Sklepik z marzeniami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.81 / 5.00
liczba ocen: 117279
Ilość stron (szacowana): 955
cena od: 24.80
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 24.80 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.80 zł
25.83 zł
26.78 zł
31.50 zł
31.50 zł
Pozostałe księgarnie
25.20 zł
25.23 zł
25.50 zł
26.15 zł
26.78 zł
27.17 zł
28.35 zł
28.35 zł
28.50 zł
31.50 zł
Opis:

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość – bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...

CYTATY:
(...) przyszłość trzeba zdobyć dziarskim marszem, a nie odwracać się w stronę przeszłości.
Zakupy sprawiają przyjemność wyłącznie wtedy, kiedy nikt się nie spieszy. A gdy się ktoś spieszy, dokuczają jak wrzód w miejscu, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
Wcześniej czy później ktoś, kto cierpi, będzie szukał ulgi najbardziej nawet wątpliwymi sposobami, jeśli dają mu one choćby najmniejszą szansę.
Przyjemność, nawet wielka przyjemność, przemija i ulatnia się jak dym.
Są ludzie, którzy kłamią dla zysku, i są ludzie, którzy kłamią z ucisku, ludzie, którzy kłamią tylko dlatego, że powiedzenie prawdy jest dla nich aktem całkowicie niepojętym... i ludzie, którzy kłamią, czekając, aż nadejdzie czas na prawdę.
Wartość rzeczy oceniana jest przez to, jak bardzo ktoś jej pragnie.
Przyzwyczajenie to druga natura człowieka.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Klasyczne "uwazaj, czego sobie zyczysz". Wiarygodne postaci, ktore przychodza do sklepu i sposob, w jaki podchodza do oferty nieznajomego-i chyba dlatego takie straszne. Czyta sie jednym tchem.

 • Awatar

  Książka z serii opowieści o miasteczku Castle Rock. Nieznajomy otwiera sklep z towarami o których każdy myślał i pragnął. Książka trzyma w napięciu.

 • Awatar

  Nie przepadam za horrorami, ale ta książka jest jedną z moich ulubionych i od dawna wracam do niej przynajmniej myślami. King opisał tu spełnienie marzeń niemal wszystkich mieszkańców pewnego miasteczka. I to dosłownie. W sklepiku z marzeniami mogłeś nabyć.. .dostać wszystko, o czym kiedykolwiek marzyłeś.
  Ale wszystko ma swoją cenę, prawda? I znów - kolejna niekoniecznie pożądana - refleksja - ile ja bym dał za spełnienie marzeń...

 • Awatar

  Poza prześwietną powieścią Dallas'63, "Sklepik z marzeniami" należy do moich ulubionych książek mistrza grozy Stephena Kinga. W powieści tej autor w doskonały sposób pokazuje czytelnikowi obnażone w dosłowny sposób, najgorsze ludzkie instynkty. Pokazuje, że człowiek zbyt mocno potrafi przywiązać się do przedmiotów i do ich posiadania. Myśl o ich utracie doprowadza do... No własnie , do czego. Nie będę zdradzał fabuły. W przypadku takiej powieści, byłoby to przestępstwem. A nuż, ktoś potem miałby marzenie i kazano by mu zrobić mi psikusa...
  Czytajcie, a żałować nie będziecie!!

Inne proponowane
Warto zerknąć