Zrodzony
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.91 / 5.00
liczba ocen: 14309
cena polecana: 25.98
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.00 złpremium: 19.80 zł
25.98 zł
28.05 zł
31.35 zł
33.00 zł
Pozostałe księgarnie
-11% 24.75 zł
28.04 zł
29.37 zł
33.00 zł
Opis:
Imponująca powieść Jeffa VanderMeera, laureata m.in. nagrody Nebula, British Fantasy Award, World Fantasy i finalisty nagrody Hugo. W zdegenerowanym świecie, w którym najdrobniejszy przejaw uczuć niesie ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo, tworzy się niepokojąca więź… Czyżby na fasadowym bycie bezlitosnego miasta zaczynały się pokazywać rysy?
 

„Jestem osobą czy bronią”, pyta Zrodzony w obliczu śmierci. „Jesteś osobą”, odpowiada Rachel. „Ale jak każda osoba, możesz być także bronią”.

W „Zrodzonym”, nowej imponującej powieści Jeffa VanderMeera, autora uznanej trylogii „Southern Reach”, młoda kobieta imieniem Rachel żyje jako poszukiwaczka w zrujnowanym, niebezpiecznym mieście w niedalekiej przyszłości. Miasto jest pełne porzuconych biotechnologicznych wytworów Firmy – organizacji, która obecnie jest w rozsypce – i nękane nieprzewidywalnymi atakami olbrzymiego niedźwiedzia.
Z jednej ze swoich wypraw Rachel przynosi Zrodzonego, który jest małą zieloną bryłką – rośliną czy zwierzęciem? – ale cechuje go dziwna charyzma. Rachel coraz bardziej przywiązuje się do Zrodzonego i otacza go opieką, na którą nie może sobie pozwolić. Taka słabość zagraża jej niepewnemu bytowi, irytuje jej partnera, Wicka, oraz zaburza – być może na zawsze – delikatną równowagę panującą w bezlitosnym mieście. A jednak Rachel, mimo że nie rozumie, czym albo kim jest Zrodzony, nie potrafi z niego zrezygnować, chociaż on stale rośnie i się zmienia.

„Urodził się, ale to ja go zrodziłam…”

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć