ebook Dziewczyna w niebieskim płaszczu
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 11303)

Dziewczyna w niebieskim płaszczu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.20
wciąż za drogo?
-35% 16.20 złpremium: 9.72 zł Lub 9.72 zł
-23% 16.20 zł Lub 14.58 zł
27.00 zł Lub 24.30 zł
20.76 zł
22.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Podmieniona tożsamość, utracona miłość i zdradzona przyjaźń. Wciągający thriller na tle wielkiej Zagłady. „Dziewczyna w błękitnym płaszczu” została przetłumaczona na 12 języków i nagrodzona Edgarem w kategorii najlepsza młodzieżowa powieść kryminalna.
 

Okupowana Holandia, rok 1943. 19-letnia Hanneke handluje towarami na czarnym rynku, choć sama woli nazywać siebie znalazcą. A znajduje różne rzeczy – dodatkowy zapas ziemniaków, mięsa, czekolady czy herbaty. Produkty, bez których na co dzień społeczeństwo musi sobie radzić. Kolejne zlecenie zaskakuje jednak samą Hanneke – jej zadaniem jest odnalezienie Mirjam, Żydówki, która pewnego dnia zniknęła z domu ukrywającej ją staruszki.
Nastolatka zostaje wciągnięta w sieć tajemnic, które prowadzą ją do samego serca młodzieżowego ruchu oporu. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak później – kiedy Hanneke odnajduje zaginioną i myśli, że jej misja się zakończyła – Żydówka ginie z rąk gestapowca. Wtedy na jaw wychodzi, że ciało zamordowanej to nie poszukiwana dziewczyna…


Kto faktycznie ukrywał się u pani Janssen? I gdzie podziewa się Mirjam?
Literatury poruszającej tematykę II wojny światowej i ukrywania Żydów jest mnóstwo, jednak ten tytuł wyraźnie wyróżnia się zwłaszcza w nurcie young adult.

Dziewczyna w niebieskim płaszczu od Monica Hesse możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć