ebook Miłość na walizkach
3.34 / 5.00 (liczba ocen: 163)

Miłość na walizkach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.90
Audiobook - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
-20% 15.90 zł
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
29.75 zł Lub 26.78 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
35.00 zł
-34% 22.90 zł
28.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Dalsze losy Mańki i Tośka – zakochanej pary, znanej z „Lilki” i „Trzymaj się, Mańka!”. Małgorzata Kalicińska w doskonałej formie! Opowiada o miłości czułej i życzliwej. Ale też o trudnych wyborach, niespodziewanych możliwościach, rozstaniach i powrotach.

Na miłość nigdy nie jest za późno. Tak właśnie myśli Marianna, gdy wspólnie z ukochanym Antkiem musi sprostać nowemu etapowi w życiu. Antek, inżynier pracujący w Korei Południowej, przechodzi na emeryturę, czuje się niepotrzebny i rozżalony. Jak wykorzystać energię, zapał i pasję, które wciąż w sobie ma? Jak sprawić, by znów złapał wiatr w żagle, w nowym życiu bez pracy zawodowej?
Wrócić do Polski i spokojnie mieszkać w domu z ogródkiem pod miastem? Czy takie sielsko-anielskie życie w jednym miejscu to jedyne przeznaczenie dla dwojga dojrzałych ludzi? A może lepiej podróżować, odważnie poznawać świat, cieszyć się sobą?
Mańka wie jedno: na pewno nie zostawi Antka samego. Nieważne, co wybiorą, gdzie pojadą, byle razem. Zaliczą Lizbonę, Finlandię, nawet Australię. A przy okazji będą się zmagać z rodzinnymi problemami, małymi i dużymi.

Miłość na walizkach od Małgorzata Kalicińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Najnowsza powieść Małgorzaty Kalicińskiej pod tytułem „Miłość na walizkach” stanowi kontynuację dwóch poprzednich książek cyklu Lilka i Trzymaj się, Mańka.

Marianna i Antoni to dojrzała wiekiem, jednak zdecydowanie nie stetryczała para, która dzięki swojej miłości pragnie odkrywać rzeczywistość od nowa. Oboje pokiereszowani przez los, teraz starają się je poukładać w Korei Południowej. Niestety, w życiu raczej nie ma co liczyć na stagnację. Antek, musi przejść na emeryturę. Nie jest takim obrotem sprawy zachwycony. Z drugiej strony jest to szansa na to by powrócić do Polski, osiedlić się gdzieś na głębokiej wsi i poświęcić wspólnemu budowaniu szczęścia domowego. Tylko, czy o tym właśnie marzą Mańka i Tosiek?

Miłość na walizkach stanowi wspaniały dowód na to, że polska literatura kobieca ma się dobrze. Małgorzata Kalicińska natomiast, zachowuje swój niepowtarzalny styl. Wszystko w tej powieści jest takie jakie miało być. Powolne, zwyczajne, proste. Autorka opisuje codzienność w sposób niezwykle czuły, życzliwy, serdeczny i ciepły. „Miłość na walizkach” to książka o tym, że życie to nie same wydarzenia a suma tego jak na nie patrzymy, jak postrzegamy to co nas otacza i to co się nam przydarza. Jest to też powieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno, że rozwód czy utrata pracy może stać się nowym początkiem. I że warto się na ten początek otworzyć i warto marzyć.

Książkę Miłość na walizkach czyta się dość szybko i przyjemnie. Brak w niej spektakularnych zwrotów akcji, brak szybko toczących się wydarzeń. Ta powolność jednak i spokój to jej wielki atut i za to właśnie czytelniczy pokochali książki Małgorzaty Kalicińskiej.

Dla kogo jest to pozycja? Zdecydowanie dla poszukujących spokoju i wytchnienia w lekturze, oraz dla wielbicieli prozy Kalicińskiej. Ich na pewno do tej lektury przekonywać nie trzeba.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Przytulił mnie. To naprawdę działa.
Przytulenie jest lecznicze i potrzebne.

Miłość na walizkach zamyka trylogię autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej. Dwa pierwsze tomy to Lilka i Trzymaj się, Mańka!. To tam poznajemy i obserwujemy losy głównych bohaterów, dziennikarki Marianny Roszkowskiej i inżyniera Antoniego Bzowskiego. W tomie trzecim zakochana para jest już po pięćdziesiątce i ma za sobą sporo różnych doświadczeń. Tosiek przechodzi na emeryturę i nagle okazuje się, że ten osławiony czas wolny, który można przeznaczyć na odpoczynek i swoje pasje, wcale nie wygląda tak różowo, a on nagle poczuł się... niepotrzebny. Dla mężczyzny nadchodzą trudne chwile, w których musi on nauczyć się właściwie żyć na nowo. Marianna postanawia wyciągnąć ukochanego ze zbliżającej się wielkimi krokami depresji. Proponuje mu wspólną podróż...

Autorka w piękny sposób opisuje dojrzałą miłość między dwojgiem ludzi. Wzloty i upadki, pozytywną stronę życia, ale i tę trudniejszą. Potrafi wpleść w fabułę w naturalny sposób życiowe sytuacje, które mogłyby przydarzyć się każdemu. Może dlatego książki Małgorzaty Kalicińskiej tak dobrze się czyta. Ponieważ mogłyby opowiadać historię każdego z nas.

Dzięki znanym nam już z dwóch poprzednich części bohaterom klimat powieści jest bardzo swojski. Pełen miłości i ciepła. Autorka pisze pięknym językiem, ciekawie opisując zwiedzane przez bohaterów miejsca. Świetnie zbudowane dialogi i lekki język powieści sprawiają, że czyta się ją bardzo szybko. Podczas lektury natraficie na chwile nostalgiczne, ale i humorystyczne. Czeka Was mieszanka emocji, którą będziecie chłonąć z przyjemnością, wędrując wraz z Marianną i Antonim po australijskich i portugalskich ścieżkach. Nie liczcie na standardowe "love story". To historia wielowątkowa, pełna uroku i życiowej mądrości.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć