ebook Stulecie Winnych: Opowiadania
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 524)

Stulecie Winnych: Opowiadania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 25.20
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-6% 25.20 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.05 zł
26.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Powrót do frapującego świata rodziny Winnych. Ałbena Grabowska tym razem opowiada o niezwykłych losach dwóch sióstr Ani i Mani Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa.
 
W jednym z opowiadań przeczytamy o dramatycznym przebiegu Wigilii w 1943 roku, w kolejnym poznamy losy Kazimierza, męża Ani, które doprowadziły go na szczyt warszawskiego półświatka. Co więcej, jedna z historii opisanych w książce, wydarzyła się naprawdę.

Losy bohaterów osadzone w realiach XX wieku, opisane przez jedną z najlepszych polskich pisarek Ałbenę Grabowską, skradły już serca tysięcy czytelników, a saga „Stulecie Winnych” znalazła się na listach bestsellerów. Wiosną 2019 roku będzie można śledzić losy bohaterów sagi w serialu telewizyjnym.

„Wspaniała opowieść o sile rodziny, o miłości i oddaniu” – Kinga Preis

Stulecie Winnych: Opowiadania od Ałbena Grabowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Całą Sagę Stulecie Winnych miałam przyjemność przeczytać w czerwcu 2017 roku i pamiętam że z ciężkim sercem rozstawałam się z moimi przyjaciółmi z Brwinowa.
Łatwo zatem wyobrazić sobie moją ogromna radość kiedy otrzymałam wiadomość od wydawcy, że na rynku pojawi się kontynuacja w postaci tomu numer cztery, czyli Stulecie Winnych. Opowiadania.

Dziękuję!
Tylko tyle i aż tyle zdołałam wykrztusić po przeczytaniu ostatniej strony czwartego tomu. Dziękuję Pani Ałbenie Grabowskiej za to, że dostałam kolejną możliwość podróży do Brwinowa, a wydawcy za bilet w postaci przedpremierowego tomu numer cztery.

"Stulecie Winnych. Opowiadania" autorstwa Pani Ałbeny Grabowskie to powrót do niesamowitych przygód rodziny Winnych oraz ich znajomych i przyjaciół, które są z pewnością swoistym dopełnieniem trzech wcześniejszych tomów. Już w pierwszym opowiadaniu czytelnik ma przyjemność bliżej poznać losy znanego i oddanego bohaterom doktora Tomasza Brzozowskiego. Pojawia się również opowiadanie o wyjątkowo dramatycznej Wigilii, kiedy to obie siostry bliźniaczki na własnej skórze mogły doświadczyć jak wojna potrafi ludzi zmieniać w potwory żądne władzy. Ciekawym opowiadaniem i jednocześnie niezwykle wciągającym, ku mojemu osobistemu zaskoczeniu, okazała się historia męża Ani, Kazimierza Tarasiewicz. W wyniku różnych zbiegów okoliczności, czy też podejmowanych decyzji staje się on dosłownie królem warszawskiego półświatka.
Czytelnik ma też niesamowitą przyjemność powędrować ponownie do Francji, by poznać losy Jeremiego, który osiągnął status świadka koronnego po rozbiciu mafii Pruszkowskiej.
To tylko niektóre z opowieści czekające na czytelnika, ale już mogę zapewnić że to z pewnością są same "smaczki" dopełniające wyjątkowość całej sagi Stulecie Winnych.

Zazwyczaj nie lubię się powtarzać, ale Pani Ałbena stworzyła niesamowitą sagę rodzinną z barwnymi bohaterami oraz cała gamą uczuć, które w tych opowiadaniach nabierają dodatkowego i bardziej jaskrawego blasku. Podobnie jak we wszystkich trzech tomach tak i w tym ostatnim mistrzowskie pióro autorki ukazuje spójna fabuła, przepełniona wciągającymi zwrotami akcji na tle burzliwej historii naszego kraju. Autorka ponownie skradła mi wieczorny przedłużające się najczęściej do późnych godzinny nocnych, bo nie sposób było oderwać się od nowego i głębszego spojrzenia na losy przyjaciół z Brwinowa.

Ponowne spotkanie z bohaterami rodziny Winnych było niczym wspaniała i utęskniona uczta rodzinna po rocznej nieobecności jednego z jej członków czyli mnie. To nie była zwykła opowieść, to było wzruszające spotkanie, niezwykle wciągające i przepełnione wspomnieniami przyjaciół, których słucha się dosłownie z otwartymi ustami.
To magiczna podróż w czasie do przyjaciół z rodziny Winnych przepełniona emocjami, wspomnieniami oraz wzbogacona o nowe wciągające wątki. Spotkanie z pewnością pełne ciepła, miłości i łez kręcących się nie raz w oku, Natomiast jedyne czego żałuję to tylko to, że niestety to już koniec i po raz kolejny przyszło mi pożegnać moich przyjaciół z Brwinowa.

Z przyjemnością zatem donoszę, iż Pani Ałbena Grabowska cudownie mnie zaskoczyła, skradła wieczory i serce. Stulecie Winnych. Opowiadania czyli odsłona numer cztery, to powieść w której jeśli się nie zakochacie, to z pewnością pochłonie Was bez reszty.
Dla mnie osobiście Stulecie Winnych bez względy czy to numer jeden, dwa, trzy czy najnowszy tom numer cztery - to po prostu jedna z najpiękniejszych powieści, którą miałam przyjemność czytać.

Polecam bardzo gorąco i obiecuję pełen wachlarz emocji co z pewnością nie zdziwi stałych czytelników tej autorki. Jeśli natomiast nie znacie jeszcze twórczości Pani Ałbeny Grabowskie to dodam tylko - czas najwyższy to zmienić i warto zacząć właśnie od sagi Stulecie Winnych.

Ocena: 6/6
©Epilog - zaczytana Joana
Kiedyś napisałem...

Czasem nie trzeba wiele. Czasem wystarczy kilka prostych literek, które nieświadomie spadną na powieki, wtedy wszystko to, co nastąpi później będzie tylko lepsze i coraz bardziej zaskakujące i tak jest w istocie ze Stuleciem Winnych. Książka, w której się zakochacie. Właśnie tak, nie inaczej.

Teraz, gdy Stulecie Winnych poruszyło i oczarowało wszystkich, no może, prawie wszystkich Opowiadania stają się niezwykłym, niesamowitym, urzekającym i wzruszającym POST SCRIPTUM. Stają się szczególnym w swym względzie dopełnieniem całości, a także każdej z trzech części z osobna. Nie stać mnie ostatnio na wielkie, wyszukane słowa, dobra, literacka forma, lekkie pióro, to wszystko, gdzieś się głęboko ukryło. Liczę, że niedługo wróci, stąd na zakończenie jeszcze jeden swego czasu napisany akapit. Równe cztery lata wstecz. (...)

Cała recenzja: Stulecie Winnych: Opowiadania

Ocena: 6/6
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć