ebook Morze Trzcin: Księga życia Hili Campos
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Morze Trzcin: Księga życia Hili Campos
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.71
Audiobook - najniższa cena: 21.27
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
27.71 zł Lub 24.94 zł
35.90 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
27.71 zł
27.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jest rok 1602. W Zamościu krzyżują się ścieżki Polaków, Ormian i sefardyjskich Żydów. Kupiec Menachem Campos i jego syn Ruben wracają ze Stambułu z niedawno poślubioną żoną Rubena, Szikmą o różnobarwnych oczach. Mądrej i pięknej zielarce, uśmierzającej choroby ciała i duszy, towarzyszy młodsza siostra, tkaczka Miriam, której palce wyczarowują pełne życia i namiętności gobeliny. Zamojski dom Camposów znów jest pełen śmiechu, rozmów i miłości, a głowę i serce Hili poza córeczką zaczyna zaprzątać ktoś jeszcze. Wydaje się, że rodzinie tułaczy nareszcie sprzyja los. A jednak tylko do czasu…

„Księga życia Hili Campos” to porywająca dwutomowa opowieść o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie Camposów do Wenecji i Zamościa, a ich niekończącej się wędrówce towarzyszy marzenie o città ideale – mieście idealnym.

Agnieszka Wojdowicz – pisarka, filolożka polska, autorka serii fantasy dla młodzieży „Strażnicy Nirgali” oraz trylogii historyczno-obyczajowej dla dorosłych „Niepokorne”. Interesuje się kulturą i dziedzictwem polskich Żydów, a także dawną i współczesną sztuką użytkową.

Morze Trzcin: Księga życia Hili Campos od Agnieszka Wojdowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć