Uwaga, szpieg!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 0.00 / 5.00
liczba ocen: 0
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.90 złpremium: 23.94 zł
-16% 25.93 zł
31.90 zł
33.43 zł
33.92 zł
Pozostałe księgarnie
29.93 zł
33.56 zł
37.11 zł
37.91 zł
39.90 zł
Opis:
Z czym kojarzy się wywiad? Z szantażem, kradzieżą, zabójstwami, bezpardonową walką? Oszustwem i manipulacją? Tadeusz A. Kisielewski, autor głośnego „Zamachu”, przedstawia swobodną – niekiedy żartobliwą, niekiedy ironiczną – historię wywiadowczych służb specjalnych od biblijnych szpiegów po elektroniczną inwigilację.
 

Autor tej swobodnej, niekiedy żartobliwej lub złośliwej opowieści o dziejach szpiegostwa przypomina, że zrodziło się ono z naturalnej, bynajmniej nie nagannej potrzeby bezpieczeństwa. Tak było u zarania wywiadu, gdy Noe wypuszczał na zwiady ptaki, tak jest i dziś, gdy satelity rozpoznawcze śledzą ruchy wojsk. Według Tadeusza A. Kisielewskiego stałe od tysiącleci są też podstawowe procedury i techniki szpiegowskie. Autor ukazuje nam zatem te działania, w których najlepiej przejawia się natura wywiadu.
Przedstawia m.in.szczegółowo powstanie pierwszych w nowożytnej cywilizacji zachodniej struktur wywiadowczych – papieskiej i angielskiej – oraz pierwszego wywiadu Stanów Zjednoczonych. Ujawnia rolę polskich oficerów w szkoleniu agentów SOE i OSS oraz wnikliwie rozwija temat polsko-japońskiej współpracy na tym polu w latach 1904–1944. Przypomina też czasy, gdy dwa narody – polski i żydowski – nie miały własnego państwa, ale miały znakomicie działający wywiad.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć