ebook Obserwuję cię
4.09 / 5.00 (liczba ocen: 56563) Ilość stron (szacowana): 352

Obserwuję cię
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.30
Audiobook - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
34.40 złpremium: 22.19 zł Lub 22.19 zł
-25% 27.74 zł Lub 24.97 zł
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
23.30 zł
29.22 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane
Czy gdyby Elle podjęła inną decyzję, mogłaby uratować czyjeś życie? Genialny thriller! Ze świetnie skonstruowaną intrygą i znakomicie zarysowanymi postaciami. Równie nieoczywisty co bestsellerowa „Dziewczyna w pociągu”.
 

Kiedy Elle Longfield spotyka w pociągu dwóch młodych mężczyzn rozmawiających z nastoletnimi dziewczynami, nie widzi w tym nic niepokojącego, dopóki nie dowiaduje się, że właśnie opuścili więzienie. Natychmiast odzywa się w niej instynkt macierzyński, ma syna w podobnym wieku. Ostatecznie przenosi się do innego wagonu, nie chcąc się wtrącać. Nazajutrz okazuje się jednak, że jedna z dziewczyn, Anna, zaginęła. Elle zgłasza się na policję.
Po roku Anna ciągle jest uznana za zaginioną, a Elle zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Tropy prowadzą do matki zaginionej dziewczyny, jednak podejrzenia wynajętego detektywa skupiają się na innych członkach rodziny i przyjaciołach, którzy najwyraźniej mają coś do ukrycia. Za to wszyscy bacznie obserwują Elle.
Świetnie skonstruowana intryga i znakomicie zarysowani bohaterowie, którym mamy okazję zajrzeć na samo dno duszy. Wydarzenia pokazane są z punktu widzenia różnych osób, relacje z toku myślenia powodują, że czytelnik zaczyna się zastanawiać, jak sam postąpiłby w tej sytuacji.
Zapoznaj się z dodatkowymi materiałami o książce na stronie www.obserwujecie.pl.

„Dobrze utrzymana przez cały czas czytania intryga. Momentami styl pisania przypominał «Dziewczynę z pociągu». Główne wątki dobrze zaplecione w książkę tworzą intrygującą całość” – Mary Clarke.

„Genialny thriller! Każdy rozdział kończyłam myślą – co wydarzy się dalej. Zabawna i intrygująca książka. Polecam szczególnie dla miłośników thrillerów” – Mackenzie Fishero.

„Każdy rozdział napisany jest z perspektywy jednego z bohaterów książki, co dodaje wiele napięcia i mnóstwo zwrotów akcji, które wzbudziły moje zainteresowanie. Dobrze napisana książka, bardzo zabawna i nieco prowokująca do refleksji!” – Greeneye55.

„«Obserwuję cię» to thriller psychologiczny, który od razu przyciągnie Twoją uwagę! Wszyscy mają sekrety i do samego końca nie jesteś pewien, kto jest sprawcą. Wielu podejrzanych i duszące tempo sprawiły, że będziesz zaintrygowany. Czytasz do samego końca, bez tchu, aby dojść do wielkiego finału! Nie rozczarujesz się” – Myrna.

Obserwuję cię od Teresa Driscoll możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zapewne każdy z Was, chcąc nie chcąc, przysłuchiwał się kiedyś rozmowom obcych ludzi, czy to w komunikacji miejskiej, czy też w innym miejscu. Są osoby, które takie rozmowy wpuszczają jednym, a wypuszczają drugim uchem. Ale czy w sytuacji, kiedy dyskusja przybiera niepokojący charakter odważylibyście się zareagować? Czy może postąpilibyście jak podobnie jak bohaterka powieści Obserwuję Cię, autorstwa Teresy Driscroll?

Teresa Driscoll postanowiła historię osadzić również w dwóch ramach czasowych. Większość książki skupia się na wydarzeniach, dziejących się w czasie dla opowiadania teraźniejszym, jednak by dowiedzieć się co tak naprawdę przydarzyło się dziewczynie, autorka cofa się do sytuacji, mającej miejsce rok wcześniej.

Historia stworzona Driscoll opowiedziana jest z punktu widzenia różnych osób z otoczenia Anny. Dzięki takiemu zabiegowi możemy poznać bolączki, a także tajemnice naszych bohaterów. Okazuje się bowiem, że każdy z nich ma coś do ukrycia i nie do końca jest szczery z innymi. Sama fabuła nie pędzi w zatrważającym tempie, niemniej od początku jest intrygująca. Autorka zadbała o to, by czytelnik od pierwszych stron ciekaw był co stało się z Anną (czy odnajdzie się żywa? A może nie ma co liczyć na cud po takim upływie czasu?) Nie będę spoilerować, bo nie na tym rzecz polega. Faktem jest, że mamy tu do rozwiązania dwie zagadki - tajemnicze zniknięcie dziewczyny oraz anonimowe pogróżki wysłane do Ellie, co czyni tę powieść jeszcze ciekawszą.

Obserwuję Cię to thriller, który pochłania się szybko, dzięki prostemu językowi, a także już w kwestii stricte technicznej - nie męczącej wzroku czcionce. Rozdziały, które zresztą są niedługie, kończą się w newralgicznych momentach, co sprawia, że koniecznie chcemy się dowiedzieć co dzieje się dalej. Faktem jest, że czytałam dużo lepsze thrillery psychologiczne, niemniej ten również mi się podobał. Dlatego jeśli tylko jesteście fanami tego gatunku to serdecznie polecam.

Ocena: 4/6
©Kasia i Książki
Jakiś czas temu chętniej zaczęłam sięgać po thrillery i horrory, zarówno polskie (bardzo lubię Artura Urbanowicza czy Magdę Stachulę), jak i zagraniczne. Jest tylko jedno, podobnie jak w kryminale, trzeba tutaj umiejętnie je napisać, aby czytelnik za szybko nie odkrył, jaki jest koncept lub kim jest morderca. Z ciekawością sięgnęłam po Obserwuję Cię Teresy Driscoll i… nie zawiodłam się!

Ella jedzie pociągiem do Londynu i przypadkiem słyszy rozmowę dwóch szesnastolatek rozmawiających ze starszymi od siebie mężczyznami. Jest zaniepokojona tym, w jaki sposób toczy się ich dyskusja i jakie mają plany na wieczór. Z tego powodu zastanawia się, czy nie spróbować skontaktować się z rodzicami dziewczyn. W rezultacie jednak nie decyduje się na ten ruch. Następnego dnia z wiadomości dowiaduje się, że jedna z nich zaginęła. Rozpoczyna się koszmar wyrzutów sumienia…

[...]

Obserwuję Cię to bardzo dobry thriller, który trzyma w napięciu do samego końca. Atmosfera tajemnicy, podejrzeń i rozpaczy po zaginionej dziewczynie świetnie współgrają z treścią. Zaskakujące zakończenie, czyli to, czego każdy oczekuję od tego gatunku. Teresa Driscoll napisała Obserwuję cię tak, że że czyta się ją bardzo płynnie, czym sprawiła, że odłożyłam książkę dopiero, kiedy poznałam rozwiązanie. Zdecydowanie polecam i czekam na wasze opinie.

Ocena: 5/6
©Rudym Spojrzeniem
Każdy wybór niesie za sobą konsekwencje, te zaś powodują nieodwracalne zmiany. Wżynają się w nasze życie, dręczą, nie dają o sobie zapomnieć. Wystarczy jedna chwila, aby nasze życie, wywróciło się do góry nogami. Codziennie widujemy sytuacje, które czegoś nas uczą, zmuszają do podjęcia konkretnej decyzji. I to od nas zależy, czy stawimy im czoła, czy odwrócimy się na pięcie.

Ella Longfield, jadąc w pociągu, przysłuchuje się rozmowie dwóch mężczyzn z nastoletnimi dziewczynami. Początkowo nie widzi w tym nic złego – ot zwykła pogadanka. Jej myśli wchodzą na nowy tor wówczas, gdy okazuje się, że mężczyźni dopiero co wyszli z więzienia. Kobieta rozgrywa ze sobą wewnętrzną walkę, bowiem z jednej strony chce coś zrobić, z drugiej zaś nie chce się wtrącać. W rezultacie przenosi się do innego wagonu. Kiedy rano okazuje się, że jedna z nastolatek zaginęła, Ellę zaczynają trawić wyrzuty sumienia, z powodu braku reakcji z jej strony. Sumarycznie kobieta zgłasza się na policję. Od tamtych wydarzeń minął rok. Nastolatka wciąż uznawana jest za zaginioną, a Ella zaczyna dostawać niepokojące listy…

(…) problem z kłamstwem jest taki, że trzeba pamiętać szczegóły tego kłamstwa, aby za każdym razem do siebie pasowały. Każda kolejna wersja czyni to coraz trudniejszym.

Powieść Teresy Driscoll to dobrze skonstruowany i pomysłowy thriller psychologiczny, który swym nieszablonowym podejściem potrafi zaskoczyć. Autorka wciąga czytelnika w zawiłą sieć powiązań – na każdym kroku wydaje się ona coraz bardziej zacieśniać. Rzeczywistość osadzona w ostrych konturach społeczeństwa staje się na tyle realna, iż można odnieść wrażenie, że podobna historia mogła przydarzyć się każdemu z nas. To właśnie ta autentyczność buduje w powieści mroczny i niepokojący klimat.

Pisarka poświęciła uwagę odpowiedniemu i szczegółowemu odmalowaniu portretów psychologicznych bohaterów, wyciągając przy tym wszystkie skazy i barwne odcienie. Główna bohaterka – choć może drażnić targanymi, sprzecznymi emocjami – jest wiarygodna, a jej postawa zmusza czytelnika do podjęcia refleksji. Pomimo dobrego rysu irytować może postawa innych postaci, które specjalnie zatajają niektóre fakty, potęgując przy tym frustrację czytelnika. Dodatkowo niemal każda postać obciążona jest tragicznym bagażem wspomnień, jak gdyby szczęście zarezerwowane było jedynie dla elity.

Zamysł rozsypania fabuły i podzielenia jej na kilka perspektyw sprawia, że czytelnik może przyjrzeć się uczuciom jakie towarzyszą osobom znajdującym się w centrum akcji. Wieloperspektywiczność wprowadza niejasności, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne. Z czasem jednak każda luźna nić zostaje ze sobą związana i tworzy solidny, nierozerwalny węzeł. W powieści występują pewne nieścisłości fabularne, jednakże nie rzutują one na pełen obraz książki.

Obserwuję cię jest dobrą powieścią, podejmującą wiele trudnych tematów, które niekiedy przebijają się przez główny fabularny wątek. Odbiorca ma szansę skonfrontować się z nękającym poczuciem winy, zdradą oraz innymi toksycznymi zachowaniami w relacjach. Teresa Driscoll sprawnie manipuluje kolejnymi zdarzeniami, przyspiesza bądź spowalnia tempo, pokazuje, że nie wszystko jest białe lub czarne. Wszystkie te elementy wespół z wiarygodnością i niepokojącym klimatem, składają się na satysfakcjonującą lekturę, po której czytelnik zatrzyma się i zastanowi co by było gdyby…

Ocena: 4/6
©Bookmoment
Wydawałoby się, że w temacie thrillera psychologicznego opowiedziano już niemalże wszystko i za każdym razem, gdy jednak, mimo wszystko coś mnie zaskoczy, to pieję z zachwytu. Obserwuję cię przykleiło się do moich rąk i nie chciało odkleić. Dostarczyło mi bardzo przyjemnej rozrywki.

Powieść kilkukrotnie wpuściła mnie w przysłowiowe maliny. Pierwszym zwodem był tytuł, który sugeruje, że osią powieści będzie wątek zaszczutej przez nadawcę anonimowych pogróżek osoby. Jak jest naprawdę i jaką wagę autorka przypisała temu motywowi przekonacie się sami. Kolejnym, był sposób narracji. Driscoll dała głos każdemu z głównych bohaterów, którzy ze swojej perspektywy opisują rozwój wydarzeń wyrażając własne uczucia, przez co stawiają się w określonej perspektywie do głównego wątku. Niemal każdy rozdział kończy się „cliffhangerem”, czyli momentem napięcia, kiedy to dany bohater odkrywa nowe karty, coraz więcej nam mówi, ale z jego ust nie padają ostatnie, kluczowe w danym momencie zdania. Co wtedy robimy? Nie odkładamy książki, tylko czytamy dalej. Zabieg na podkręcenie zainteresowania i podniesienie ciśnienia stary jak świat, ale w Obserwuję cię sprawdził się doskonale. Jeśli do tego dorzucimy jeszcze inteligentną i przemyślaną intrygę oraz zaskakujące zakończenie, to otrzymujemy nieodkładalny thriller.

Ale, ale o co tyle szumu?
Dramatis personæ:
Anna i jej przyjaciółka Sarah – dziewczyny, które w czasie podróży pociągiem do Londynu spotkały dwóch mężczyzn, byłych więźniów. Anna zaginęła.
Ella – kobieta, która podróżowała tym samym pociągiem co dziewczyny i była świadkiem ich rozmowy z mężczyznami. Otrzymuje anonimowe listy z pogróżkami, które powodują dyskomfort i potęgują niepokój.
Prywatny detektyw – pomaga Elli w rozwikłaniu zagadki tajemniczych przesyłek.
Poza tym aktywny udział w zawiłej zagadce odgrywają rodziny Anny, Sarah i Elli.

Kto jest nadawcą listów? Gdzie jest Anna? Co jej się stało? To najważniejsze pytania, na które odpowiedzi próbujemy znaleźć na kartach powieści. Droga do finału jest nieoczywista, wielokrotnie zaskakująca, odkrywająca wiele tajemnic skrzętnie ukrywanych przez bohaterów.

Cieszę się, że nadal są powieści, które pomimo tego, że fabułę budują na temacie wydawałoby się oklepanym i wielokrotnie przerabianym, potrafią czytelnika zaskoczyć i sprawić, że po lekturze nie powie znudzonym tonem „ale to już było”. Ja stwierdzam - świetne to było!

Ocena: 5+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Standardowy thiller klasy "B". Można przeczytać z braku innej lektury.

Warto zerknąć