ebook Złe towarzystwo
3.39 / 5.00 (liczba ocen: 8114)

Złe towarzystwo

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Jedno niewinne zaproszenie może stać się przyczyną wielkiego nieszczęścia… Na pozór sielankowe życie zamożnej rodziny z San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy w pięknym domu dochodzi do tragedii, mroczne sekrety wychodzą na jaw i niszczą przyjaźń i rodzinne więzi…

Szesnaste urodziny obchodzi się raz w życiu. To radosny rytuał przejścia, wkroczenia w dorosłość, ważny etap rozwoju i symboliczny koniec niewinności. Jeff i Kim Sandersowie planują z tej okazji wydać przyjęcie dla swojej córki. Hannah nigdy nie sprawiała problemów, dobrze się uczy i przyjaźni tylko z miłymi dziewczętami. Uroczystość ma być skromna: cztery najbliższe przyjaciółki, pizza, tort i seans filmowy. Co mogłoby pójść nie tak?
Okazuje się, że wszystko. Po strasznym wypadku, który ma miejsce pod ich dachem, idealne życie Kim i Jeffa na bogatych przedmieściach wielkiej metropolii nagle zaczyna się rozpadać na kawałki. Fasada doskonałości pęka, wychodzą na jaw prawdziwe oblicze Hannah oraz ciemne tajemnice jej rodziców.
Oszałamiający, prowokujący do myślenia dramat rodzinny, który przypadnie do gustu wielbicielom książki autorstwa Liane Moriarty i serialu produkcji HBO pod tytułem „Wielkie kłamstewka”. Robyn Harding w swej porywającej powieści udowadnia, że nawet najlepsza rodzina może nie przetrwać pod ciężarem kłamstw i zdrady. Wszyscy mamy jakieś tajemnice.

„Zręcznie skonstruowana i doskonale poprowadzona fabuła. «Złe towarzystwo» to mocna opowieść o dezintegracji rodziny, od której nie sposób się oderwać” –
Bill Clegg

„Opowiedziana po mistrzowsku historia na pozór idealnej rodziny, która walczy o przetrwanie w obliczu tragicznych konsekwencji nastoletniego wybryku. Trzymająca w napięciu i brutalna w opisie ciemnej strony ludzkiej natury. Wredne dziewczyny w nowej, szokującej odsłonie” – A.J.Banner, „Mroczna toń”

„Książka trzymająca w napięciu i zmuszająca do myślenia jeszcze długo po jej odłożeniu. Zaproszenie, którego nie należy odrzucać” – Barbara Taylor Sissel

„Piekielnie wartko poprowadzona opowieść o współczesnych, ambitnych matkach, które toczą batalie ze swoimi wrednymi nastolatkami wzbraniającymi się przed dorosłością. Dlaczego miałyby dojrzeć, skoro ich rodzice nigdy tego nie zrobili?
Robyn Harding drąży temat wewnętrznego konfliktu pomiędzy prymitywnymi impulsami a «tym, co właściwe» na kartach powieści, od której trudno się oderwać. Złe towarzystwo to przejażdżka na diabelskim młynie o piekielnych konsekwencjach. Lojalnie ostrzegam” – Erica Ferencik, „The River at Night”

„Trzymająca w napięciu, porywająca historia o tym, jak jedna noc może zburzyć cale życie, niszcząc rodzinę i relacje między przyjaciółmi. Sekrety, pragnienia, wybory i ich konsekwencje. Robyn Harding obnaża w swej powieści fakt, że rodzina – i każdy z jej członków – nie zawsze jest tym, czym się wydaje. Przeczytałam od deski do deski z zapartym tchem” – Megan Miranda, „Miasteczko kłamców”

„Napięcie, wartka akcja i zburzenie mitu o idealnej rodzinie” – Rebecca Drake, „Only Ever You”

„Nikt nie jest bez wad w tej współczesnej opowieści o matkach i córkach. Każdy ma coś na sumieniu. Rewelacyjna lektura” – Lucy Ferriss, „Utracona córka”

„Wredne nastolatki i zdrowa dawka suspensu. Połączenie stylów Megan Abbott i Jodi Picoult przyprawione dużą dawką Jamesa Pattersona” – „Booklist”

Złe towarzystwo od Robyn Harding możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Najnowsza książka tej autorki (Umowa) tak mi się spodobała, że kupiłam jej poprzednią powieść. A to chyba najlepsza rekomendacja, prawda?

Książka z mojej ulubionej serii: Kobiety to czytają!

Mając dzieci najbardziej boję się tego, że wpadną w tzw. złe towarzystwo. Myślę, że ten problem spędza sen z powiek wielu rodzicom.

Tak samo o swoje dzieci martwi się Kim, można powiedzieć, że trzyma nad nimi parasol ochronny.

Szesnaste urodziny Hannah to ważna sprawa. Kim i Jeff planują z tej okazji wydać córce przyjęcie, tym bardziej, że ona sobie na to zasłużyła dobrym zachowaniem i pilną nauką. Hannah nie wpadła w "złe towarzystwo", przyjaźni się tylko z miłymi dziewczynkami. To ma być skromna uroczystość: cztery najbliższe przyjaciółki, pizza, tort, film, rodzice na piętrze. Czy może być spokojniej? Po przyjściu gości matka Hannah przekazuje zgromadzonym jakie zasady panują w domu i wydaje się jej, że nic złego nie może się stać, bo przecież młodzież będzie odpowiedzialna i grzeczna,

Otóż wszystko pójdzie nie tak, a to co się wydarzy może zadziwić czytelnika. Dochodzi do pewnego wypadku, życie tej rodziny rozpada się jak domek z kart... Na jaw wychodzi prawdziwe oblicze córki oraz jej rodziców.

Uwielbiam dramaty, a ten polecam szczególnie rodzicom nastolatków. Jako matka dziewczynki czytając miałam ciary, po prostu. Co znaczy to złe towarzystwo? Czy mając miłe koleżanki nic złego nie może się wydarzyć? Matka Hannah robiła wszystko co mogła, żeby być najlepszą matką. Czytała podręczniki, uczęszczała na kursy i nawet rozmawiała z nimi o wszystkim. To jednak nie uchroniło ich od tragedii w ich domu...

Książka to wnikliwe studium rozpadu rodziny z różnych powodów, a sama autorka nie bała się poruszyć wielu innych tematów tak ważnych jak samobójstwo nastolatków czy coraz częściej szerząca się cyberprzemoc.

Nie zaliczyłabym tej książki do thrillerów, ale do kategorii dramat obyczajowy ze względu na tematykę. Ważnym atutem jest to, że lekko się ją czyta i nie można się doczekać jak to się wszystko skończy. Kolejna dobra książka tej autorki, coś czuję, że znalazłam nową ulubienicę. Mądra, pokazująca prawdziwe oblicze i to na pokaz, bo okazuje się, że wszyscy mamy tajemnice, mniejsze lub większe... Pytanie tylko, czy ujrzą one światło dzienne?

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć