Ryzyk-fizyk czyli sens niepoważnych eksperymentów naukowych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.81 / 5.00
liczba ocen: 13
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.32 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
25.01 zł
25.02 zł
25.65 zł
26.91 zł
26.91 zł
28.41 zł
29.90 zł
Opis:

Jeśli sądzisz, że fizycy podchodzą do wszystkiego z powagą i zamknięci w sterylnych laboratoriach wykonują tylko doświadczenia, które mają rozwiązać największe zagadki ludzkości, jesteś w błędzie! Michał Krupiński dowodzi, że nawet najszacowniejsi badacze dla odnalezienia prawdy decydują się na eksperymenty z pozoru bezsensowne…

– Na ile kawałków łamie się spaghetti, lazania i świąteczny opłatek?
– Jak chodzić po wodzie, nie będąc Jezusem?
– Jak nie wylać kawy?
– Dlaczego bąbelki w piwie czasem toną?
Chociaż sporo naukowych doświadczeń prowadzi na manowce, to właśnie takiemu nowatorskiemu podejściu zawdzięczamy postęp w rozumieniu fizycznej rzeczywistości. „Ryzyk-fizyk” dowodzi tego, opierając się na przykładach, których niezwykłość wynika ze… zwyczajności.
Daj się wciągnąć opisom przezabawnych doświadczeń i klarownych wyjaśnień procesów fizycznych, z którymi stykamy się na co dzień, i użyj tej książki jako klucza do barwnego świata samodzielnych odkryć. Zobaczysz, że wszystko wokół stanie się dla ciebie źródłem ekscytujących przeżyć!

Recenzje blogerów
Wrzesień to początek szkoły. Ze szkołą w komplecie na pewnym poziome edukacji idzie w parze przedmiot zwany fizyką. Mnie osobiście spędzał on sen z powiek i nie należał do moich ulubionych. Z tego, co pamiętam nie tylko ja go nie lubiłam. Prawdopodobnie nasza awersja i niechęć spowodowana była niestety brakiem umiejętności do przekazywania wiedzy. Ostatnimi czasy często sięgamy po książki popularnonaukowe. Tak też było i tym razem. Ryzyk fizyk, czyli sens niepoważnych eksperymentów naukowych autorstwa Michała Krupińskiego to doskonała lektura dla każdego.

A dlaczego?

Ano, dlatego że Pan Michał Krupiński w doskonały, obrazowy i humorystyczny sposób jest w stanie przekazać nam informacje. Robi to w sposób nieszablonowy, jednak trafiający do czytelnika. Nie znajdziecie tu nudnych, sztywnych definicji i wyprowadzań wzorów, które przyprawiają o ból głowy tylko i wyłączenie przez samo patrzenie. Dowiecie się natomiast, miedzy innymi, od czego zależy czas sikania, jak chodzić po wodzie oraz jak to się dzieje, że lód jest śliski i co zrobić by się na nim nie pośliznąć.

W książce tej znajdziecie również opisy domowych eksperymentów, które z łatwością możecie sami wykonać. Autor, choć jest fizykiem i wydawać by się mogło, że będzie nas zanudzał to jednak operuje prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, jednocześnie zwracając naszą uwagę na pewne szczegóły, dzięki czemu zaczynamy postrzegać inne wymiary oraz zwiększamy swoją świadomość. Moim zdaniem na rynku powinno pojawić się znacznie więcej tego typu propozycji, które napędzają ciekawość czytelnika oraz chęć do eksperymentowania czy dyskusji.

Jest to również doskonała lektura dla młodzieży, by pokazać im, że fizyka może być zabawna, a nie tylko skomplikowana.

Ocena: 5/6
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć