśnie dla takich pozycji, po odłożeniu których muszę chwilę ochłonąć i pomyśleć. Każdemu życzę, żeby znalazł książki, które sprawią, że warto było poświęcić czas i książka spełniła swoje zadanie.

Nie rozumiem skąd takie niskie noty tej książki na znanym portalu ksiązkowym. Nigdy nie zapomnisz idealnie wpasowała się w mój gust czytelniczy, zatem polecam!

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć