Pan Perfekcyjny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.26 / 5.00
liczba ocen: 9677
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
23.92 zł
25.42 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
19.44 zł
-9% 22.72 zł
23.91 zł
25.02 zł
25.06 zł
25.42 zł
26.61 zł
26.91 zł
29.90 zł
Opis:

Ta kobieta musi odejść! Niestety, jest jeden problem…
Ellen Rodgers wydawała się idealną kandydatką do zamieszkania nad biurem Flinta Hopkinsa. Miła, dobrze wyglądająca kobieta sprawiała przy tym wrażenie cichej i spokojnej. Tymczasem dziewczyna okazała się… bardzo energiczną muzykoterapeutką. Teraz Flint, zamiast skupić się na pracy, musi wysłuchiwać dźwięków bongosów, gitar i śpiewania.
Co gorsza, Ellen jest wkurzająco szczęśliwa i odczuwa ciągłą potrzebę naruszania przestrzeni osobistej Flinta – bez przerwy poprawia mu krawat, zapina guziki w koszuli i robi wiele innych rzeczy, wprowadzających w głowie mężczyzny niezły zamęt. Na dodatek kobieta trzyma w charakterze zwierzątek domowych… szczury. Tak, szczury!
Choć Flint marzy o wręczeniu Ellen wypowiedzenia najmu, jego autystyczny syn Harrison zdaje się przepadać za kobietą. Tych dwoje jest więc chwilowo na siebie skazanych, a z czasem ich miłosno-nienawistna relacja zaczyna się przeradzać w coś jednocześnie pięknego i tragicznego.

CYTATY:
Żyj lub umrzyj, ale nie siedź bezczynnie pośrodku...tylko egzystując.
Uczucia są naszym najlepszym kompasem. Zawsze zaprowadzą cię do prawdy.
Tak, ludzie rzadko robią to, co kochają. Robimy, co wydaje się nam mądre.
Recenzje blogerów
Nie umiem powiedzieć ani słowa... Czuję się jakbym zapomniała języka w buzi. W tym roku książki, które czytam sprawiają, że pęka moje serce. Tam dokąd zmierzamy, Domek na drzewie, Kocham tylko tak... To tylko zaledwie kilka tytułów, ale muszę dopisać do nich również tę powieść. To mój nowy crush.

Fabuła tej książki również była jak tornado, które sprawiło, że nie wiedziałam, co mam o tym myśleć. Flint przeżył wielką tragedię i wraz ze śmiercią żony zagrzebał wszystkie swoje uczucia. Najważniejszym i jedynym celem oraz oczkiem w głowie stał się dla niego syn. Uwielbiam powieści, które są tak emocjonujące, które powodują, że nie mogę oderwać się od lektury. Gdy życiu Flinta oraz Harrisona pojawia się Ellen Rodgers oni jeszcze nie wiedzą jak bardzo ta kobieta im pomoże. Jest muzykoterapeutką, która po przeprowadzce chce rozpocząć nowe życie. Ona też przeżyła wiele i została skrzywdzona. Nie wierzy w miłość. Jednak z dniem, gdy spotyka Flinta, od którego wynajmuje lokal coś się zmienia. I to, co było piękne w tej książce to to, że autorka połączyła ze sobą dwa odmienne światy, charaktery i pokazała, że zawsze jest szansa na miłość. Oczywiście z początku bohaterowie się nie rozumieją, bo ona jest roztrzepana, gra głośno na instrumentach, a Flint, cóż to mężczyzna... Oni nie zawsze rozumieją, że czasem w pewnym szaleństwie tkwi metoda, a szalone temperamenty tak już mają.

Pan Perfekcyjny< został napisany świetnym stylem. Jest podobny do pióra pisarskiego: Tillie Cole, Brittainy C. Cherry czy Kim Holden. A jeśli kochacie wymienione przeze mnie autorki to myślę, że Jewel E. Ann pokochacie równie mocno. Oczywiście bohaterowie zaskarbili sobie moje serducho, ale najbardziej to Harrison. Wysyłam mu miliony serduszek. Uwielbiam jego relację z Ellen i to jak ich przyjaźń się rozwijała. Ta przyjaźń wymogła na jego ojcu to, że nie mógł on ot tak pozbyć się muzykoterapeutki, którą pokochał jego syn.

Chcę Wam opowiedzieć tak dużo, ale nie zdradzając też fabuły, ponieważ popsułabym wszystko. Ta powieść mnie zaskoczyła. Emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania sprawiły, że płakałam. Flint jako bohater był zaskakujący, ponieważ na początku spięty i zasadniczy, a później pełen zaangażowania, współczucia, które pokazało jego wielkie serce. Pan Perfekcyjny to historia o oddaniu, opiece i wielkiej miłości do ludzi, których kocha się całym sercem. Nie zapomnę o niej na długo.

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Rzadko kiedy pozornie lekka literatura kobieca zasługuje na pełen garnitur gwiazdek.
    Ellen jest typem człowieka o wiecznym uśmiechu na twarzy. Flint wręcz przeciwnie- wiecznie rozdrażniony, chronicznie poważny, nienawidzi gdy życie daje mu powód do uśmiechu. Oboje skrywają własne bolesne sekrety z przeszłości, każde ich spotkanie burzy ponure mury wokół serca Flinta i narusza tęczową banieczkę pozorów Elle. Książka jest cudowna, byłam zachwycona każdą minutą spędzoną nad tekstem. Akcja toczy się swobodnym tempem, autorka zaś trzyma nas w napięciu nieustannie. Znacie ten oklepany schemat w powieściach? "Poznają się-zakochują się-opierają uczuciu-wielka kłótnia-radosny happy end"? Ten schemat przez który część tekstu po prostu przelatujemy wzrokiem,by jak najszybciej dotrzeć do rozwiązania? Ten w którym widząc szczęście bohatera wiemy ze zaraz będzie wielkie "bum" bo tak to już w książkach jest? Otóż tu tego nie ma, tu wciąż się dzieje, tu ciągle siedzimy w akcji obgryzając paznokcie! Mało tego- są chwile gdy wybuchałam śmiechem (oj, baaardzo u mnie trudno o takie emocje podczas lektury ;) ) na ekscentryczność Elle oraz burkliwość Flinta, by zaraz ocierać ukradkiem łzy na dramatyczne koleje losu bohaterów. Podsumowując- fantastyczna książka, pochłaniająca, poruszająca, totalnie nieprzewidywalna, zabawna, wzruszająca, niesztampowa! Polecam gorąco.

Warto zerknąć