ebook Ważki na kostce lodu
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 50)

Ważki na kostce lodu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 22.23
Audiobook - najniższa cena: 20.78
wciąż za drogo?
22.23 złpremium: 14.34 zł Lub 14.34 zł
23.90 zł
23.90 zł
23.90 zł Lub 21.51 zł
23.90 zł Lub 21.51 zł
20.62 zł
20.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Życie Marty nie jest usłane różami, choć na pierwszy rzut oka takim właśnie się wydaje: mąż adwokat, dwie cudowne córki, własne mieszkanie w dużym mieście… Dlaczego więc Marta się nie uśmiecha? Czemu nie cieszy się tak jak inni? Czy to dlatego, że mąż wciąż chodzi podenerwowany i wszystko wskazuje na to, że został zwolniony z pracy? Marta czuje, że coraz bardziej oddala się od niego, choć jednocześnie zależy jej na rodzinie. Co stanie się, gdy na jej drodze pojawi się przystojny, zabiegający o jej względy policjant? Czy pozwoli mu wziąć się za rękę i poprowadzić w nieznane? I co wspólnego ma z tą opowieścią tajemnicze zaginięcie jej ojca? Choć od tej tragicznej historii minęło już kilka dobrych lat, a ojciec został pochowany na cmentarzu, to ponownie pojawi się w życiu Marty. I on, i siostra Stella, pracująca na co dzień w szpitalu, który sama żartobliwie nazywa Hotelem Wszystkich Świętych.

Kogo posłucha Marta? Czemu będzie kibicować: sercu czy rozumowi? Czy kryminalna zagadka nie przekreśli jej miłosnych planów i co zrobi, gdy na drodze do szczęścia stanie nie tylko brutalny mąż, ale też przystojny policjant, jego ojciec i dwa najprawdziwsze w świecie duchy? O tym musicie przekonać się sami. Uwierzcie, że naprawdę warto.

Ważki na kostce lodu od Łucja Wilewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Marta jest młodą mamą dwóch ślicznych dziewczynek. Jest również żoną, niestety w tym przypadku powiedzieć, że jest szczęśliwa byłoby dużym minięciem się z prawdą.
Mariusz, wzięty adwokat ma wyraźny problem z agresją. Zawodowe niepowodzenia i stres przelewa na żonę, co wyrozumiała małżonka doskonale rozumie i przyjmuje ‚na klatę’. Wszak na kim innym mógłby rozładować swój gniew? To właśnie na niej powinien zawsze polegać zapracowany mąż.
Gorycz, poczucie osamotnienia i zwierz rozszarpujący żołądek, podszeptujący do ucha ewentualne rozwiązania tej sytuacji, którego jednak kobieta za wszelką cenę nie chce dopuścić do głosu, powodują, iż żal który wypełnia całą jej postać zaczyna powoli się wylewać…

Problemy w domu nie są jednak dla niej niczym nowym. Samo nasuwa się powiedzenie – niedaleko pada jabłko od jabłoni…
Być może to właśnie z powodu ojca, który znęcał się w przeszłości nad rodziną, Marta przyjmuje za pewnik, iż rolą kobiety jest zespalać ognisko domowe – za wszelką cenę…

Ważki na kostce lodu nie jest łatwą powieścią, gdyż mówi o sprawach niezwykle trudnych. Przemoc domowa, znęcanie się nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, wyniszczające człowieka od środka… Nieustający lęk o siebie i głównej mierze o dzieci. Wysiłki, by mimo wszystko dom był miejscem, do którego pociechy chętnie wracają.

Bańka mydlana, która kiedyś musi pęknąć…

Historia, którą opowiedziała nam Łucja Wilewska wypełniona jest mnóstwem emocji. Sytuacja, w której tkwi Marta, jest tak tragiczna, iż wydawać się może, że pomóc mogą tu jedynie zaświaty…
I rzeczywiście, pojawia się wątek paranormalny w postaci ojca dziewczyny i siostry Stelli, której wesoła, wyrozumiała postać, otula serce bohaterki, skłaniając ją do pierwszych, nieśmiałych myśli dotyczących możliwych życiowych zmian.

Duch ojca natomiast, spowoduje, iż Marcie przyjdzie zmierzyć się z zagadką jego zaginięcia, która stanowi jeden z głównych motywów tej historii i źródło nieszczęść dziewczyny.
Czy powrót do przeszłości pozwoli jej uświadomić sobie co jest w życiu ważne? O co tak naprawdę należy walczyć? Czy przyjmie pomocną dłoń sympatycznego, zakochanego w niej policjanta?

Książki takie jak ta są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, gdy mimo postępów cywilizacji kobiety nadal często traktuje się przedmiotowo.
Może właśnie dzięki podobnym historiom, niejedna czytelniczka uświadomi sobie, że w życiu trzeba walczyć, a stereotypy w których kobieta ma wić rodzinne gniazdo mimo upodlenia i konieczności całkowitego poddania się mężowskiej woli są tylko stereotypami. Płeć piękna nie została stworzona tylko pieluch i garów, jak wielu nadal nas postrzega.
Każdy człowiek ma prawo do szczęścia, potrzebę miłości i spełniania swych marzeń…

Nieszczęście Marty pogłębia fakt, iż nie pozwala ona dojść do słowa swojemu głosowi rozsądku. Winą za obecną sytuację obarcza tylko i wyłącznie siebie.
Jej sposób myślenia jest tragiczny i powoduje, iż czytelnik załamuje ręce z bezsilności… Denerwuje się, chce przemówić jej do rozumu.

Jak wiele wytrzymać może zniewolona kobieta? Czy tylko tragedia może zmienić jej punkt widzenia?

Narratorem tej powieści jest Marta, poznajemy całą historię widzianą jej oczami. Jeśli miałabym określić przynależność gatunkową tej książki, zdecydowałabym, iż w głównej mierze jest to dramat. Bo właśnie takie jest życie dziewczyny. Przepełnione smutkiem, łzami i frustracją.
Na szczęście autorka wzbogaca je o bezwarunkową dziecięcą miłość, która dostarcza głównej bohaterce sił do walki o własne szczęście. Dodatkowo, pojawia się tutaj również motyw kryminalny oraz romantyczny, z delikatnym zabarwieniem erotycznym.
Ważki na kostce lodu są więc naładowane całą gamą emocji, która nie pozwoli czytelnikowi na nudę.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Miłość do czytania …
Moi drodzy dziś chcę porozmawiać z Wami o tym, jak bardzo duży wpływ na nas samych i nasze życie mają przekonania wyniesione z domu rodzinnego. Będąc dziećmi, każdego dnia obserwujemy, jak zachowują się i postępują nasi rodzice i to oni w największym stopniu są osobami, na których wzorujemy się, zakładając już własne rodziny. Niestety takie kopiowanie wzorców może okazać się dla nas największym błędem, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo przecież „tak samo postępowała moja matka". Jeśli chcecie przekonać się, do czego może doprowadzić tkwienie w takim błędnym kole, zapraszam Was do poznania historii Marty, głównej bohaterki powieści Łucji Wilewskiej Ważki na kostce lodu.

Dwudziestosześcioletnia Marta całe swoje dzieciństwo i wczesną młodość spędziła na małej wsi, w domu gdzie alkohol i przemoc, były codziennością. Matka kobiety swoje cierpienie znosiła z pokorą i w milczeniu tłumacząc sobie i córce, że najważniejsze jest to, aby rodzina była pełna. By mogła wychowywać się, mając matkę i ojca. Niestety pewnego dnia ojciec kobiety znika bez śladu. Ona sama ma wrażenie, że udało jej się złapać Pana Boga za nogi, ponieważ los postawił na jej drodze Mariusza, szanowanego adwokata, dzięki któremu udało jej się wyrwać do dużego miasta. Dziś ma wszystko, czego mogłoby jej pozazdrościć wiele kobiet. Męża na wysokim stanowisku, dwie wspaniałe córki i wymarzone duże mieszkanie. Jednak na jej twarzy brakuje szczerego uśmiechu. Ten, który na co dzień prezentuje mężowi i wszystkim dookoła jest tylko perfekcyjnie odegraną rolą szczęśliwej żony i matki. Bowiem za zamkniętymi drzwiami domu jej idealny mąż pokazuje swoją prawdziwą twarz. Każdego dnia upokarza, poniżą i kpi z żony. Nieustannie wmawia jej, że jest nikim, nieumiejącą odnaleźć się w życiu sierotą. Marta, mając w pamięci poświęcenie własnej matki dla jej dobra, również znosi wszystko z pokorą dla dobra córek. Co więcej, usprawiedliwia zachowanie męża tyrana, tłumacząc je stresującą pracą. Przecież to on jest lepiej wykształcony, zarabia na utrzymanie rodziny. Mało tego, zaczyna wierzyć w to, że mężczyzna jest od niej lepszy. Pozbawiona poczucia własnej wartości robi wszystko, aby zadowolić Mariusza. Jednak dla niego, nigdy nie jest dość dobra.
Pewnego dnia jednak Mariusz posuwa się za daleko. Może zabrzmi to niewłaściwie w kontekście tego, co się wydarzyło, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bowiem właśnie wtedy w życiu Marty pojawia się prawdziwy mężczyzna. Ktoś, kto ją kocha, szanuje i wierzy w nią. Dla niej samej wszystko, co teraz dzieje się w jej życiu jest tak piękne, nowe i do tej pory pozostające tylko niespełnionym pragnieniem. W życiu naszej bohaterki nigdy nic nie było łatwe i proste. Tym razem również będzie musiała stoczyć walkę nie tylko z brutalnym mężem, ale także serca z rozumem, bo przecież nadal zależy jej na rodzinie. Na drodze do jej szczęścia stanie również sprawa zaginięcia ojca, która, choć minęło już wiele lat, ożywa na nowo. Czy to, czego się dowie, przekreśli na zawsze jej szansę na to, by kochać i być kochaną? A co najważniejsze, czy zrozumie, że gwarantem szczęśliwego dzieciństwa dzieci nie jest pełna rodzina? Dziecko tylko wtedy jest szczęśliwe, kiedy szczęśliwa jest jego matka. Sięgnijcie po Ważki na kostce lodu i przekonajcie się sami.

Więcej o książce przeczytacie oczywiście na blogu KLIK

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć