ebook Jedwabne szlaki: Nowa historia świata
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 8064)

Jedwabne szlaki: Nowa historia świata
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 32.50
wciąż za drogo?
-34% 32.50 zł Lub 29.25 zł
32.90 zł
42.49 zł Lub 38.24 zł
55.99 zł
-40% 29.90 zł
29.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Historia odwrócona o 180 stopni. W fascynującej panoramie dziejów Europy i świata, od czasów starożytnych aż po współczesność, Peter Frankopan podważa tradycyjną perspektywę europocentryczną, podkreślając istotną rolę, jaką odegrały w niej kraje Bliskiego Wschodu i Azji.

Imponujące dzieło Petera Frankopana to mozaika procesów historycznych, gospodarczych, społecznych i kulturowych. Szlaki handlowe, epidemia dżumy w Europie, kształtowanie się Imperium Brytyjskiego, oświeceniowe demokracje a kolonializm i niewolnictwo, ekonomiczny aspekt II wojny światowej – opowieść Frankopana pomaga zrozumieć wiele zaskakujących mechanizmów i powiązań, które decydowały o powstaniu i upadku imperiów, przepływie bogactw i idei, losach milionów ludzi i kształcie naszego świata.
Frapująca podróż w głąb dziejów.

„Wyjątkowa książka, która każe nam się zastanowić nad naszymi przekonaniami na temat świata” – „The Wall Street Journal”

„To prowokacyjne dzieło podważa spojrzenie na Zachód jako spadkobiercę wyłącznie kultury grecko-rzymskiej. Frankopan wydobywa wzajemne powiązania między kulturami, niesłychanie plastycznie pokazując ekonomiczny i społeczny wpływ Czarnej Śmierci, handlu jedwabiem i niewolnikami oraz oddziaływanie buddyzmu na chrześcijaństwo” – „The New Yorker” 

Jedwabne szlaki: Nowa historia świata od Peter Frankopan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo mocne 4,5.
    Zdecydowane nie jestem ekspertem od oceniania publikacji historycznych, nawet jeśli są to pozycje bardziej popularno- niż naukowe, ALE.

    Wszystko, co zawiera w sobie słowa "Wschód" i "Azja" już z zasady przyciąga moją uwagę. Bardzo lubię czytać o wschodnich kulturach i ich historii, więc tę pozycję pochłaniałam niczym czekoladę z ulubionym nadzieniem. Dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy, nie tylko o samym Wschodzie, ale o wydarzeniach z historii Zachodu w zupełnie innej perspektywy. Na pewno jest to pozycja godna uwagi i pozwala z większym dystansem oraz zrozumieniem podejść do tego, co obecnie dzieje się na arenie międzynarodowej.

    A przy tym to jeden z najlepiej zrobionych e-booków, które do tej pory czytałam. Brak literówek, design bardzo podobny do tego, jaki jest w wersji papierowej. Zawarte w tomie ilustracje były dobrej wielkości i nie wymagały powiększania - wszystko widoczne, zgrane i zgrabnie zrobione. Czytanie tego wydania to sama przyjemność.

Warto zerknąć