ebook Dziki
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 660)

Dziki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 25.90
33.99 zł Lub 30.59 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
-35% 25.90 zł
31.99 zł
-5% 33.97 zł
33.99 zł
36.00 zł

Ambitna i oryginalna powieść meksykańskiego twórcy, znanego między innymi z nominowanego do Oscara scenariusza filmu „Babel”. Proza tak soczysta i barwna, jak w powieści „Slumdog. Milioner z ulicy”.

Siedemnastoletni Juan Guillermo w krótkim czasie traci brata, rodziców i babcię. Za morderstwem Carlosa stoi grupa fanatyków religijnych sprzysiężonych z wpływowym kapitanem policji. Juan pała żądzą zemsty, jednak wrogowie są doskonale zorganizowani i niemal nietykalni. Ogarniętego obsesją wendety młodego mężczyznę od popadnięcia w szaleństwo ratuje jedynie... miłość. 
Równolegle czytelnik poznaje historię Amaruqa, który w lodowatych lasach Jukonu podąża śladem wilka, pogrążając się coraz bardziej w odmętach szaleństwa i zbliżającej się śmierci.
Co połączy meksykańskiego chłopca i kanadyjskiego wilka? Czy dzięki zemście można poradzić sobie z poczuciem straty i żałoby?

Dziki od Guillermo Arriaga możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pierwsze wrażenie jest ważne

Dziki długo czekał na czytniku, pomimo tego, że słyszałam o tej książce wiele dobrego. Zadziało się to, co wielokrotnie powtarzam – przyszedł właściwy czas na lekturę. A po jej przeczytaniu pomyślałam – o rany, co to była za historia!

Od pierwszych stron spodobał mi się styl autora, do tego stopnia, że już w początkowej fazie opowieści zerknęłam na notę biograficzną, bo byłam ciekawa jakie ma pisarskie doświadczenie. Od razu dostałam odpowiedź na pytanie, kto w taki sposób pisze. Guillermo Arriaga jest scenarzystą, autorem nominowanego do Oskara scenariusza filmu Babel. A pisze tak, że włada czytelnikiem i jego uwagą oraz sprawia, że czujemy się jakbyśmy oglądali rewelacyjny film. W odbiorze porównałabym go do niezapomnianego Jokera (amerykański dramat psychologiczny z oskarową grą aktorską Joaquina Pheonixa). W wydawniczej notce pisze się o prozie „soczystej i barwnej, jak w powieści Slumdog. Milioner z ulicy Vikasa Swarupa.

Jakie kolory ma Dziki?

Powieść meksykańskiego pisarza, to z jednej strony wielobarwna (jak okładka książki) historia młodego Juana Guillermo, która pokazuje drogę od kolorowego życia, poprzez krwawy całun zemsty, aż do spokojnych barw, będących obietnicą stabilizacji i nowego życia. Z drugiej strony jest całą gamą szarości, poprzetykaną bielą złowieszczego śniegu, czernią zgliszcz i trudów życia.

Kim jest Dziki?

Miejscem akcji powieści są ulice Meksyku, ale nie tylko. Juan Guillermo stracił starszego brata, babcię i rodziców. Został sam z garstką znajomych i płonącą rządzą zemsty, która go spala. Przy boku ma wiernego psa oraz wilka, któremu chce zwrócić wolność. Czy osiągnięcie celu, jakim jest wyrównanie rachunków, przywróci mu równowagę? Czy „oko za oko, ząb za ząb” będzie oczyszczające? Juan walczy z demonami, a pomagają mu: dziewczyna z sąsiedztwa oraz poskramiacz i treser dzikich zwierząt. Gdzie razem dotrą? Czego się dowiedzą o sobie i swoim życiu?

Dziki to również powieść o naturze i przyjaźni. Zabiera czytelnika w odległe rejony Kanady, gdzie Amaruq podąża śladem dzikiego wilka. Te dwa wątki, będące odrębnymi historiami, coraz bardziej się do siebie zbliżają, doprowadzając do doskonałego finału.

Słowem podsumowania

Świetna historia, obrazowo i rewelacyjnie napisana! Buzuje emocjami. Każda scena w Dzikim żyje i jest bardzo realistyczna do tego stopnia, że kilkukrotnie wstrzymywałam oddech i czekałam na jej finał. A tych małych, doskonałych finałów, budujących większy obraz, jest bez liku. Naprawdę warto ściągnąć ją z regału, wydobyć z odmętów czytnika lub po prostu kupić.

Ocena: 5+/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jak to u nas z tym czytelnictwem jest, że tak dobra książka jak "Dziki" jest tak mało popularna? To przecież doskonała historia o dorastaniu meksykańskiego nastolatka. I dziwić się można, że nie czyta jej młodzież. Odpowiedzią na pytanie: dlaczego młodzież jej nie czyta, jest pewnie 688 strony. Ale to 688 strony zadrukowane mądrym i wartościowym tekstem. Przeszkadzać może brak chronologii, jednak łatwo ją opanować i w pewnej chwili połączyć wszystko zgrabnie w piękną opowieść.

    Ludzie, czytajcie Dzikiego, nie pożałujecie. Na prawdę.

Warto zerknąć