Krew Hydry
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.98 / 5.00
liczba ocen: 1448
Ilość stron (szacowana): 288
cena polecana: 19.90
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.90 złpremium: 17.94 zł
19.90 zł
23.92 zł
25.42 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
19.89 zł
23.92 zł
24.52 zł
25.02 zł
25.06 zł
25.12 zł
26.91 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
Opis:

Drugi tom serii „Elementals”, która wzbudziła żywiołowe dyskusje wśród czytelników! Portal do Kerberosu słabnie z każdą chwilą. Na Ziemię przedostaje się coraz więcej potworów. Czy Nicole i reszta drużyny Elementals zdoła ocalić świat?

Nicole dowiaduje się, kto jest jej prawdziwym ojcem, a Blake zrywa z Danielle. W tym samym czasie drużyna Elementals zaczyna intensywnie trenować, aby mieć szansę na przeżycie kolejnego starcia z potworami z Kerberosu.
Wkrótce w Księdze Cieni znajdują wskazówkę, która pozwoli im ocalić świat. Teraz Nicole, Blake, Danielle, Kate i Chris muszą ruszyć śladami Odyseusza, aby zebrać tajemnicze składniki, które pomogą im w unicestwieniu istot sprzymierzonych z Tytanami. Czy przeżyją niebezpieczną wyprawę w głąb greckich wierzeń?
Michelle Madow po raz kolejny stawia przed czytelnikiem trudne pytania. Czy można poświęcić życie kilku osób, aby uratować wiele istnień? Czy niepodważalne szczęście jest zawsze dobrym rozwiązaniem? Czy zawarte przyjaźnie będą miały jakiekolwiek znaczenie, kiedy przyjdzie stawić czoła niebezpieczeństwu?

Recenzje blogerów
Pierwszy tom z serii Elementals mi się podobał, ale przy drugim zaczęły tworzyć się pewne problemy, które już nie podzieliły tak wielkiego entuzjazmu.
Fabuła w tej części jak dla mnie jest słabsza od tej, którą dostaliśmy w pierwszym tomie. Nie wszystko zgrywało się ze sobą i moje oczekiwania nie były takie jak przypuszczałam. Miałam wrażenie, że w pewnym momencie coś się ze sobą nie zgrywa, co sprawiało, że niektóre wątki są zbyt wymuszone – czasami bardzo absurdalne. Jednak w tej serii lubię mitologię, która się tutaj przewija. Greccy bogowie oraz boginie i ich historie. Bohaterowie tak jak w poprzedniej części czyli „Proroctwie cieni” są do siebie bardzo podobni i nie zauważyłam wielu zmian w ich zachowaniu. To sprawiło, że byłam rozczarowana tym, że nie widać w nich żadnych zmian, że ich przypisane cechy w pierwszym tomie nie ewoluują. Nicole uważa się za najlepszą, myśli, że jest wyjątkowa, ale dla mnie nie różni się ona niczym. Reszta też nie jest lepsza i jedyną postacią, którą cokolwiek myśli jest Kate. Zazwyczaj tego właśnie oczekuje się od dalszej fabuły i bohaterów, by zmieniali się oni wraz z akcją.

Wątku romantycznego już w ogóle nie kupuję, ponieważ on dla mnie nie istnieje i liczyłam na jakieś wyjaśnienie. Dostałam za to wspominanie Blake'a na, co drugiej stronie oraz to, że Nicole nie potrafi trzeźwo myśleć, gdy wspomniany przeze mnie samiec jest blisko. Jasne, że go kocha, ale to jej zachowanie sprawia, że nie jest to przyjemny wątek tylko uciążliwy. Słodkości za dużo, za to mało konkretów.

To co charakteryzuje Krew hydry to humor. Książka łatwa historia, ale trochę brakowało w tej części głębszego wgłębienia się w wątki czy rozwoju. Styl powieści podobny do tego, który Michelle Madow zaprezentowała w pierwszym tomie. Myślę, że fanom serii może się ta książka spodobać. Ja niestety zawiodłam się trochę, ponieważ nawet przedstawiony świat był bardzo spłaszczony, a najbardziej zraził mnie fakt, że autorka zamerykanizowała inne kultury, które moim zdaniem nie powinny zostać ruszone.

Ocena: 3/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć