ebook Prawo i dama
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 2095) Ilość stron (szacowana): 416

Prawo i dama
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo MG
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 25.44
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
30.00 zł
34.06 zł
34.06 zł Lub 30.65 zł
25.94 zł
28.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść otwiera scena cichego ślubu w jednym z londyńskich kościołów. Bohaterami są młoda i piękna Valeria Brinton oraz szaleńczo w niej zakochany Eustace Woodville. Przez kilka pierwszych dni nic nie mąci szczęścia nowożeńców. Jednak wkrótce Valeria uświadamia sobie, że Eustace coś przed nią ukrywa. Dzięki przypadkowemu, jak się wydaje, spotkaniu z teściową, która od początku sprzeciwiała się ich małżeństwu, Valeria odkrywa, że jej mąż poślubił ją pod fałszywym nazwiskiem. Eustace ze wszystkich sił usiłuje ją odwieźć od poznania prawdy, ale Valeria nie ustępuje…

Prawo i dama od Wilkie Collins możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo cenię sobie twórczość Wilkie Collinsa. Po pierwsze, mogę poczytać o wspaniałej epoce wiktoriańskiej a po drugie, spotkać bohaterów, dla których postępowanie honorowe jest najważniejszym aspektem ich życia. Dla honoru są gotowi poświęcić nawet miłość. Tacy byli kiedyś ludzie. Teraz to raczej nie do pomyślenia.

    Prawo i dama jest klasyczną powieścią o miłości z mocno rozbudowanym i wspaniale skonstruowanym wątkiem kryminalnym. Nie jest to jednak taki zwykły kryminał obyczajowy jaki znamy z dzisiejszych czasów. Jak wiadomo, powieść powstała w 1875 roku i nieraz daje się to odczuć. W tej historii szczególnie "trąci myszką" ta część, w której poznajemy i obserwujemy Miserrimus Dextera. Jego zachowanie w czasach, kiedy powstała powieść zapewne mogło szokować czytające tę historię damy. Dziś jest jedynie groteskowa. Według mnie, to najsłabsza cześć historii. Autor mocno przerysował tę postać i przesadził z jego szaleństwem.

    Po za tym Prawo i damo to możliwość dogłębnej obserwacji damskiego rozumowania (często w tym przypadku naiwnego), dążenia do celu i realizacji niedostępnych dla innych celów. To wreszcie wielka miłość, choć nie zawsze szczęśliwa. To obcowanie z pięknym językiem i ludzkim postępowaniem, o którym obecnie możemy poczytać jedynie w książkach.

    Dla miłośników powieści klasycznej i epoki wiktoriańskiej pozycja ta jest obowiązkowa.

Warto zerknąć