ebook Ręczna robota
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 478) Ilość stron (szacowana): 402

Ręczna robota
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 20.73
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
31.89 zł Lub 28.70 zł
31.90 zł
-35% 20.73 zł
24.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Barwna, a jednocześnie realistyczna historia kryminalna. Ryszard Ćwirlej pokazuje świat PRL-u, który z dzisiejszej perspektywy wydaje się fantazją szaleńca podszytą ironią i humorem.

Taka była Polska Ludowa! W pełnej absurdów rzeczywistości, gdy picie alkoholu było niemal obowiązkowe, a posiadanie samochodu czy dobrej pralki świadczyło o luksusie, wzajemne zależności w zdobywaniu deficytowych towarów stanowiły spoiwo społeczeństwa. Kiedy więc 8 marca 1986 roku w pociągu relacji Berlin-Poznań znaleziono ciało przemytnika, skomplikowana społeczna struktura została poważnie naruszona. Brutalne morderstwo miało być dla kogoś ostrzeżeniem. Tylko dla kogo?
Odpowiedź na to pytanie nie będzie łatwa. Chociaż chorąży Teofil Olkiewicz jeszcze tego samego dnia dostarczy na komisariat podejrzanego, wszyscy wiedzą, że są to tylko „działania osłonowe”, mające zaspokoić apetyt zwierzchnictwa na natychmiastowe wyniki. Fakt, że zatrzymany nie ma nic wspólnego z morderstwem, jest zupełnie nieistotny – najważniejsze by zyskać czas i spokojnie prowadzić dalsze dochodzenie. Obok działań milicji swoje własne „śledztwo” prowadzi też Gruby Rychu, szef poznańskich cinkciarzy. Kto pierwszy odkryje prawdę?

Ręczna robota od Ryszard Ćwirlej możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Prędkość wzajemnego odnajdywania się pijaków jest odwrotnie proporcjonalna do odległości między nimi.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  I tu się z panem Tomkiem nie zgodzę. "Ręczna robota", to kolejna świetna pozycja, napisana na wysokim poziomie i jak najbardziej warta przeczytania. Nie tylko dla tych, którzy pamiętają te czasy :)

 • Awatar

  Przyznać muszę, że „Ręczna robota” autorstwa Ryszarda Ćwirleja, należąca do cyklu „Poznańscy milicjanci” jest najsłabsza pozycją, z tych które do tej pory udało mi się poznać. Nie oznacza to oczywiście, że jest złym kryminałem, w żadnym razie. Porównując jednak te powieść do wcześniejszych, fabuła wypada troszkę bladziej. W dalszym ciągu autor posługuje się doskonałym humorem i ukazuje czytelnikowi absurdalne, PRL-owskie oblicze Polski z gamą barwnych postaci. Posługując się świetnym tłem obyczajowym wprowadza czytelnika w mroczny świat przemytu tak zwanych towarów deficytowych i związanymi z nimi wyjazdów do Republiki Federalnej Niemiec. Autor stosując w dialogach miejscową gwarę dodaje dialogom kolorów, umiejętnie ratując taki język od zapomnienia.
  „Ręczna robota” choć ze słabszą fabułą i tak może posłużyć dla wielu autorów, którzy usiłują odnaleźć się w świecie kryminału, jako doskonały przykład dobrze skrojonej fabuły.

 • Awatar

  To nie humor Ćwirleja jest absurdalny, to absurdalne były tamte czasy. Jeśli chcesz doświadczyć atmosfery PRL-u, dowiedzieć sie kim naprawdę był cinkciarz i jak dawano sobie radę z wszelkimi brakami w sklepach, to sięgnij po tą książkę.
  A dla tych, którzy uwielbiają współczesnych bohaterów kryminałów, sprawnych fizycznie, znakomicie strzelających, wybitnych intelektualnie mam niespodziankę. Zajrzyjcie na karty "Ręcznej roboty" i zobaczcie jak "wykuwała" się "stal" milicyjnego oręnża. Bohaterowie milicyjni Ćwirleja to majstersztyk. Nic więcej nie napiszę, ale ubawicie się, zabawicie i na dokładkę - mimo wszystko - razem z nimi rozwiążecie sprawę kryminalną.

Warto zerknąć