ebook Tajemnica mgławicy
4.37 / 5.00 (liczba ocen: 35)

Tajemnica mgławicy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 23.72
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.72 zł Lub 21.35 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
23.92 zł
25.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Dwunastoletni Cruz Coronado opuszcza dom na Hawajach, by wraz z kilkorgiem dzieciaków z całego świata podjąć naukę w prestiżowej Akademii Odkrywców. Tym samym dołącza do kolejnego pokolenia wielkich podróżników, na których czekają przygody, niebezpieczeństwa i zapierająca dech w piersiach międzynarodowa misja…

„Zabawna, ekscytująca i pełna zwrotów akcji opowieść, która zachwyci dzieciaki” – J. J. Abrams

„Zainspiruje kolejne pokolenie ciekawych świata dzieci do zagłębienia się w naszą rzeczywistość i odkrycia czegoś niezwykłego” – James Cameron

Dla Cruza stawka jest znacznie wyższa. Gdy tylko przekracza próg Akademii, odkrywa, że jego rodzinę łączy coś z pewną tajemniczą organizacją… Między pasjonującymi lekcjami, łamaniem szyfrów, nawiązywaniem nowych przyjaźni i niesamowitymi wirtualnymi ekspedycjami musi znaleźć czas, by odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: KTO CHCE GO DOPAŚĆ… I DLACZEGO? 

„NIESAMOWITA KSIĄŻKA! Akademia Odkrywców to wykwintna uczta zarówno dla umysłu, jak i dla serca – zapierająca dech w piersiach, inspirująca historia z wyrazistymi bohaterami, niezwykłymi miejscami, poruszająca najważniejsze tematy. Nie zwlekajcie – dajcie się ponieść tej opowieści!” – T. A. Barron, AUTOR CYKLU „MERLIN”

Tajemnica mgławicy od Trudi Trueit możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy mój syn zaczynał we wrześniu szkołę, zastanawiałam się, jak to wszystko będzie. W naszym przypadku wiązało się to z nowym miejscem zamieszkania, a tym samym – brakiem kolegów z przedszkola. Po paru miesiącach widzę, jak wygląda współczesne nauczanie i niejednokrotnie załamuję ręce. Są jednak tacy nauczyciele, którzy dają z siebie wiele i zachęcają dzieci do nauki w inny sposób niż tylko poprzez oceny. Obserwując mojego syna, dochodzę do wniosku, że najważniejsza jest motywacja i rozbudzenie w nim ciekawości, by sam chciał dowiedzieć się czegoś nowego. Szczególnie, że świat stawia przed nim naprawdę spore wyzwania. Dlatego z ogromną przyjemnością czytałam książkę Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica Mgławicy Trudi Trueit, z każdą stroną nabierając przekonania, że to będzie strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o Pawła.

Szkoła, w której nauczyciele są prawdziwymi naukowcami, lekcje, podczas których można przenosić się w różne miejsca na świecie, i technologie, które wydają się abstrakcją (a jak możemy dowiedzieć się z książki – rzeczywiście są stosowane). Zresztą, czego można spodziewać się po książce wydanej pod patronatem National Geographic i pod okiem najznamienitszych podróżników i naukowców? Przyznaję, że w pierwszym momencie zawahałam się w obawie, że techniczny język i nietypowa fabuła mogą mnie znudzić. TymczasemTrudi Trueit sprawiła mi niesamowitą niespodziankę, tworząc historię nie tylko wypełnioną technologicznymi nowinkami, ale również mrożącymi krew w żyłach przygodami i emocjami bliskimi każdemu, niezależnie od wieku i otaczającej rzeczywistości. Po tajemniczej śmierci mamy dwunastoletni Cruz wychowywany jest przez kochającego ojca. Kiedy chłopiec dowiaduje się, że dostał się do elitarnej szkoły dla odkrywców, jego radość nie zna granic. Szczególnie, że w tej właśnie szkole pracowała jego mama. Na miejscu okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni z jego obecności. Cruz wraz z przyjaciółmi musi zmierzyć się z tajemniczą Mgławicą.

Wcale nie dziwi mnie, że Explorer Academy: Akademia Odkrywców. Tajemnica Mgławicy bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych. To książka, która poza pokazaniem alternatywnego modelu kształcenia (zapewne trudnego do osiągnięcia w naszej rzeczywistości), uczy uniwersalnych prawd o życiu. To nie tylko lektura traktująca o odkryciach i nowinkach technologicznych, ale także poruszająca bardzo ważne dla młodzieży kwestie, takie jak lojalność, współpraca czy współzawodnictwo. Pokazuje, na czym polega prawdziwa przyjaźń i że „inność” nie jest czymś złym. Uczniowie Akademii Odkrywców są – pomimo swoich wybitnych umiejętności – zwykłymi dziećmi, którym dane jest robić w życiu coś wyjątkowego. To może tylko zachęcać młodych czytelników do odkrywania świata i poszukiwania nietypowych rozwiązań. Niezwykle cieszy mnie fakt, że Tajemnica Mgławicy jest dopiero pierwszą częścią całej historii i nie mogę doczekać się kolejnej. Mimo, że jej bohaterami są nastolatkowie, to jestem pewna, że mój siedmiolatek będzie zachwycony.

Ocena: 4+/6
©Spadło mi z regała
Nie od dziś wiadomo, że najtrudniej napisać książkę dla dzieci i młodzieży. Dzieci są szczere i powiedzą, że im się nie podoba. Dlatego szukając książki dla najmłodszych trzeba wybierać te najlepsze. Tu nie ma półśrodków, bo jeszcze niechcący zrazimy dzieci do literatury.

Akademia Odkrywców to seria, która już teraz bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce od niedawna jest dostępny jej pierwszy tom zatytułowany Tajemnica Mgławicy.

Akademia Odkrywców to szkoła marzeń dla dzieci ciekawych świata, małych odkrywców i naukowców. To szkoła, w której są tylko ciekawe zajęcia i w której odbywa się podróż dookoła świata.

Dwunastoletni Cruz uwielbia serfować na desce, jak to na Hawajach, ale w przeddzień wyjazdu do szkoły marzeń przytrafia mu się coś bardzo niebezpiecznego. Podczas ostatnich chwil serfowania ktoś jakby chwycił go za kostkę i nie chciał puścić. Skończyło się na strachu, ale kim był ten nurek?

Akademia Odkrywców, szkoła o której marzy każdy mały naukowiec, wita nowych uczniów nieco bardziej spektakularnie niż publiczne podstawówki. Opaski SOS, sala do symulacji prawdziwych misji naukowych, potężna biblioteka z dziełem książek wyjątkowych, zagadki i szyfry na każdym kroku. Cruz znakomicie odnajduje się w nowej sytuacji, aż do dnia, gdy zostaje wydalony ze szkoły. Za co? Czy on jest winien? Czy ktoś go wyrabia? A jeśli tak, to dlaczego? I dlaczego cały czas chodzi za nim mężczyzna powtarzający, że powinien opuścić szkołę. Dla własnego bezpieczeństwa.

Kiedy zaproponowano mi przeczytanie książki dla dzieci i młodzieży, nie byłam zdecydowana od razu. Ale poczytałam notki prasowe i książka wydała się ciekawa. Nie żałuję. Tajemnica Mgławicy to wciągająca opowieść o nauce, współpracy i chęci poznania świata, która powinna zaciekawić większe dzieci i nastolatków, bo dorosłych z pewnością zaciekawi.

Drugi tom serii Akademii Odkrywców jest planowany na kwiecień 2019 roku i ukaże się również nakładem Wydawnictwa Olesiejuk.

Ocena: 5/6
©Idę czytać
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć