ebook Szkoła
4.44 / 5.00 (liczba ocen: 20462)

Szkoła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 20.67
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
20.67 zł Lub 18.60 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
29.90 zł
20.66 zł
23.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Trzeci tom uzależniającej serii „Fallen Crest”! Samantha zaczyna naukę w nowej szkole, do której chodzą Mason i Logan. Już pierwszego dnia wiadomo, że Sam będzie miała wielu wrogów w nowym miejscu. Jednym z nich jest Kate, która najwyraźniej uknuła już jakąś intrygę…

Przetrwanie w nowej szkole to tylko jedno ze zmartwień Samanthy. W powietrzu wisi znacznie poważniejszy problem: konflikt między miastami Roussou i Fallen Crest się zaognia. Teraz Sam będzie musiała zrobić wszystko, żeby Mason nie spędził ostatniego semestru w areszcie lub szpitalu.
Czy ochrona Masona i Logana wystarczy, żeby Sam czuła się bezpieczna w nowej szkole?

„OMG!! Jeżeli sądziliście, że dwie pierwsze części serii były niesamowite, poczekajcie, aż ta trafi w Wasze ręce!” – „Crazies R Us Book Blog”, Goodreads.com

Szkoła od Tijan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasami rodzina rani cię bardziej, niż cię kocha. To prawda, której wielu ludzi nie chce usłyszeć.
Podobno mówią, że im więcej tomów tym jest gorzej... Nie tym razem. Jak na razie seria Fallen Crest trzyma poziom i już czekam na kolejną część.

Tak jak w przypadku poprzednich części i tutaj bardzo dużo się działo. Najpierw autorka zagmatwała wszystko tak, że trudno było się odnaleźć i mieć jakąkolwiek nadzieję na dobre zakończenie. Gdzie następnie pojawiło się kilka wyjść z sytuacji, które pomogły wszystko naprawić. Cieszę się, że Samantha wciąż jest silna i pewna siebie, że jest w stanie walczyć o siebie i o swoich najbliższych. Odzyskała też swoją zadziorność z pierwszego tomu, co bardzo mnie ucieszyło. Jednak dla mnie osobą, która wyróżniała się na tle innych części, był Mason. I mogę powiedzieć, że w końcu się doczekałam! Oczywiście jest on w gorącej wodzie kąpany, ale jest też osobą czułą, troskliwą, która jest w stanie dużo poświęcić dla innych. A jeśli uwielbiacie Logana to nie martwcie się, tego brata Kade również jest mnóstwo i jak zawsze można na niego liczyć. Relacja naszej trójki bohaterów czyli Masona, Sam oraz Logana wciąż jest utrzymana w dobrym tonie i widać, że autorka czuwa, by ich przyjaźń była silna. Co do nowej bohaterki Kate to wiadomo, że musiała ona zająć miejsce po uporczywej matce głównej bohaterki i wprowadza ona niezłe napięcie do fabuły. Teraz ona jest tutaj tym czarnym charakterem bez, którego nie byłoby tej całej historii.

Fallen Crest. Szkoła jest napisana znanym nam stylem i tutaj jestem wielką fanką Tijan, że tak lekko włada piórem. Wprowadziła do powieści kilku nowych bohaterów i oczywiście można się przyczepić, że nie są oni dobrze wykreowani, ale czasem nie wszystko musi być perfekcyjne. To co również mi się podobało to, w jaki sposób zostali pokazani główni bohaterowie. Mam tutaj na myśli perspektywę Masona, która była świetna. Bardzo jej brakowało. W końcu mogłam dowiedzieć się o tym, co o pewnych sprawach myśli Mase, gdzie w dwóch pierwszych częściach nie mieliśmy takiej możliwości. To wielki plus tej nowości.

Tijan stworzyła świetną fabułę i nie zapomniała przy tym o emocjach, których było bardzo dużo. Fallen Crest. Szkoła zakończyło się tak jak przypuszczałam, ale to nie zmieniło faktu, że chcę już kolejną część, ponieważ jestem bardzo ciekawa dalszych perypetii. Oczywiście mogą być głosy, że trzy tomy to dużo, ale mam nadzieję, że czwarty będzie równie mocny jak ten bestseller.

Ocena: 4/6
©Zaczytana Majka
Nie mogłam się doczekać momentu, kiedy w moje łapki trafi w końcu trzeci tom serii Fallen Crest. Jak tylko dotarł do mnie mój egzemplarz, nie mogłam powstrzymać swojej ekscytacji- w końcu miałam dowiedzieć się co dalej z Sam i Masonem!

Czy jest sens rozwodzić się nad tym, jacy są bohaterowie? Pisałam o tym przy okazji recenzji poprzednich części, więc tych co nie widzieli, zapraszam: CZĘŚĆ PIERWSZA / CZĘŚĆ DRUGA
Myślę, że z wyjątkiem Sam, która stała się bardziej pewna siebie no i nie pozwala sobą pomiatać, bohaterowie nie zmienili się jakoś szczególnie. Logan dalej jest tym krejzolem, jakim był wcześniej, no a Mason w dalszym ciągu jest bezwzględny dla osób, które krzywdzą w jakiś sposób jego bliskich.

W tym tomie, autorka porusza temat znęcania się psychicznego oraz fizycznego w szkole. Może nie jest powiedziane, że dosłownie ten temat jest poruszony, to jednak podczas lektury wszystko wychodzi. Jestem przerażona tym, jak postępowała Kate w stosunku do Sam oraz innych dziewczyn. Wyzywała je, biła, upokarzała. Za co? Tak naprawdę za to, że były w tej samej szkole co ona. Zdaję sobie sprawę z tego, że w każdej szkole na świecie pojawia się ten problem i naprawdę mnie to denerwuje. Kate i jej klika to bohaterki, które miałam ochotę osobiście ukatrupić i to na miejscu.

Za pomocą tej książki, Tijan obudziła we mnie żądzę krwi i zemsty. Dziękuję, droga autorko. Tego właśnie mi było trzeba.

Styl pisania autorki nie uległ jakiejś zmianie, myślę, że Szkoła (nie, nie serial) jest na podobnym poziomie co Akademia i Rodzina. Jeśli chodzi o fabułę, to z nią bywało różnie. Na początku nie mogłam się wciągnąć i nużyło mnie czytanie tej książki, ale po przeczytaniu iluś stron zaczęłam się wciągać. Nie ukrywam, że najciekawszymi akcjami w całej powieści były konfrontacje z moją "ulubioną" bohaterką, Kate.

Książka ma zarówno swoje wady jak i zalety, jednak myślę, że jest ona godna polecenia. Wielbiciele twórczości Tijan powinni być usatysfakcjonowani.

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć