ebook Pułapka
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 633) Ilość stron (szacowana): 480

Pułapka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 18.58
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
-6% 18.58 zł Lub 16.72 zł
21.17 zł
24.90 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
18.57 zł
19.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Feministyczny kryminał prosto z serca zimnej Islandii. Po rozstaniu z mężem Sonja straciła prawo do opieki nad synkiem. Aby zyskać przychylność sądu, musi zdobyć środki na utrzymanie dziecka. W tej sytuacji propozycja szybkiego zarobku za przemyt kokainy wydaje jej się jedynym ratunkiem. Wkrótce jednak przekona się, że z przestępczego świata nie ma powrotu…

Sonja prowadziła szczęśliwe życie jako żona i matka. Jednak kiedy uwikłała się w gorący romans z kobietą, mąż zażądał od niej rozwodu i przejął opiekę nad ich synem. Zrozpaczona kobieta potrzebuje pieniędzy, by udowodnić przed sądem, że jest w stanie zająć się dzieckiem. Gdy dostaje propozycję przemytu kokainy za pokaźną sumę gotówki, nie waha się ani przez chwilę.
Okazuje się, że zdesperowana matka doskonale sprawdza się w roli przemytniczki i przyjmuje kolejne zlecenia. Nie wie jednak, że ktoś bacznie obserwuje każdy jej ruch. Sonja szybko się przekona, że z przestępczego świata nie ma powrotu. Wpada w pułapkę…

O Autorce:
LILJA SIGURDARDÓTTIR – islandzka autorka kryminałów i sztuk teatralnych. Lilja rozpoczęła karierę pisarską w 2008 roku, kiedy wysłała manuskrypt powieści na konkurs, którego celem było znalezienie islandzkiego Dana Browna. Lilja jest najbardziej znana z trylogii Reykjavik Noir („Pułapka”, „Sieć”, „Klatka”).

Pułapka od Lilja Sigurdardóttir możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdyby przestępstw na Islandii było tyle, ile przeczytałem ostatnio w islandzkich kryminałach, byłaby to najniebezpieczniejsza wyspa na świecie. Na szczęście populacja islandzka może żyć spokojnie. To tylko wyobraźnia autorów. Pułapka to powieść autorki o takim samym nazwisku, jak autorki wcześniej recenzowanych książek. Mogę pokusić się o stwierdzenie, że islandzkie kryminały zajmują się jakimś nurtującym społeczeństwo problemem i pokazują jego najbardziej mroczną stronę.

Pułapka związana jest ze światowym kryzysem bankowym i próbą osądzenia sprawców, którzy beztrosko manipulowali nieswoimi milionami doprowadzając do kryzysu. Jednak początkowo wydaje się, że to tylko wątek poboczny. Zasadnicza akcja związana jest z młodą rozwódką Sonją. Sąd orzeka rozwód z jej winy, ponieważ zdradziła męża. Nie bez znaczenia jest to, że zdradziła go z kobietą. A potem okaże się istotne, że ta kobieta jest jedną z podejrzanych w aferze bankowej.

Ponieważ nie chcę zdradzać szczegółów akcji, wspomnę jeszcze tylko, że Sonja podejmuje się przemytu narkotyków. Nierozważnie podjęta decyzja o pierwszej „przysłudze” wykonanej dla adwokata, który był znajomym jej męża, wciągnęła ją w pułapkę. Sonja chciałaby odzyskać prawa do opieki nad dzieckiem, a z tego powodu nie może mieszkać w socjalnym budynku. Musi mieć wystarczające dochody. Ale to jest pułapka, okazało się, że staje się zakładniczką przestępczego gangu i nie może się uwolnić od kolejnych zleceń.

Bohaterkę zaczyna też obserwować jeden z celników na lotnisku, który nabiera podejrzeń. Zapraszam do lektury.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć