Sklepik z marzeniami
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 170174) Ilość stron (szacowana): 955

Sklepik z marzeniami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 26.26
Audiobook - najniższa cena: 31.44
wciąż za drogo?
26.26 zł
42.21 złpremium: 28.14 zł Lub 28.14 zł
-18% 30.48 zł Lub 27.43 zł
46.90 zł
46.90 zł Lub 42.21 zł
36.46 zł
38.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Bestsellerowa powieść, w której król horroru zabiera czytelnika do Castle Rock.

Książka, na podstawie której nakręcono film w gwiazdorskiej obsadzie, m.in. z Maxem Von Sydowem I Edem Harrisem.

Tajemniczy przybysz z Europy, czarujący starszy pan, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić wszystko, o czym się zamarzy. Każdy znajdzie tu przedmiot, za który byłby gotowy zapłacić dowolną cenę. A tymczasem za zrealizowanie pragnień płaci się tu tylko częściowo pieniędzmi. Drugą część zapłaty uiszcza się w zupełnie inny sposób: płatając pozornie niewinne figle mieszkańcom miasteczka. Wkrótce okazuje się, że spełniając fantazje klientów, Gaunt niewoli ich dusze. Żadnemu z nich nie udaje się wyzwolić od ich mocy, nie są bowiem w stanie znieść myśli, że mogliby utracić to, co udało im się zdobyć za sprawą jakiegoś niezrozumiałego cudu.

Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, spróbuje przeciwstawić się właścicielowi sklepu. Pytanie tylko, czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? I jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Zwłaszcza że on również ma obsesyjne pragnienie: chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci żony i dziecka…

Stary mistrz horroru w szczytowej formie, tym razem z demonicznym dealerem magii i zaklęć sprzedającym swoje towary mieszkańcom Castle Rock.

„Kirkus Reviews”

Sklepik z marzeniami to bezapelacyjnie jedna z tych książek Stephena Kinga, które pochłaniają czas niczym gąbka. Można się w niej całkowicie zatracić, zgubić poczucie realności i na okres czytania tej grubej lektury przenieść się do niesamowitego miasteczka Castle Rock.

POLTER.PL

W moim osobistym rankingu dzieł Kinga, zaraz po powieści To, umieściłabym Sklepik z marzeniami.

STACJAKULTURA.PL

Sklepik z marzeniami od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zakupy sprawiają przyjemność wyłącznie wtedy, kiedy nikt się nie spieszy. A gdy się ktoś spieszy, dokuczają jak wrzód w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
Wcześniej czy później ktoś, kto cierpi, będzie szukał ulgi najbardziej nawet wątpliwymi sposobami, jeśli dają mu one choćby najmniejszą szansę.
Przyjemność, nawet wielka przyjemność, przemija i ulatnia się jak dym.
Są ludzie, którzy kłamią dla zysku, i są ludzie, którzy kłamią z ucisku, ludzie, którzy kłamią tylko dlatego, że powiedzenie prawdy jest dla nich aktem całkowicie niepojętym... i ludzie, którzy kłamią, czekając, aż nadejdzie czas na prawdę.
Wartość rzeczy oceniana jest przez to, jak bardzo ktoś jej pragnie.
Przyzwyczajenie to druga natura człowieka.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Klasyczne "uwazaj, czego sobie zyczysz". Wiarygodne postaci, ktore przychodza do sklepu i sposob, w jaki podchodza do oferty nieznajomego-i chyba dlatego takie straszne. Czyta sie jednym tchem.

 • Awatar

  Książka z serii opowieści o miasteczku Castle Rock. Nieznajomy otwiera sklep z towarami o których każdy myślał i pragnął. Książka trzyma w napięciu.

 • Awatar

  Nie przepadam za horrorami, ale ta książka jest jedną z moich ulubionych i od dawna wracam do niej przynajmniej myślami. King opisał tu spełnienie marzeń niemal wszystkich mieszkańców pewnego miasteczka. I to dosłownie. W sklepiku z marzeniami mogłeś nabyć.. .dostać wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłeś.
  Ale wszystko ma swoją cenę, prawda? I znów - kolejna niekoniecznie pożądana - refleksja - ile ja bym dał za spełnienie marzeń...

 • Awatar

  Poza prześwietną powieścią Dallas'63, "Sklepik z marzeniami" należy do moich ulubionych książek mistrza grozy Stephena Kinga. W powieści tej autor w doskonały sposób pokazuje czytelnikowi obnażone w dosłowny sposób, najgorsze ludzkie instynkty. Pokazuje, że człowiek zbyt mocno potrafi przywiązać się do przedmiotów i do ich posiadania. Myśl o ich utracie doprowadza do... No własnie , do czego. Nie będę zdradzał fabuły. W przypadku takiej powieści, byłoby to przestępstwem. A nuż, ktoś potem miałby marzenie i kazano by mu zrobić mi psikusa...
  Czytajcie, a żałować nie będziecie!!

Warto zerknąć