Kontakt alarmowy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.80 / 5.00
liczba ocen: 8359
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.00 złpremium: 17.40 zł
22.92 zł
24.30 zł
24.65 zł
29.00 zł
Pozostałe księgarnie
23.19 zł
23.20 zł
24.64 zł
25.23 zł
26.97 zł
29.00 zł
29.00 zł
29.00 zł
Opis:
Jeden z najlepszych debiutów literackich tego roku. „Niezwykle inteligentna i zabawna powieść, z postaciami tak rzeczywistymi i wrażliwymi, że w czasie lektury chcesz do nich zadzwonić z pomocą. Pokochałam tę książkę!” – Rainbow Rowell, autorka bestsellerów „Fangirl” i „Eleonora i Park”
 

Dla Penny liceum było monotonnym, przeraźliwie nudnym okresem. Co prawda, jej znajomi byli w porządku, uczyła się świetnie i nawet miała chłopaka, który – jak się okazuje – niczego o niej nie wiedział. Penny, aspirująca pisarka, wyjeżdża na studia do Austin w Teksasie – trochę ponad sto kilometrów i miliard lat świetlnych od tego wszystkiego, co pragnie zostawić za sobą.
Sam utknął. Dosłownie, w przenośni, emocjonalnie i finansowo. Pracuje w kawiarni i tam też mieszka, sypiając na położonym na podłodze materacu w pustym pokoiku na piętrze lokalu. Choć wie, że gdy już zostanie sławnym reżyserem filmowym, okres ten będzie dla niego źródłem inspiracji, 17 dolarów na koncie w banku i kończący swój żywot laptop wystawiają go na ciężką próbę.
Gdy ścieżki Sama i Penny się skrzyżują, nie będzie to spotkanie jak w typowych romansach, lecz raczej pełne nieporadności zderzenie. A jednak bohaterowie wymieniają się numerami telefonów i piszą do siebie wiadomości. W niedługim czasie stają się „cyfrowo” nierozłączni, dzieląc się swoimi głęboko skrywanymi obawami, traumami i tajemnymi marzeniami. I to wszystko bez upokarzającej dziwaczności, która towarzyszy spotkaniom twarzą w twarz.

„«Kontakt alarmowy» Mary H.K. Choi to jeden z najlepszych debiutów literackich tego roku i jedna z pierwszych powieści dla starszej młodzieży, która w pełni uchwyciła głębię i złożoność relacji międzyludzkich opartych na wymianie wiadomości tekstowych” – „The Globe and Mail”

„Mary H.K. Choi z wyczuciem przedstawia ewolucję dwojga samotnych, skomplikowanych osób, które powoli wychodzą ze swoich skorup i podejmują ryzyko wejścia w intymną relację. Dzięki błyskotliwości autorki i umiejętnie poprowadzonemu rozwojowi postaci czytelnicy mogą być pewni, że będą znali Penny i Sama na wylot jeszcze przed obiecującym zakończeniem” – „Publisher’s Weekly”

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Mam mieszane uczucia. Bardzo długo czekałam na tę książkę, skusił mnie opis. Zapowiadała się prawdziwa perełka. Jak wyszło? Dziwnie. Bardzo chaotycznie i niespójnie. Z jednej strony autorka chce nam przedstawić bohaterów bardzo rzeczywiście i ze wszystkimi wadami, a za chwilę próbuje ugłaskać , by nie wyszło za ostro. Penny wyszła przez to na okrutnie dziecinną, a Sam na faceta bez własnego zdania, takie popychadełko. Nie udało mi się polubić tej pary, bo choć ich wspólna historia sama w sobie była świetna , to snuła się niemiłosiernie przez całą książkę żeby zakończyć się tak sobie i bez fajerwerków na kilku stronach. Ogólnie polecam, na wieczór bez niczego, co rozpraszałoby czytelnika. Bo strasznie ciężko czuć tę książkę.

Warto zerknąć