ebook Potęga pozytywnego przywództwa. Dobry szef - lepszy pracownik - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Potęga pozytywnego przywództwa. Dobry szef - lepszy pracownik - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 16.90
Audiobook - najniższa cena: 21.77
wciąż za drogo?
28.40 złpremium: 17.04 zł Lub 17.04 zł
21.77 zł Lub 19.59 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.77 zł
21.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane
Od czasu publikacji bestsellerowej książki zatytułowanej Autobus energii Jon Gordon pracował z wieloma firmami, specjalistami, drużynami akademickimi, szpitalami, szkołami i organizacjami non profit. Doradza liderom, którzy starają się odmienić oblicze swoich firm, organizacji i szkół, zdobyć mistrzostwo kraju, a także zmieniać świat. Prowadził również wywiady z najwybitniejszymi liderami naszych czasów i analizował życiorysy wielu pozytywnych liderów znanych z kart historii − starając się ustalić, jaką drogą podążali do sukcesu.

W niniejszej książce dzieli się z czytelnikami tym, czego się w ten sposób dowiedział. Kreśli przy tym kompleksowy model pozytywnego przywództwa, oparty na sprawdzonych zasadach, przekonujących historiach, praktycznych pomysłach oraz konkretnych działaniach, dzięki którym każdy może stać się pozytywnym liderem.

Budowa globalnej organizacji wymaga dużego wysiłku. Nie jest też łatwo stworzyć zespół, który osiąga sukcesy. Jako lider niejednokrotnie będziesz się stykał z różnymi przeszkodami i z negatywnym nastawieniem. Nieraz zostaniesz wystawiony na próbę. Czasami będziesz miał wrażenie, że cały świat sprzysiągł się przeciwko tobie i że nie ma najmniejszych szans na urzeczywistnienie twoich wizji.

Z badań prowadzonych przez Manju Puri i Davida Robinsona, profesorów biznesu z Duke University, wynika, że pozytywnie nastawieni ludzie lepiej zarabiają i częściej zajmują obieralne urzędy. Psycholog Barbara Frederickson twierdzi, że ludzie, w przypadku których emocje pozytywne przeważają nad negatywnymi, częściej dostrzegają kompleksowy obraz sytuacji, lepiej radzą sobie w związkach oraz na ścieżce zawodowej. Z badań prowadzonych przez Daniela Golemana wynika, że pozytywnie nastawione zespoły osiągają lepsze wyniki niż te nastawione negatywnie. Badania nie pozostawiają zatem wątpliwości. Pozytywne przywództwo ma wielką moc.

Jednakże w pozytywnym przywództwie nie chodzi o fałszywy optymizm. O wielkości lidera decyduje jego autentyzm. Naukowcy stawiają sprawę jasno. Pozytywne nastawienie to coś więcej niż tylko ciekawa koncepcja przywództwa. To również skuteczna metoda budowania wspaniałej kultury i jednoczenia organizacji w obliczu trudności, a także wzmacniania więzi i zaangażowania w zespole oraz dążenia do doskonałości i wybitnych wyników.

Pozytywne przywództwo ma w sobie wielką moc. Już dziś możesz zacząć wykorzystywać schematy, historie i praktyki przedstawione w tej książce w interesie własnym i dla dobra swojego zespołu.

Spis treści

Rozdział 1. Od nastawienia negatywnego do pozytywnego

Rozdział 2. Naprawdę pozytywne nastawienie

Rozdział 3. Pozytywni liderzy kształtują pozytywną kulturę

Rozdział 4. Pozytywni liderzy tworzą pozytywną wizję i komunikują ją

Rozdział 5. Pozytywni liderzy przewodzą z optymizmem, wiarą i pozytywnym nastawieniem

Rozdział 6. Pozytywni liderzy stawiają czoła negatywnemu nastawieniu, przekształcają je i eliminują

Rozdział 7. Pozytywni liderzy budują zjednoczone zespoły oparte na więzi

Rozdział 8. Pozytywni liderzy nawiązują wartościowe relacje i budują wybitne zespoły

Rozdział 9. Pozytywni liderzy dążą do doskonałości

Rozdział 10. Pozytywni liderzy przewodzą z poczuciem sensu

Rozdział 11. Pozytywni liderzy wykazują się determinacją

Rozdział 12. Wytyczaj drogę do przodu

Potęga pozytywnego przywództwa. Dobry szef - lepszy pracownik - audiobook od Jon Gordon możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć